Dívka s perlou (2003)

Nádherný film, kde dialogy prakticky nemají žádnou cenu, protože obraz a hudba jsou tak silné podněty, že kdyby byl film němí, neztratil by na svoji síle. Perfektní mimika Scarlett Johansson a jí figurující Colin Firth. Rozmýšlel jsem mezi čtyřmi a pěti hvězdami, prozatím jenom čtyři, ale velmi silné čtyři hvězdy. 80%.

Pelíšky (1999)

Pro mě osobně asi nejlepší porevoluční film. Skvěle vystižená atmosféra 60.let, dobu jsem nezažil, ale i tak mě film hodně oslovil a možná, co možná, určitě je lepší než nudná přednáška na střední škole. Herci, hudba, režie, dokonalost sama. Hřebejk v nejlepší formě. 100%.

Micimutr (2011)

Jedna hvězda za Libušku. 15%.

Kolja (1996)

Je to nádherný film, ale jednu hvězdičku musím ubrat ''díky'' jednomu herci. Zdeňka Svěráka nemám příliš v oblibě, protože v každém filmu když hraje, tak vlastně nehraje, on přehrává. Nevím jestli to tak má být, nevím jestli chyba není ve mě, ale to jeho neherectví nemohu překousnou a akceptovat hlavně v porevolučních filmech ( např.Na samotě u lesa mi vůbec nevadí). Bez Zdeňka bych neváhal dát plné hodnocení, takhle jenom za silné čtyři hvězdy. 80%.

Homolka a tobolka (1972)

Poslední díl je o třídu výš než dvojka a to z toho důvodu, kde mu to kazí přechod z černobílého plátna na barevný, teda aspoň částečně. 90%.

Ecce homo Homolka (1969)

Nejlepší díl z celé trilogie. Chcete-li film o postavách kde se nic neděje, ale přesto se budete smíchy popadat za břicho? Tak něco takového je pro vás. 95%.

Hogo fogo Homolka (1970)

Pro mě asi nejslabší díl z celé trilogie, kde si mohl odpustit myslivecké závody psů, protože v téhle pasáži se docela nudím. I tak je to z touhle výtkou skvělá nezapomenutelná podívaná. 85%.

King Kong (2005)

Dobrodružno-romantická akční fantasy jak se patří. Jackson ve své podstatě od Pána Prstenů nepolevil od svých kvalit, ale narozdíl od Pána prstenů, který má hloubku, cit, atmosféru, silný příběh, King Kong je jen obyčejná dobrodružná ''kravinka'' , kde se hlavně upřednostňují triky před emocemi. Jindy by mi to nestačilo, tady dávám výjimku a doufám, že se Jackson u Hobbita vrátí do svých starých kolejích. 85%.

Odcházení (2011)

Ano, je to polotovar, který nikdy neměl být natočen a uváděn do kin. Dvě hvězdičky za některé herecké výkony. Jinak nemůžu najít další klady. 35%.