Vzpomínka na Titány (2000)

Někdo si možná americká klišé vychutná, já toho ovšem schopna nejsem. Ale fajn, beru, že základní dějová linka - rasově různorodý tým městečka plného netolerantních obyvatel, který jde proti všem a nakonec se mu nejneže podaří zvítězit jak sportovně tak i nad obecnými předsudky, ale zároveň vítězstvím stmelí celé město - smysl má. Takže v tomhle ohledu tu hollywoodařinu ještě strpím. Neuvěřitelně mi ale vadila nanervylezoucí dcerunka trenéra Sheryl a Ryan Gosling snad v každé scéně poskakující jako panenka. Nevidím na tomhle filmu nic moc zvláštního, dobrý příběh, dokonce skutečný, ale bohužel jen další MADE IN THE USA.

Ajťáci (2006) (seriál)

Taková blbost, až to má vážné dopady na bránici. Have you tried turning it off and on again? - Po zhruba dvou dílech mi tahle hláška, opravdu ne s podivem, začala otravně poblikávat v mysli zhruba každých pět minut.Tady není co dodat - blbost v tom pravém, dobrém slova smyslu.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Pojetí hodně po americku - celý film srdceryvné scény postupného skomírání amerických vojáků v kontrastu s drastickými scénami vystřelování davů Somálců. Nakonec se dozvíme, že Američanů ten den padlo 19, zatímco somálských ozbrojenců i civilistů přes tisíc. To mě trochu znepokojuje, zvlášť když je těch 19 mrtvých považováno za hrdiny a nikoho nijak zvlášť nezajímá, co se musí dít na straně "nepřítele". Prncipy takového fanatického militarismu mi nejspíš zůstanou navždy utajeny, takže sympatické mi nebyly ani drsňácké kecy se zvráceně morálním podtextem ve finále. Nicméně pokud se na film dívám jako na dílo vytržené z kontextu reality, jedná se o věrohodné a efektní vyobrazení válečné vřavy, správně kruté a bez servítek. Navíc s moc dobrou hudební složkou. O tom, jak silné vztahy válka vytváří mezi vojáky v boji, psal už Remarque a hádám, že za těch sedmdesát let se zase tolik nezměnilo - jsem tedy ráda, že i tento film měl podobné vyznění. Ale co si ještě neodpustím, je kritika falešné cizinecké angličtiny, kterou se americké filmy vyznačují a Black Hawk Down není výjimkou - somálci mluví plynule anglicky, používají složitou gramatiku, složitá slova a jediné, čím je lze rozeznat, je silný přízvuk. Nechápu, jak vůbec může někdo napsat něco tak umělého do scénáře - zabíjí tím autentičnost.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Nu, masky a "perfektní" tvářičky filmu, který bych označila za dokonalý, bohužel nestačí. Příběh samotný se mi pod vrstvou té strojenosti bohužel trochu ztrácel. Obvykle nic proti Bradovi nemám, ale ve chvíli, kdy byl přestrojen za snad náctiletého mladíčka, už to bylo opravdu směšňoučké. A bylo to dlouhé, předlouhé.

Tak tohle je můj život (1994) (seriál)

Takový mix Beverly Hills a Sedmého nebe, co do obsahu, nicméně na poněkud vyšší úrovni. Žádné plané kecy a tak dále, pouze přesně namířená sonda do života studentky takové normální americké střední školy.

Ztraceni (2004) (seriál)

Ztracenci... no, kdysi dávno mě seriál zaujal tím, že byl jiný, ale dneska už se nad nehoráznými nesmysly, které ho postupně celý zahltily, jen směju. Ale proč se nezasmát? Každopádně je na co se dívat: důmyslně vybraní herci poměrně atraktivního zevnějšku, stejně tak atraktivní exotický ostrov obetkaný nejnelogičtějšími tajemstvími, jó - to je lákadlo pro diváky. Ale zdůrazňuji - nebrat vážně! V závěrečné sérii se do několikavrstvého příběhu tvůrci už úplně zamotali a díl od dílu si nejspíš vycucali z prstu. A konecčná epizoda už je naprostá fantasmagorie, která nevysvětlí absolutně nic. Takže potud ona "dokonalá promyšlenost a logičnost seriálu", kterou mnozí tak nadšeně opěvují.

Chameleon (2010)

Zoufale zpatlané.

Láska a jiné závislosti (2010)

Klišé a otřesné plýtvání hereckými talenty. Jediné co by mě na filmu zajímalo je, jak by to vypadalo ve stage 3 a dál. Utnutý takhle na začátku nicméně nevypovídá absolutně o ničem.

Pařba ve Vegas (2009)

Úsměvné? Jistě. Ale nepřetržitá salva smíchu se teda zdaleka nekonala. Tohle pro mě zkrátka není to pravé...

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Bezkonkurenčně nejhorší Potter z celé série. Ani o píď nepřesáhne obrazovku - alespoň na mě jako na diváka ani trochu nezapůsobil a po shlédnutí jsem si byla jista, že tohle už nikdy nechci vidět podruhé. Nicméně pokoušela jsem se později v tom něco pozitivního najít, ale opravdu marně. Film je to nedívatelný a jeho groteskní ražení dočista pohřbilo potterovskou atmosféru.