Inferno (2016)

Tak jako jelikož jsme byli na Silvestra ve Florencii, tak cca půlka filmu byla díky této lokaci pro nás docela zajímavá. Jinak šlo ale o standardně zfilmovanou Brownovinu, tj. Langon dedukuje až neuvěřitelně rychle a navíc Tom Hanks už na to pobíhání prostě nemá. Docela mě to ale nalákalo na knížku, takže třeba ještě hvězičku přidám. Nebo uberu?

Logan: Wolverine (2017)

Bezvadný výkon Jackmana trumfuje pouze Sir Patrick Stewart - doteď nezapomenu, jak mě sevřelo, když se poprvé objevil na plátně! Dějově to je klasický roadtrip buddy movie, ale protkaný zoufalou, vyčerpanou, bezútěšnou atmosférou a pocitem, že se před zlem nikde neschováš. K tomu musím připomenout dokonalý trailer s písní Hurt od Johnnyho Cashe - já tomu těch pět asi teda dám :-)

Doktor Strange (2016)

Asi jsem od toho čekal nějakou absolutní změnu v MCU, ale nakonec se Doktor přiřadil k béčkovějším superhrdinům. Docela dlouho natahovaná výuka a napravení Doktora, bezmocný superzáporák, opakované triky z Inception (sry, ale je to tak), omletá dějová linka a zbytečná romantická vsuvka - to nezachrání ani celkem dobře obsazený Cumberbatch.

Uprchlík (1993)

Musím uznat, že po 24 letech tento film už trochu ztratil drive, honičky jsou oproti dnešku zbytečně protahované, ale stejně si to 4 hvězdy ode mě zaslouží! :-)

Bezva ženská na krku (2016)

Z recenze na Moviezone jsem na tento film i docela těšil, ale bohužel opět mě současná česká tvorba nezklamala. Příběh je naprosto plytký, vtipy ohrané a předvídatelné, Vetchého svaly pořád stejné - bod ode mě dostává za zpočátku pro sebe netypickou morouskou postavu, která však nakonec opět sklouzne do pózy milovníka. Další bod je prostředí, Beskydy mám moc rád. A to je asi tak všechno :-)

V hledáčku střelce (2014)

I přes nelogičnosti typu "můžu tě sejmout kdykoli se mi zamane, ale přesto si s tebou budu hrát jako kočka s myší" a přes zbytečně natahovaný konec (mnohem lepší by bylo skončit odletem vrtulníku) stojí tento film za shlédnutí. Nejvíce kvůli dokonalé výpravě: i doma z obrazovky najednou sálá vedro mohavské pouště a naprostá bezútěšnost situace, ve které se Ben ocitl. Solidní je ve své roli i Michael Douglas, ti zhýralí boháči mu prostě sedí:-)

Zhasni a zemřeš (2016)

Příjemně rozporacovaný kraťas do celovečerní metráže. Námět "všichni se bojíme tmy" je tu už od pravěku, ale zde je Diana hezky hrozivá, správně šílená a hezky vyposilovaná (když zvládne všemi házet jako hadrovými panenkami:-). Dobře zahraná je postava Sophie, Maria Bello se vyšinuté matky zhostila uvěřitelně. Jinak ale David Sandberg jako režisér u mě zabodoval, určitě si pusťte jeho další kraťasy na https://www.youtube.com/user/ponysmasher - spolu s manželkou jsou nadšenci do hororových filmů a je radost je vidět tvořit.

Mlčení jehňátek (1991)

Sice jsem už Mlčení párkrát viděl, ale až teď jsem mohl docenit jeho kvality. Úžasný výkon Sira Hopkinse doplňuje Jodie Foster + skvěle adaptovaný scénář + famózní kamera a hudba = jasné Oscary a mých pět hvězdiček!

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Na druhý díl posledního dílu jsem se ani netěšil - a udělal jsem dobře. Zdlouhavý "pochod" do Kapitolu, během něhož se opět řeší dilema "Peeta nebo Gale?", hrátky prezidenta Snowa a prezidentky Coinové, trapný happy end na konci - no nevím, prostě od té doby, co se děj přesunul z arény ven, tak mi už tahle série nesedí. Ale neříkám, že nedám ještě šanci knížce!

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Jednička a dvojka se mi dost líbily, ale už první díl trojky jsem rozkoukával na několikrát. Děj se posouvá dopředu hrozně pomalu, např. natáčení promo spotů mě vůbec nebavilo - ačkoli uznávám, že v knize to může fungovat. Rozpolcenost Katniss mezi Peetu a Galea (Hurikána... proč překládat jména proboha?) mě jednak taky nebrala, dvojak jsem jí to jaksi nevěřil. Poslední díl zkouknu jen z povinnosti.