Láskou praštěná (2003)

Pro mě osobně velice příjemný překvapení. Je osvěžující vidět film o náctiletých a jejich problémech, aniž by se jednalo o přisprostlou a rádoby vtipnou trapnost, kterejch v posledních letech vzniklo až až. Láskou praštěná je romantickej příběh, taky drama a i humor se tu vyskytuje. Všechno je to kupodivu docela uvěřitelný a v rámci žánru dostatečně zajímavý, abych se dobře bavil a neměl důvod to tady kritizovat. Silný tři hvězdičky a co teprv, kybych byl šestnáctiletá slečna...

Jasnovidec (2005) (TV film)

Jasnovidec není vůbec špatnej film, jenže mohl bejt mnohem mnohem lepší. Příběh měl obrovskej potenciál, ale scénář z něho mnoho pohřbil. Díky bohu, že to režíroval Jiří Svoboda, jinak by to asi byl velkej průšvih.

Značka: Na dožití (1989) (TV film)

Jeden z posledních Československých předrevolučních televizních filmů. A není to žádná sláva. Největší problém je se scénářem. Základní námět o dědkovi, kterej akorát zabírá místo by celkem ušel, ale příběh na něm vystavěnej je hodně chabej, jako by ho psal ňákej nezkušenej studentík. Některý dějový zvraty jsou hodně podivný (co ten závěr???) a dialogy mezi postavama (případně hádky) zaváněj směšností. Co se herců týče, tak Rudolf Hrušínský je zoufale nevyužitej a ostatní maj co dělat, aby se vyškrábali aspoň do průměru (Lucie Zedníčková je prachbídná a ze všech nejhorší). Takže snad jen díky režii Hynka Bočana, kterej z minima vytřískal maximum, se na film dá jakš takš koukat.

Vesničko má středisková (1985)

Úsměvnej a legendární film, vyprávějící několik příběhů. Vše je tak, jak má bejt, vše je na svým místě - pro mě nejlepší českej film. Viděl sem ho asi tak pětkrát, a lituju všechny ty, co na to čuměj pokaždý, když to nějaká naše pseudotelevize vysílá (zhruba jednou ročně), protože tím se ztratí veškerý kouzlo, kterýho tenhle film má požehnaně. Jeden z mála filmů, kde je pět hvězdiček málo.

Válka policajtů (1979)

Nic moc kriminálka, která je spíš syrová než nápaditá.

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Tenhle film předchází pověst velmi originálního filmu. Poprávu. To je teda pecka, takhle originální, vymakanej a neuvěřitelnej tah na bránu mající scénář se jen tak nevidí. Režisér Spike Jonze se pro Kaufmanovy scénáře narodil (což ostatně potvrdil Adaptací), takže jeho režie příběh rozhodně nebrzdí. Herci jsou taky skvělí, a to jak John Cusack, kterej je tu k nepoznání, tak i neuvěřitelně škaredá Cameron Diazová.

Appleseed (2004)

Anime je pro mě neprobádanej filmovej žánr, takže jsem k Appleseedu přistupoval s velkým očekáváním. No a rozhodně sem nebyl zklamán. Dech beroucí vizuální stránka, hodně akce, výborná muzika, ale hlavně příběh, kterej má hlavu a patu!

Opři se o mě (1989)

Nekompromisní učitel Joe Clark nastoupí jako ředitel na problematickou školu plnou násilí a feťáků a rozhodne se ji vyčistit. A to dost radikálně. Nepáře se s nikým a s ničím. Hlavní devízou filmu je famózní a doslova heroickej výkon Morgana Freemana. Ale jinak na všech úrovních v podstatě průměrnej film. Příběh vypadá nepravděpodobně, ale je podle skutečných událostí.

Aeon Flux (2005)

Co k tomu říct? Je to průser. Příběh přihlouplej, akce chaotická a herci nevýrazní. A ty žvásty co jim padaly z huby, jako např. „Všichni musíme zemřít, abychom dali našim životům hodnotu“ to se mě málem uvolnil svěrač. Poprávu propadák.