Život podle Dana (2007)

Aloha! Tak se jednoho prázdninováho večera objevím doma, kouknu do programu a tam houbelec. Až mě zoufalé hledání televizního uspokojení přivede k tv Barrandov. Život podle Dana? Co je to za film? Nevím, že existuje.. Otevřu csfd a hele, supr obsazení, romantika na letní večer.. Při závěrečných titulcích mi bylo příjemně jako už dlouho ne! Celý film se nesl v romanticko-komediálním duchu, který zdobila Juliette a duši hlavní postavě i celému filmu vdechl Steve. Steve Carell! Měl jsem ho za trapáka a teď po Danovi a Zatracené lásce se mi začíná líbit.. ;-) Zpět k filmu - podle mě neměl chybu, krásně vystavěný, zahraný, neuvěřitelné, že se jedná o teprve druhý Hedgesův film! Těším se na třetí.. Mějte se filmově, Woo.

S ledovým klidem (2012)

Helou evrybády! Tento velmi vtipný pozdrav volím zcela záměrně.. V duchu nového filmu "Brouka Machry před čtyřmi roky jsem bodoval s van Dammem, jsem profík!" Nechť je tento nepovedený, místy až nechtěně srandovní film, výstrahou všem! Bruce už, jak vidno, přestal platit coby záruka kvalitní akční řežby. Jediná akce, kterou stihne než udělá dětem pápá (pardon, ale podle mě to všichni víte, Mirka mě stejně předběhla a práskla to první), stojí za pendrek, za který bohužel stojí i zbytek filmu. Scénář je děravý jako ústa staré ženy, za kamerou stál nějaký schizofrenik a snímek nedosahuje ani druhého břehu - nadsazeného béčka. Propadák, jaká škoda! Mějte se filmově! Woo.

Stíny minulosti (2001)

Čaute! Supr bijáček, musím říct! Vždycky se mi na film lépe kouká, když je v něm poodhaleno zákulisí filmového průmyslu.. Tady to máme krásně zakomponované do děje klasické žánrovky s překvápkem, jak už tu mnozí naznačili.. :-) Ikdyž se to tváří jako natočené o dobrou dekádu dříve.. Jo a Cuba Gooding je trotl, kterému bohužel drsného mafiána nevěřím ani za mák.. Hele, tady dal někdo odpad..! No, tak zlé to určitě nebylo! Doporučuji režisérův následující film Zločinec a přeji všem filmožroutům: Mějte se filmově! Woo.

Zločinec (2008)

Dobrej ve spolek, velké překvapení, velké.. Film neztrácí čas zbytečnou omáčkou a servíruje pěkně ostrý naložený masíčko! Mohlo to celé jít do kopru s tuctovým příběhem a klišé volajícím z každičké cely, naštěstí tu ale máme velmi realistický příběh, který sevře žaludek každému z nás, protože takhle jednoduše se může život zhroutit fakt komukoliv.. Co je ale nejskvělejší, to jsou výkony docela netypických představitelů hlavních úloh! "Stavros" Stephen i "Ztracený" Harold hráli náramně, nejcharismatičtější byl ale netypický "Big" Kilmer! :-) Wau, pane Waugh! A poklona.. Vy ostatní se mějte filmově! Woo.

Krvácející (2005)

Dobré ponocování, tenhleten filmek předčil všechna má očekávání! Námět je šílený, produkce levná, výroba amatérská, jako nějaká školní práce studenta famu.. Ale co já vím, třeba je to vrchol Kamerunské tvorby - jiný film z těchto končin jsem totiž neviděl. Jelikož je to Bekolův třetí počin, jen těžko si lze představit, jak vypadají ty předchozí. Je tedy až neuvěřitelné, že má snímek uhrančivou atmosféru, kterou podtrhuje hudba - nebo spíš píseň, stejně tak otravná a nepříjemná, jako vtíravá a přesně padnoucí. Vše, co je na plátně k vidění, od začátku do konce překvapuje - vše je tak jiné a neokoukané, herci, filmařské postupy.. Takový bizarní guláš už jsem dlouho nejedl! Ale čas od času je příjemné okusit něco, co jste ještě neměli. ;-) Mějte se filmově. Woo.

