Fantastická čtyřka (2005)

Oddechovka poměrně dobrá, ale jinak scénář je děravý jako cedník po střelbě z brokovnice, fyzika zmizela (i když připustíme superschopnosti) a logika jakbysmet.

Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007)

Druhý díl je ještě slabší než první. Finální souboj je slabý, oživení hlavní postavy - ach jo, už zase, vše se hned samo snadno vyřeší, fyzika nám nic neříká a divím se, že vědátor ještě nevynalezl stroj času.

Občanský průkaz (2010)

Na současné české poměry velmi dobrý film, možná trochu přehnaně dlouhý, ale jinak vysoko nad většinu věcí, které v ČR vznikají.

Trable prcka Binka (1994)

Komedie je to výborná, o tom žádná. Často se člověk vážně moc dobře pobaví. Ale současně je to hodně přehnané, hlavně na staveništi, tam jsou popírány snad všechny zákony fyziky.

Dennis - postrach okolí (1993)

Poměrně kvalitní rodinná komedie. Místy je vidět vykrádání ze Sám doma, místy zase až přehnaně nelogické (i kdyby byl ten zloděj úplný mentál, nenechal by se od toho dítěte dobrovolně svázat). Ale celkově to působí dobře, dobrý odpočinkový film.

Bezva vejška (2006)

No, nic moc. Místy to bylo sice poměrně vtipné, ale bylo tam příliš hluchých míst. Hlavně konec to pohřbil - v Americe je možné vše, ale akreditace na tuhle vysokou školu? To už je moc i na bláznivou komedii.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Výborný akční film. Jednu hvězdičku jsem odebral, protože ve chvíli, kdy Smithovi začali spolupracovat, už to jaksi nebylo ono. Ale jinak je to nabité akcí a vtipné takže se rád podívám ještě jednou.

Pohřben zaživa (2010)

Tenhle film je vážně síla. Dokonale vtáhne do děje - tíživý pocit být uzavřený v malém prostoru s nedostatkem vzduchu. Téměř bez šance na přežití. Nikdo vám nemůže a nebo dokonce nechce pomoci, protože nemusí. SPOILER ALERT Především konec filmu je emočně velmi silný. To dorazí každého.

Saw 3D (2010)

Tak tato již možná přehnaně dlouhá série dostala důstojné finále. Celý film má nasazené rychlé tempo, krve je to možná až moc a je často vidět, že se filmaři snaží o hodně velký 3D dojem (hlavně to bylo vidět u odhozené pily v závěru). Jsou to ale dva velké plusy. Každá scéna (sic je jich málo) s Jigsawem (ve vzpomínkách) je výborná, ten chlápek se do své role prostě úžasně hodil, bez něj by tahle série byla k ničemu. Zadruhé - poměrně nečekaný konec, který opravdu člověka nenechá odtrhnout oči. Abych podtrhnul důležitost finále, dávám čtyři hvězdičky.

Souboj Titánů (2010) odpad!

Souboj Titánů chtěl očividně využít CGI šílenství po Avatarovi (k tomu jako bonus do hlavní role použil zcela náhodou stejného herce), ale výsledek je katastrofální. Efekty jsou doslova hrozné, téměř vždy je vidět naprosto očividně, že postavy příšer jsou vymodelovány velice špatně. Aby toho nebylo málo, scénář je úplně hloupoučký, trapný a vše je to hrozně rozvleklé. A proč tolik kopírují? Všiml si někdo opsaného monologu z Prince of Persia: Warrior Within? A co oko v ruce, nepřipomíná nám to něco? Prostě a jednoduše, tohle se nepovedlo ani za mák.