Sněhurka a lovec (2012)

Leccos se povedlo a leccos stojí za prd. Největším průserem filmu je Kristen Stewartová. Tahle holka s neustálým zhuleneckým výrazem v ksichtě je hnusná jak chlupatá prdel padesátiletýho chlapa a hrát neumí ani kdyby se na hlavu postavila. Ať hraje v čem hraje, je pořád stejně nezajímavá, šeredná a neschopná. Když se před závěrečnou bitvou pokoušela o emotivní projev bylo mi stydno, trapno až blivno. V jejím obsazení se režisér pěkně seknul. Na druhou stranu Charlize Theronová je supr herečka a i tentokrát nezklamala a vystřihla výbornou záporačku. Ostatní herci se potácej v průměru. Vizuálně je film na špičkové úrovni, ale aby taky ne s takovým ohromným rozpočtem. Tempo vyprávění hapruje, bavila mě jen ta část odehrávající se v Temném lese, což je naštěstí ten nejdelší úsek filmu. Začátek nic moc, a závěrečná bitva stála za prd. Viděl jsem to včera a i kdyby mě to mělo zachránit život, tak si nevzpomenu, jak se ta zhulená tlama s půlmetrovýma zubama s Ravenou (Charlize Theronová) vypořádala. Že to skončilo dobře vím, ale nedokážu si to vybavit. Režisér to zkrátka moc neukočíroval. Škoda, potenciál tady byl a trpaslíci byli supr.

Šestnáctiletá matka (2005) (TV film)

Celkem reálnej příběh se scénářem, kterej má první dvě třetiny docela úroveň, závěr se ovšem trochu zvrhne, tj. závěr zklamal. Režie je střídmá, film pěkně odsejpá a dívá se na něj dobře. Filmu jednoznačně vládne Danielle Panabakerová, která hlavní roli zvládla víc než dobře.

Ztracená brána (2012) (seriál)

Klobouk dolů, Jiří Strach opět natočil pecku. Jestliže u Ďáblovi lsti jsem měl pár nicotných výhrad, tentokrát mě nenapadá nic, co bych vytknul. Opět třídílná kriminálka a opět velmi povedená. Dokonce o něco lepší, než byla Ďáblova lest. Scénář dává smysl, famózní titulní trojice je doplňována i ve vedlejších rolích výbornými herci (a všichni jsou výborní) a režie je na špičkové úrovni.

Láska na druhý pohled (2009)

Divný. Chvílemi je to komedie (zasmál jsem se dvakrát), chvílemi drama, ale asi se jedná především o romaťák. Nepovedenej romaťák. První půlhodina ještě ušla. Jenže pak se film pozvolna začne posouvat kamsi do řitě. Čili je jasné, že závěr nebude stát za nic. A přesně tak to taky dopadlo. Ukňučenej závěr, plnej vážně míněných a přitom nechtěně srandovních emocí mě otrávil, až urazil. Herci na to, v jakej hrajou srágoře se naštěstí moc neztrapnili a dají se považovat za klad filmu (což je jeden z důvodů proč jsem to dokoukal), ale svý agenty by měli nakopat do prdele. S bídou dvě hvězdičky.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Typicky Gilliamovsky "rozháraný" film (kdybych nevěděl kdo film natočil, po pěti minutách by mi to bylo jasný), který má tentokrát k chaosu blíže, než bývá u Gilliama zvykem, navíc bohužel postrádající zajímavost, šmrnc i atmosféru. Nečekal jsem bůh ví co, ale i tak jsem zklamaný.

Nevinná (2008)

Velice slušnej thriller, ovšem americkej remake je po všech stránkách lepší.

Odvlečen (2007)

Film má určitou příběhovou zajímavost, s filmovou přitažlivostí je to už horší.

Život kočky (2010)

Kouzelnej film, plnej nadsázky, humoru i akce, okořeněnej překvapivě výbornou hudbou, kterej "dejchá" víc, než kdejakej hranej film.

Prometheus (2012)

Vzhledem k tomu, že Ridley Scott točí (až na Vetřelce) filmy pouze průměrné nebo jen mírně nadprůměrné (které se mi pokaždé po pár dnech vykouří z hlavy), považuju Promethea za jeden z jeho nejpovedenějších filmů. Jedná se o čistokrevné sci-fi, které není říznuté žádným dalším žánrem. Jde tu především o příběh. Příběh, kterej před uvedením vyvolával velkou vlnu zvědavosti (u mě teda určitě), co že Ridley Scott vymyslel v souvislosti s legendárním Vetřelcem (Ridley Scott sice není autorem scénáře, ale z pozice producenta do toho vehementně kecal, řekl bych). No nevim, trochu jsem se v ději ztrácel, ale nějak nedokážu říct, jestli je to díky děravýmu scénáři, nebo tím, že jsem byl při sledování filmu občas myšlenkama mimo. On se s tím totiž Ridley Scott vypořádal trochu divně. První polovina filmu mě moc nebavila, chvílema jsem z filmu měl i tak trochu srandu. Jako by se nenapravitelnej režisér opět snažil do filmu nacpat ňákej art, epičnost, důležitost nebo co já vím, místo aby se soustředil především na řemeslo. Postupně se ale úroveň filmu zlepšuje. Poslední třetina filmu (odstartovaná famózní scénou operace) ač působí trochu uspěchaně (díky scénáři) odsejpá a výborně graduje (díky režii). Především proto dávám vyšší hodnocení. Herci jsou kladem filmu. Akce ve filmu skoro není, napětí jen občas, triky ujdou a vizuálně je to na úrovni stotřicetimilionovýho rozpočtu. Na Vetřelce film nemá ani náhodou, ale průser to taky není. Mírně nadhodnocené čtyři hvězdičky.

Muži v černém 3 (2012)

Vzhledem k tomu, že první díl mě nikdy moc nebavil a druhej díl považuju téměř za zhovadilost, považuju tohle třetí pokračování za nejlepší ze všech. Ale ani tak to není žádná sláva. Tempo filmu je opět pokulhávající a humor proměnlivé kvality. Jestli si na něco po čase vzpomenu, tak možná na scénu s Andy Warholem, ale jinak na nic. Závěrečné Floridské finále je tak rutinní, až to bolí.