Tintinova dobrodružství (2011)

Spielberg opět pracuje na půl plynu. Začátek je fajn, ale jak se děj přenese pryč z města, pomalu se do filmu vkrádá nuda a to i přes to, že je ve filmu spousta, povětšinou hodně dobře vypadajících, akčních scén. Spielberg hýří nápady (animovaný film mu neklade v rozletu jeho fantazie žádné překážky a evidentně mu sedí), ale už se moc nestará o to, jak je natočit. Tudíž tradiční Spielbergova rutina která pobaví, neurazí, mírně uspí a v hlavě v žádném případě nezůstane. Výrazně bych vyzdvihl pouze hudbu Johna Williamse, kterej dokazuje, že je pořád špička.

50/50 (2011)

Zase jedno slzy ždímající drama. Ovšem překvapivě povedené. Přitom příběh je šablonovitý až hanba a některý scény smrděj laciným kalkulem. Na druhou stranu toho má film mnoho co nabídnout. Třeba bych nečekal, že se v takovýmhle filmu objeví Seth Rogen a bude se chovat podobně hovadsky, jako v jeho typických komediích, kde se stará jen o hulení trávy a o to jak smočit. Film je natočen velmi zručně, režisér umně skládá jednotlivé scény v překvapivě konstatní celek, až by v závěru málem jeden zaslzel.

Anonym (2011)

Roland Emmerich se pustil do žánru, kterej je v jeho dosavadní filmografii raritou jak sviňa. Sice nenatočil nic vyjmečnýho, ale ostudu si taky neudělal a u mě má každopádně palec nahoru už jen tím, že měl odvahu do něčeho takovýho jít.

Warrior (2011)

Není těch klišé trochu moc? Bohužel jo, což by rozhodně nevadilo, jen kdyby s nimi režisér pracoval trochu zručněji. Což je škoda, protože chvílemi bylo našlápnuto hodně vysoko. Takhle z toho mám pocit, jako kdyby se film bortil pod tíhou své přílišné snahy o vyjimečnost.

Marťan Mercano (2002)

Marťan valí oči, co se na naší planetě děje. Docela prdel je tenhle film, občasné chlejstance krve, k tomu šeredně animovaní lidé a doslova famózně huhlající mimozemšťané. Já se docela bavil, i když je pravda, že kdyby byl film o dvacet minut delší, už by to byla nuda, takže střídmá stopáž (69 minut) je jen ku prospěchu věci. Závěrečná scéna s modrým nebo zeleným drátkem pobavila asi nejvíc z celýho flimu.

Lovec trolů (2010)

Mystifikační dokument kterej se tváří hodně vážně, zároveň ale na diváka šibalsky pomrkává, takže mu to divák samozřejmě nebaští. Natočen je hravě a zručně, navíc orámován krásnou přírodou, dobrými triky a vykazující značnou dávku napětí.

Moneyball (2011)

Nemůžu říct, že by mě film nezaujal, svoji kvalitu má, jenže na mě nějak působil chladným až odtažitým dojmem. A taky zbytečným dojmem, což je asi nejhorší. Ovšem Brad Pitt a hlavně Jonah Hill se do rolí opravdu položili se vší vervou a odvedli famózní práci. Asi jen kuli nim stoji film za zhlídnutí, jinak u mě převládá rozpačitost.

Mistrovský plán (2011)

Oddechovka je to celkem solidní a neurážející, ale taky to není nic, co by nějak utkvělo v hlavě. Pár dobrých vtípků, pár dobrých nápadů, sympatická Téa Leoniová, ale pak taky pár nelogičností, otravných scén a otravnýho Murphyho. Na takovejhle druh filmu se Ratner hodí, vždycky lepší když natočí něco takovýho, než když przní X-Meny nebo Hannibala Lectra. Průměr jak vyšitej - nic víc, nic míň.

Alvin a Chipmunkové (2007)

Další americká rodinná taškařice, tentokrát s kňápajícímí Chipmunkami, což je podivnej hybrid veverky, krysy a Chipa a Dalea. A tahle havěť mluví, zpívá a celej film je prostě o nich. Vyloženej průšvih to není, ale ani žádná pecka. Předvídatelnej příběh nikoho nepřekvapí, humor občas pobaví, triky ujdou, stejně tak i songy, které titulní trojice zpívá. Sice jsem se moc nebavil, ale otrávenej jsem taky nebyl, což znamená, že film asi splnil účel, páč o nic jinýho zřejmě tvůrcům ani nešlo.

Vyměřený čas (2011)

Zápletka je dobrá a originální, velká škoda, že z ní nebylo vytěženo víc. Zpracování taky vázne. V rukách schopnějšího režiséra to mohla bejt kultovní scifárna, takhle se ale bohužel jedná o (trestuhodně) nevyužitou příležitost.