Lidice (2011)

S odstupem času po druhém zhlédnutí jsem se dočkal vyvolání emocí, žalu, lítosti, které mi napoprvé po dlouhých přípravách na film ušli, proto zvyšuji hodnocení, také kvůli hereckým výkonům Karla Rodena a Zuzanky Bydžovské, hudbě a faktu, že hodnotit tenhle film a zařazovat ho k některým sračkám naší kinematografie mi přijde jako trošku přestřelení vedle, ale na Habermmannův mlýn to pořád nemá, na to je to obrovský vizuální a komerční kýč. 70%.

Válka Bohů (2011)

Naprosto stylizovaně kýčovitě umělá lahůdka díky ní se na řecké mýty a báje můžu dívat zase z jiného úhlu pohledu. Naprostá bomba! 100%.

Kocour v botách (2011)

Nenáročný doplňující snímek ze série Shrek, nic už tak originálního jako první 3 díly, ale na zabití nedělního nudného dne perfektní. 70%.

Kriminálka Las Vegas (2000) (seriál)

Začalo to nevinně jako nový styl kriminálních seriálů, který byl neotřepaný a originální. Na začátku to vypadalo slibně, ale uprostřed sezony prostřední série mě to už připadalo jako stereotyp a to neberu v úvahu další kriminálky toté podobné. Pak nakonec měl dokonce skončit Grisomm a měl nastoupit Laurence ''Morpheus'' Fishburne a co se nestalo. Las Vegas se oblékla do nového kabátu a baví mě čím dál tím víc, je to pekelně přepálená kriminálka, kterou teď považuju za jeden z nejlepších seriálů. 95%.

Rango (2011)

Perfektní animovaný film, kdy mu můžou závidět i Piráti z karibiku! 90%.

Tintinova dobrodružství (2011)

Indiana Jones, Piráti z Karibiku a James Bond v animované podobě, kdy animace je detailně brilantní, kamera exceletní, rukopis Spilberga znát na každé akční scéně vyšperkovanou do nejmenších detailů, těším se na pokračování. 90%.

Smlouva s ďáblem (2000)

Průměrná komedie, ale scéna kdy Brendan zjistí, že umí španělsky považuji za geniální. 65%.

Hněv Titánů (2012)

Lepší než jednička, úchvatné triky, neroztřesená kamera, nádherně blonďatá Rosamund Pike, trio Neeson, Fiennes, Nighy, hlavně teda poslední zmíněný opravdu potěšily, nemluvě o 3D, které bylo uděláno pořádně, ne žádná levná napodobenina. Vyjde mi z toho úžasné akční fantasy béčko tak jak má být a já nemohu dát než skoro plný počet bodů. 90%.

Hunger Games (2012)

Tak úvodní díl je tak trochu prvoplánový, moc jednoduchý a skrz docela malý rozpočet i tak trochu umělý, ale jako první díl tetralogie to obstálo na výbornou a určitě začnu tuhle ''ságu'' sledovat a docela se těším na další díly. I když sem netknutý knižní předlohou, tak jsem snad vůbec nezaznamenal úsek, kde bych se ve filmu ztrácel. Co mě hodně potěšilo, bylo hodně emocí, které mě v posledním díle Harryho Pottera tak chyběly. Jak už tu bylo mnohokrát psáno tak Jennifer Lawrence byla opravdu výborná, Josh Hutcherson byl ale stejně tak dobrý. 70%.

Román pro ženy (2004)

Jako reklama na album Ivy Fruhlingové výborné, jako film katastrofální, kdy ho zachraňuje od těžké újmy na zdraví Simona Stašová. 30%.