Hranaři (2011)

Dobré všední popolední.. Achjo, říkal jsem si po shlédnutí Hranařů.. Tolik jsem jim fandil a přál si konečně aspoň DOBRÝ film.. Nechápu, že takový materiál a nevídané herecké obsazení padlo do rukou - nebo spíše pod gilotinu nezkušenému režisérovi.. Ten je, stejně jako střihač, snad vymyšlený a celý film si udělali sami producenti, ne? Rozhodně to tak vypadá.. Kromě velmi průměrného Saši, se jiných herců nemůžeme slovem dotknout, protože neodvedli žádnou hereckou akci...bohužel.. Za zmíňku stojí hudba a třetí třetina filmu, kde se konečně něco děje! Taková promarněná šance.. PROČ to u nás nejde?? - Přesto vám přeji, ať se máte filmově! Woo.

Velikáni (2011)

Zdravím všechny fandy filmu a toho francouzského zvlášť! Přejděme prosím fakt, že můj pozdrav působí nemístně, protože snímek pochází z Belgie, stejně jako fakt, že nad ním létá dost filmových much. Každý nad tím mávne rukou, a mouchy tak rozežene, ti tři kluci totiž působí neuvěřitelně uvěřitelně! :-) Děj je naopak uvěřitelně neuvěřitelný, a vedlejší postavy potom docela zábavnými karikaturami. Jen nám pan distributor zatajil, že se jedná o slovensko-belgickou koprodukci! :-D Mějte se jako Zak, Seth a Danny - filmově! Woo.

Přepadení (2010)

Bonjour! :-) Další film o teroristech a únosu letadla? Druhý celovečerní film mladého režiséra? Málem jsem tento film přešel stejně jako fakt, že se jedná o rekonstrukci důležité události - o které však tuzemáci moc nevědí.. O to větší bylo mé překvapení, když jsem po závěrečných titulcích zavřel ústa! Fakt silný snímek, černobílá, hutná atmosféra, výborný střih i kamera.. Chtěl jsem dát jen čtyři hvězdy, poněvač mi přišly některé scény nereálné, budu ale věčným optimistou, který věří, že filmaři podali příběh tak, jak jej zaznamenali - a pak film nemá chybu. Se porter de cinéma! Woo.

Zlatíčko (2004)

Ahoj všem. Já tenhle film zbožňuju! Stejně jako zbožňuju původní biják ze šedesátých let, a stejně jako baštím oba hlavní představitele! Jude je mi vzhledem k aktuálnosti trošičku sympatičtější, než Michael, předvádí zde svoji civilní polohu a je stejně neodolatelný, jako v Na dotek. Sekundují mu (oho, čeština dokáže být tak krásně skrytě výmluvná:D) krásné herečky, které sehrály přesně střižené role, to celé korunuje trojlístek Powell/Steward/Jagger podobně skotačivě, jako o osmatřicet let dříve Sonny Rollins. Achjo, musí být skvělé být na chvíli Alfiem.. ..a mít se filmově! ;-) Woo.

Příběh z Hollywoodu (1982)

Přeji všem dobrý den! To byl tak krásný film! Neil Simon byl génius a já jsem šťastný za každé filmové zpracování některé z jeho her. Takový film v podstatě nikdy nemůže být úplný propadák, právě díky scénáři. Zde navíc excelují herečtí kolegové W.Matthau + Ann-Margret, velcí přátelé i mimo stříbrné plátno, což dodává jejich vybroušeným dialogům na opravdovosti. Perlou je, že Waltera dabuje Brabec, který později, když Matthau válel s Lemmonem, daboval právě "Kámoše" Jacka. Jo, ještě je třeba zmínit jednoho borce, a tím je pan Hamlisch, jehož zvonivá melodie korunuje snímek na majstrštyk! :-) Mějte se filmově, Woo.

Saša (2010)

Pěkný páteční večer. Nečekaně pohodový a vkusný filmek, toto.. Jemný humor byl dávkován postupně, homosexualita nebyla zbytečně zesměšňována, postavy byly uvěřitelné, dobře zahrané. Bjelac byl trefou do černého, jeho scény mě vskutku bavily! A Sascha mi děsně připomínal mladého Dustina Hoffmana. :-) No co víc si přát od německého filmu? ;-) Mějte se filmově, Woo.

Lovci hlav (2011)

Krásný podzimní podvečer přeji. Poslední dobou se při návštěvě kina šťourám ve filmech více než tomu bývalo. Místo abych se nechal vtáhnout do děje, přemýšlím jak budu smolit komentář.. :-) Zlom přišel až s tímto filmem. Nejenže vás Lovci hlav nepustí ze spárů a nedovolí tak ani změnit polohu v sedačce, ale hlavně, ve chvíli, kdy jsem si toto uvědomil, prolétlo mi hlavou jediné slovo - GENIÁLNÍ! A definitivně, spolu s Happy, Happy, potvrdil, že jsem se zabouch do severské kinematografie! :-) P.S. Díky, csfd! Měl jsem se vskutku filmově.. ;-) Woo.

Informátor (2010)

Hezkou filmovou noc přeji. Snímku Informátor se nedá odepřít jedna věc, a to je gradace. :-) Ze začátku hrozilo, že přepnu program, pak se začaly trošku vykreslovat postavy, a na závěr, my, co jsme vydrželi do konce, byli jsme odměněni vynikající masakrózní bitkou - od kamery, přes prostředí, až po průběh boje jednou z nejlepších, jaké jsem v poslední době viděl! Ta ovšem nezachrání celý film. Od čtvrté hvězdy mě navíc odrazuje příšerný dabing. :-( Mějte se filmově, Woo.

Hranice života (2005)

Hezký večer. Tedy ten můj rozhodně hezký byl. Strávil jsem ho ve společnosti skvělých herců, kteří mě bavili pod taktovkou velmistra Forstera. Od začátku do konce jsem byl nádherně ztracen a moc jsem si užíval tápání. Člověk pomalu neví co dřív - jestli baštit nápadité předěly scén, lámat si hlavu s nějakými souvislostmi, nebo sledovat opravdu podivínského Ryana, či opravdu krásnou Naomi... Každopádně je to biják z těch, které s chutí shlédnete ještě Xkrát, a stále vás budou fascinovat! Takových filmů je jako šafránu, bravo, pane Forstere! A vy se mějte filmově.. Woo.

Boží zápasník (2006)

Zdravím ve spolek. Mistr Black bojoval statečně, ale tuhle bitvu projel na celé čáře. Snažil jsem se, poctivě se zasmál každému aspoň trochu srandovnímu fóru, leč hodinu a půl jsem strávil ve společnosti nudy! Když už se objevil nějaký záblesk Jacka komika, většinou se nikam nerozvinul, vtípek nadzvedl koutek otrávených úst a vyšuměl - a to je na sražení hlavy - i hvězdiček. Elasťáky to fakt nezachrání.. Jo a "sportovní" bych vyškrtl z hlavičky filmu...možná i to "rodinný"...možná i "komedie".. :-P Tak se mějte filmově - ale pozor na výběr filmu! ;-) Woo.

Časové pásmo bylo změněno