Schodiště - Červená v zubech a pařátech (2022) (epizoda)

Konečně pořádnej díl. Už jsem uvažovala, že to nedokoukám, ale po tomhle dílu tomu dám ještě šanci. I když ty časové skoky působící až epilepticky pořád nechápu a lezou mi na nervy. /// Lež vás neosvobodí.

Normal (2009)

Zvláštní, divný film. Je tak obrazově náročný, že to úplně zastře myšlenku, pokud tam tedy nějaká je. I když není černobílý, působí tak.

Čistá práce (2008)

Zpočátku taková lupičská pohodička, pak se z toho stane dramatická napínačka, i na mrtvoly dojde. /// "Tady žádní lupiči nejsou!" ___ "Jak se to stalo? - Jak to mám vědět? Radši pojď pryč! " Malé ryby měly jednou z prdele kliku. A David Suchet ukazuje, že umí nejen Belgičana.

Čas zabíjet (1996)

Jihozápad Ameriky je prostě divnej, rodí se tam snad samí kreténi. Že by jim lezlo na mozek to horko? Tísnivé, dusivé, nikam nevedoucí. Soudní systém divnej. Závěrečná řeč a její poslední věta je sice jak rána palicí, ale nejsem si jistá, jestli by takhle ta slavná předdomluvená porota reagovala.

Elvis (2022)

Střih jak bič. Přestože jeden ví co a jak, oko z obrazovky nespustí.

Gérard Philipe: Poslední Cidova zima (2022)

Mimořádný herec, který by byl nesmrtelným, i kdyby nenatočil nic jiného než Fanfána Tulipána. Bohužel tento dokument je velmi nepřehledný a velmi nudný. Sice obsažný, ale nepřehledný. Škoda

Případy 1. oddělení - Trik (2022) (epizoda)

Už začátek dílu hlásil, že se nás čeká nával emocí - Plíšek s Kozákem rybaří pod Žďákovským mostem a povídají si o práci, KOU-ZEL-NÉ. Situace a dění na 1. oddělení předčilo svou zajímavostí vlastní případ. Dokonce i já, tupoň, jsem si pachatele správně tipla někde v polovině. Tvrdil, že se setkali s těma bitkařema ještě jednou u autobazaru a ti vyhrožovali vypálením, a bitkaři potom tvrdili, že se potkali, ale úplně někde jinde a o autobazaru nic nevědí. Což mě zaujalo, že tenhle rozpor nikdo z vyšetřovatelů nezaznamenal. Chudák snoubenka, jak jí to pak došlo při čekání během časového a prostorového testu. /// Všechno se uzavřelo, e-krávu zpacifikoval Dušan, kterej ji tam nainstaloval. Boží mlýny domlely. Korejs dostál svému výrazu z prvního dílu. Chytrej, zlej a zákeřnej, mistr Hanuš ho vystřihnul skvěle. Hezký bylo, jak se záporáci vykousali vzájemně. Před Andělem klobouk dolů - čtyři děti a studium při práci, to není žádná legrace ani v seriálu. /// Na co se teď budu dívat? Po takovéhle jízdě všechno další vypadá jako blbina.