Nevyřízený účet (2013)

Celkem zábavný béčko, bohužel Statham jako herec za moc nestojí. Naštěstí záporák James Franco nebo fetka Kate Bosworthová leccos zachraňují. Zkrátka volovina, která ze sebe nedělá nic než béčko, což je v pořádku. Akce moc nebylo, závěr jsem očekával o dost šťavnatější.

10 pravidel jak sbalit holku (2014)

Převapivě příjemná romantická komedie. Překvapivě proto, protože tenhle žánr u nás neumíme a taktéž proto, protože to natočil Karel Janák, kterej si to u mě posral hned Snowborďákama, Rafťákama to ještě zhoršil a filmem Ať žijí rytíři tomu nasadil korunu. Nevim jestli konečně dostal rozum, nebo upsal duši ďáblu či co..., ale 10 pravidel jak sbalit holku se mu docela povedlo. Je to šmrncovní romaťák, kterej nepostrádá humor i atmosféru a především je prost hluchých míst a trapných scén (na rozdíl od výše jmenovaných filmů). O nic jinýho v tomhle žánru nejde řekl bych, takže spokojenost. Skoro si říkám, že by nemuselo bejt uplně od věci, podívat se na film ještě jednou.

Solaris (1972)

Moje první setkání s Tarkovským. Co bych k tomu asi tak řek. Především práce režiséra je na opravdu vysoké úrovni. V komentářích jsem se párkrát dočet, že je hypnotická - naprostej souhlas, nevím jak to nazvat lépe. Film jsem zkouknul na jeden zátah, aniž bych se nějak výrazně nudil. Horší je to se všema těma filozofickýma žvástama, to mě fakt nebralo. A taky mám takovej neodbytnej pocit, že jsem to vlastně nepochopil.

Jedna za všechny (2014)

Oddechovka která docela ujde. Cameron Diazová nám nějak stárne, ale jinak film v pohodě utáhne; Leslie Mannová je příjemně sympatická, Kate Uptonová tragická (myslím herecky, kozy má výstavní) a Nikolaj Coster - Waldau je krásně slizkej. Zkrátka herecké obsazení je velice slušný, horší je to se scénářem, ten je fakt blbej, ale režisér ho odvyprávěl docela se ctí, což bych ocenil, takže tři hvězdičky jsou myslím na místě.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Kvalitativní posun oproti prvnímu dílu v podstatě žádnej. Oproti lépe ztvárněné akci zase pokračování postrádá atmosféru. Gradace děje opět průměrná, stejně jako Chris Evans, kterej se sice snaží seč může, ale dobrej herec z něj asi nikdy nebude.

Need for Speed (2014)

Hodně tupá slátanina, kterou budou baštit děcka tak do třinácti let. Film se může prsit vpravdě dementním scénářem a strašidelným hereckým obsazením. Na druhou stranu jako vyložená oddechovka to asi účel plní, zvlášť pro takovýho diváka, kterej je úchylnej na rychlý auta.

Sabotáž (2014)

Mohl to bejt hodně dobrej film. Mohl, není. Především mě vyloženě srali všichni členové speciálního komanda (kromě Arnolda), stejně tak i policajti kteří vyšetřujou to, jak všichni ti namachrovaní, vysvalení a potetovaní dementi s hovnem v hlavě jeden po druhým chcípaj. A když mě je sympatická jen jedna postava, je to průšvih. Mimochodem Arnolda mám rád, takže mi jako jedinej ve filmu nevadil, ale jeho hereckej výkon (nebo jak to nazvat) je tragickej. On to nikdy nebyl žádnej herec, natož dobrej herec, ale povětšinou jsem neměl problém ho ve filmu akceptovat. To co předvádí tady je k pláči a ani v parodii bratři Zuckerů by s tímhle neobstál. Ale k filmu. Příběh se mi líbil, stejně tak i přístup režiséra k prezentování akce, nebo k násilným scénám. Film i docela pěkně graduje. Nicméně nějak se nemůžu zbavit jisté pachuti. Prostě to mohlo bejt o dost lepší.

International (2009)

Trochu jsem měl z filmu strach, měl jsem obavu že to bude sterilní pátrání po něčem a že to bude nuda. Není. Režisér není žádnej nýmand, film má šmrnc, spád a i ňákou tu akci. Herci jsou taky na velice solidní úrovni - zkrátka mě to docela bavilo. Žádná sláva, žádej průšvih.

Poznáš, až to přijde? (2010)

Bohužel pouze průměrnej film. Je vidět že režisér není žádnej žabař, dokáže příběh odvyprávět s jistou dávkou elegance a to i přes to, že je příliš dlouhej a ničím zajímavej. Film se pořád plácá od ničeho k ničemu. Vypadá to, že James L. Brooks přecenil svoje síly podobně jako kdysi Martin Brest s filmem Láska s rizikem (i když to byl vlastně mnohem větší průser).

Pompeje (2014)

Tradiční Andersonova slátanina, ono od něj taky nelze čekat nic jinýho. Je hodně idiotských filmů, Pompeje patří k těm nejzhovadilejším. Scénář je tak dementní, že je v dementnosti králem, minimálně za poslední rok. Herecké obsazení je, co se týká titulní zaláskované dvojice, vpravdě zoufalé. Ostatní jakš takš ujdou. Na druhou stranu je třeba říct, že jsem se u sledování tohoto veledíla nijak zvlášť nenudil, chvílema jsem se i dost dobře bavil, triky ušly a jestli nakonec všichni chcípli nebo nechcípli tady spoilerovat nebudu, nicméně mě výsledek udělal radost. Takže nebudu dělat intelektuála, přijmu to co Anderson nabízí a hodnotím tak jak hodnotím.