Tmář a jeho rod aneb Slzavé údolí pyramid (2011)

Hezký slunečný den, hned na začátek musím upozornit, že nejsem fandou dokumentu! Když už ale na nějaký jdu, rád bych se dozvěděl něco konkrétního o konkrétní problematice a sám si pak filosofoval, rozebíral s přáteli, nechal se inspirovat názorem a komentářem autora.. Tohle je ale pěkná divočina, bere si na paškál vážná témata a ironicky je staví vedle sebe do bizarních výjevů. Tohle přece nemůže být pro nikoho přínosné.. Možná se neumím na současný dokument dívat tím správným okem, ale fakt nevím, co tím chtěl autor říci. Navíc je tu spousta naprosto zbytečného materiálu, který natahuje stopáž, bůhví proč :-P, na neúnosné tři a půl hodiny! Mazec.. Mějte se raději filmově.. ;-) Woo.

Bude třeba dalších výzkumů (2011) (studentský film) odpad!

Dobré odpoledne, rozhodně nechci nikoho odrazovat od shlédnutí tohoto pozoruhodného dokumentu, jen konstatuji, že je to naprosto zbytečný film o zbytečném výzkumu a já zbytečně ztratil deset minut života.. A měl by se zamyslet i režisér, kolik času s přípravou tohohle ztratil on, a jestli je to nejlepší cesta, kterou se vydat.. Vím, že se jedná o debut, že pan Abramjan ještě nenasbíral zkušenosti, že svoji cestu teprve hledá, v pořádku, ale pozor, pane režisére, tudy žádná cesta nevede! :-) Hlavně se mějte dál filmově. Woo.

Vůně marketingu (2011) (studentský film)

Pěkný, voňavý den! :-) Podle mě jsou dva druhy dokumentů. Ty, které jsou pro člověka něčím přínosné, a ty, které jen poukazují na lidskou hloupost. Samozřejmě, že přínosný snímek může být o blbci, taktéž film o ničem může člověku přinést jisté varování - jako přineslo Klusákovo Vše pro dobro světa.. Právě postavu tiskového mluvčího z jeho dokumentu mi tolik připomíná pan Voňavý z téhle srandy. A právě Klusák stojí za touto prvotinou Lukáše Senfta, coby pedagogický dohled. Z úhlu recesistického je to vtipné téma. Nic víc. Mějte se filmově, Woo.

Míťa sám na světě (2011) (studentský film)

No nazdar! :-D Opravdu nevím, co si po přečtení komentářů pomyslí ostatní uživatelé, kteří profil tohoto filmečku navštíví.. Chtěl jsem neutrálně a zodpovědně doplnit obsah, ale přes několikeré shlédnutí jsem nebyl schopen tento intelektuálně zřejmě velmi vyspělý film shrnout.. Podle mě velmi málo čitelné, nedotažené, jakoby si spíš tvůrci zkoušeli práci s technikou, takové neotesané, symbolické scény nemají žádný vývoj. Souhlasím s Pepincem, když už je řeč více o něm, než o filmu, že to, co jsme viděli ve VÝBĚRU studentů FAMU za rok 2011, je dost divné a zarážející, mám-li zůstat v mezích slušného vyjadřování.. Přeji všem, mějte se filmově, Woo.

Jeskyně zapomenutých snů (2010)

Ahojte! Je to prosté. Každý, kdo se trochu zamyslí nad tím, o čem tenhle film bude a kdo jej natočil, dojde k závěru, že proto, aby si jej co nejvíce vychutnal, musí, tak jako já, udělat dvě věci - jít na tuhle lahůdku ve 3D do pohodlného multikina a naladit se na meditační, hypnotickou cestu do míst, která jsou skutečná a zároveň neskutečně fasntastická! Ať už jsou komentáře odborníků, či samotného Wernera, více, nebo méně zajímavé, je to skoro fuk, jako to rádoby poselství na konci, stejně to chcete vidět hlavně kvůli nejstarším jeskynním malbám na světě, které normální smrtelník jindy neuvidí, a ty jsou nejemotivnější, když jsou záběry podkresleny pečlivě vybranou hudbou. Ne náhodou tento vyjímečný film hodnotím jako jubilejní tisící ;-) Silný zážitek! Mějte se filmově! Woo.