Americký gangster (2007)

Náhodou to dávali v televizi okolo půlnoci a mě se nechtělo spát, tak si říkám, že bych se na to mohl podívat, když to má tak vysoké hodnocení a navíc je to podle skutečných událostí což mám moc rád. Dopadlo to nad očekáváním, hned od začátku jsem zůstal očima přikovený k obrazovce a hltal jsem jeden dialog za druhým v té parádní atmosféře, která mě provázela celý film. Člověk by řekl, že 157 minut je hodně, ale mě to tak nepřišlo. Samozřejmě musím navíc vypíchnout herecké výkony, co taky jiného čekat od této trojce oscarových hvězd. Pro mě výborný film! 90%.

Spolubydlící (2011)

Mysteriózní ? Thriller ? Horror ? Dělají si ze mě legraci ? Ani jednou jsem se nelekl ! Kdyby to dostal nějaký skvělý režisér tak to mohla být pecka,ale takhle fakt bída. 5%.

TRON: Legacy 3D (2010)

Tak u tohohle filmu si budu do smrti vyčítat, že jsem na něm nebyl v kině, protože zaručeně to musel být ohromný zážitek. I tak doma na DVD mě úplně ohromil a zařadil se do mých top, protože propojení audio-vizuálu je neskutečný, že jsem v některých momentech vůbec nedýchal. Originál filmu jsem neviděl a ani nechci, jen doufám, že bude pokračování se stejnou kvalitou abych si to mohl naplno užít v kině! 100%.

Avatar (2009)

Jediný film, který mě donutil zajít do kina víc než 1krát ( celkem 4 krát ve 3D) a taky první a poslední film u kterého mě 3D plnohodnotně uspokojilo. Pro mě asi nejlepší film za rok 2009, který mě vztáhl do svého děje okamžitě. Když si vzpomenu, jak se mi na Avatara vůbec nechtělo jít kvůli chabému traileru, tak bych si nejraději nafackoval. Ano, je to přelomový snímek , který zůstane v paměti nejenom kvůli rekordním tržbám, ale i tím ,že i když příběh je průměrný, kde není nic originálního, tak to většině nevadí a to jediné mínus odpustí. Pro mě největší 3D kino zážitek, kdy jsem i po čvrtém zhlédnutí měl co dělat abych se nerozbrečel. Jedno z nejlepších guilty pleasure! 100%.

Donnie Darko (2001)

Tenhle nízkorozpočtový snímeček jsem pořád odkládal a ani nevím proč. A asi jsem udělal chybu! Po zhlédnutí jsem pochopil jeho vysoké hodnocení a dokonce se u mě stal nejoblíbenejším filmem. Nechápu jak se při tak malém rozpočtu může udělat tak dechberoucí snímek, který mě už od jedné minuty vztáhne do děje a nepustí. Ano, posledních 20 minut jsem už nevěděl která bije, ale ono to ani nemá dávat velký smysl. Tenhle film měl vyvolat otázky na které nebude odpověď a měl vyvolat takové pocity, které u vás zůstanou ještě dlouho po zhlédnutí. Tohle všechno splnil a mě nezbývá nic jiného než mu dát plné hodnocení. 100%.

Concrete Hustle (2008)

Na amatérský kousek za 5*, ale souboji se světelným mečem jsem už mírně přesycen, proto jen za 3*. 60%.

Meet Meline (2009)

Víc dát nemohu za tu otřesnou grafiku a kameru a samozřejmě za průměrný příběh, kterých je tu stovky na podobné téma. 55%.

Raven, The (2010)

Vykrádačka všech moderních Sci-fi filmů, nic originálního, nic převratného. 55%.

Azureus Rising (2010)

Připomělo mi to Trona, ale i tak sem si tenhle kraťas užil a vůbec bych se nebránil celovečernímu hranému filmu, to by byla teprve bomba. 85%