Temný případ (2014) (seriál)

Za zmínku stojí především atmosféra a herecký výkony. Všechno ostatní je jen na průměrné úrovni.

V oku tornáda (2014)

O nic jinýho než o řádění přírodních živlů v tomhle filmu nejde. Nic jinýho taky nestojí za řeč. Postavy jsou ploché, vývoj postav v podstatě o ničem a dialogy vyloženě k smíchu. Na druhou stranu když se do toho matinka příroda (a počítačoví kouzelníci z Digital Domain) náležitě položí, tak je to moc pěknej bordel. Střídmá stopáž je ku prospěchu, ale i tak bych některý dialogový scény vyházel, protože jak na ně dojde, stojí film za prd.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Leckdo film srovnává s Forrestem Gumpem, takže k tomu bych řek asi to, že na Foresta v žádným případě nemá. Jednak Forrest byl hlupák - prosťáček, zatímco stařík je hlupák - pitomec. Jinýmy slovy, dědek mi byl nesympatickej ať už jako stoletej, nebo jako mladík. No a všechny ty absurdní dějový zvraty mě sice občas vykouzlily na ksichtě úsměv, ale nic víc.

Za borovicovým hájem (2012)

Tři postavy postupně prožívají jeden dlouhatánskej příběh. Nejen příběh, ale i film je předlouhej a s tím je spojená i přílišná utahanost filmu. Dokud divák netuší co se bude dít, tak to ještě jde. Bohužel divák ve třetí třetině, na rozdíl od postav, rychle odhalí jak jsou karty rozdány, a pak už je to nuda k nevydržení. Jistá řemeslná zručnost se filmu upřít nedá, ale výslednej dojem moc nevylepší.

Benga v záloze (2010)

Komedie, nebo spíše asi parodie. Ovšem parodie plná humoru, kterej mě většinou nepřipadá vtipnej. Navíc v hlavní roli dvě hovada, který fakt nemusím. Děj je o hovně a akční scény jsou zcela průměrný.

Moje krásná učitelka (2011)

Opravdu hodně jednoduchoučká blbinka. Naivní, bezelstná, kýčovitá. Nakonec proč ne? Příjemná atmosféra, stejně tak i humor a především výborná práce Toma Hankse herce má za výsledek, že mě film nijak neurážel a docela dobře mě pobavil.

Na hraně zítřka (2014)

První půlka filmu má šmrnc a ohromný grády. Jako by to snad ani nenatočil Doug Liman. Zápletka je samozřejmě líbivá a přitažlivá, a tak jsou divákova očekávání naplněna měrou vrchovatou. Bohužel druhá půlka filmu je už Dougem Limanem cejtit na sto honů, takže se extrémně zábavnej biják pozvolna překlopí v tradiční hollywoodskou rutinu. Z herců za zmínku stojí Tom Cruise, kterej, jak všichni víme je sice divnej člověk, ale jeho herecká práce je kvalitní a v pohodě utáhne celej film. Moje oblíbená Emily Bluntová mi v roli horlivé vojandy nějak nesedla, ale Brendan Gleeson za zmínku rozhodně stojí. Technický věci OK. Nějak se nemůžu zbavit pocitu nasrání z toho, že z atraktivní předlohy vznikl pouze průměrnej film.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

V porovnání s předchozí První třídou je na tom Budoucí minulost o třídu hůř. Herci, hudba, scénář i režie na předchozí film nemaj. Když to rozeberu tak herci mě připadají utlumenější a tak nějak divně se filmem mátožně potácej. Hudbu tentokrát napsal John Ottman a pouze recykluje to, co už kdysi napsal k druhýmu dílu. A mimochodem si opět střihnul i střih. Na Henry Jackmana nemá. Scénář mě taky nijak nebere. Cestování časem má svý "zákonitosti", takže moc nechápu jak je možné, že když v budoucnosti někoho pošlou do minulosti něco změnit, tak se v budoucnosti odehrává strašný drama v souladu s dramatem v minulosti. To je přece blbost ne, prostě nekoho pošlu do minulosti a budoucnost je v tu ránu jiná, ovlivněná tím, co ten někdo (Wolverine) v minulosti provedl. Tady se z toho dělá v závěru strašný drama a to jak v minulosti, tak v budoucnosti a mě to připadá pitomý. Režie mě taky nijak nenadchla, což se dalo čekat, páč Bryan Singer mě nikdy nijak nebavil. Film obsahuje několik výborných pasáží (především únos Magneta z Pentagonu), ale taky má velkej problém s tempem a vyrovnaností vyprávění. Aspoň já se chvílema sprostě nudil. Když porovnám scénu z předchozího filmu, kde Magneto vytáhnul ponorku z vody, tak to byla ohromně silná scéna, která "rezonovala" , tentokrát taky něco tahá (nebudu spoilerovat), taky velkýho, ale v podání Bryana Singera to tak nějak nudně vyšumělo do prázna. Je to solidní biják, ale nic víc. Zklamanej nejsem, ale spokojenej taky moc ne.

Godzilla (2014)

Nic moc. Asi bych za největší klad považoval to, že se film snaží bej co možná nejvíc realistickej. Samozřejmě realistickej vzhledem k tomu, že je o Godzille. Žádnej zběsilej popcorn to není. Jenomže k tomu se zase váže největší problém co s filmem mám. Je tam pořád tma, což je sice pochopitelný, když se tam řežou v noci a nikde nejde elektrika, jenže tím pádem je vidět prd a to mě nebaví. Příběh tam vlastně není skoro žádnej a herci nepřekvapivě hrajou druhý housle. Vyzdvihl bych ještě hudbu a zvukový efekty - všechny ty pazvuky co vobludy vyluzovaly se mi fakt líbily. Ale jinak, sice se opakuju, nic moc.

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Ach jo, velmi nevyrovnaná komedie. Seth MacFarlane se ve filmu angažoval ve třech pozicích. Jako herec nestojí za řeč, neboli stojí za hovno (třeba to v klobouku). Jako scénárista několikrát mocně přestřelil, ale několikrát, co se mě týká, trefil terč (a ani to nemusel bejt střed, jak by titulní záporák Liam Neeson jistě rád potvrdil). No a jako režisér mě zaujal nejvíc. Především proto, protože i přes to, že je ve filmu několik opravdu dementních a zbytečných scén, podařilo se mu udržet mojí pozornost bez problémů až do konce. Takže jsem se párkrát ušklíb, párkrát zasmál, párkrát i naštval, ale v podstatě se dá říct, že mě to pobavilo. Ale ani nechci pomyslet, jaká to mohla bejt bomba, kdyby nebyla úroveň humoru tak strašně nevyrovnaná.