Stalo se (2008)

Když se nasraly stromy v Pánovi prstenů, byla z toho pěkná paseka. Tady se nasraly taky, ale mnohem rafinovanějc. Příběh je hodně jednoduchej (fakt bych chtěl vidět, co by z toho vytřískal Roland Emmerich...), zápletkou spíš na jeden díl seriálu, ale Šamalan nic zbytečně nevymejšlel a kupodivu se mu z toho podařilo vykutat docela zábavnej horůrek, kterej evokuje spíš jeho starší filmy než poslední srágoru jménem Žena ve vodě.

Jeden navíc (2005)

Claire Danesová se plácá mezi praštěným Jason Schwartzmanem a prastarým Steve Martinem a neví s kterým má zůstat. Celkem nudná záležitost, postrádající šmrnc a tah na bránu. Na druhou stranu, uplnej šunt to rozhodně není, určité kouzlo film má. Ale na můj vkus až příliš pozvolné. Je fajn vidět Stevea Martina v seriózní roli, kdy ze sebe nedělá debila jako v slátaninách typu Dvanáct do tuctu nebo Růžový panter. Ve filmu je výborná hudba, těch krásnejch tklivejch smyčců je pro tenhle film až škoda.

Californication (2007) (seriál)

První dvě série byly bez chyby a jednoznačně stoprocentní. Třetí a čtvrtá už byly o něco slabší, ale pořád vysokej nadprůměr. Pátá série už trochu drhne.

Po přečtení spalte (2008)

Notně překombinovaná komedie, která sice moc nedrhne, ale zase jsem se moc nezasmál. Závěr je bohužel zmatenej. Herci jsou výborní, hlavně Brad Pitt si na roli vyloženě pošmákl.

Moje borůvkové noci (2007)

Tak ňák nic moc, chvílema celkem o ničem až nuda. Ale herci jsou skvělí.

Plán 9 (1959)

Strašná blbost. Ale z filmu je vyloženě cítit Woodova naivita a nadšení pro film. Je to krystalicky čistej příklad filmu, kterej je tak strašně špatnej, že jen díky tomu je koukatelnej a vlastně i „zábavnej“. Tuhle úsměvnou kravinu kritizovat nebudu...

Cola, láska, čokoláda (1979) odpad!

Hovadina. V porovnání s jinými košilatými komediemi sedmdesátých let ze Západního Německa, je tohle šunt. Filmy jako Tři švédky v Tyrolích nebo Příběhy kožených kalhot jsou sice blbiny, ale aspoň obsahují humor a holý ženský zadky (a předky). U tohohle jsem se nezasmál ani jednou. K vidění jsou jen prťavý prsa a to ještě jen zcela výjimečně. Výjimkou je jen Dolly Dollarová (mimochodem nadabovaná Gabrielou Osvaldovou) která ale zase nemá prsa, nýbrž kozy (a to takový, že by na ně by měla mít zbrojní pas) – ale taky je moc neukáže. Marně hledám důvod, proč se na tenhle film koukat.

Rok jedna (2009)

To si asi zas někdo v Hollywoodu řek, jaká to bude strašná sranda, když se natočí komedie z dob dávno minulých, násilně se tam vecpe pár biblických postav, do hlavní role se obsadí ňákej komik a peníze se jen posypou. Vznikla slátanina, s trochou humoru kterej by byl k zasmání. Zato trapností je filmu dost, navíc ještě okořeněných humorem přisprostlým (vidět Jacka Blacka ochutnávajícího medvědí hovno, to je fakt děsná sranda...). Ale budiž, jako oddechovka na ospalý odpoledne to asi splní očekávání. Jo a film na sebe v kinech nevidělal.

Pouta války (2004)

Srovnávat tuhle sentimentem nacucanou skoro nudu plnou chaotickejch akčních scén a nafouknutejch emocí se Spielbergovým vojínem Ryanem, je docela drzost.

Nezávazný sex? (1988)

Dvě holky si vyjedou s tím, že si užijou tak, jak napovídá název filmu. Divná nevtipná komedie tak nějak o ničem. Jak to skončilo nevim, bže mě to nebavilo.