Don Šajn (1969)

Díky bohu za Filipovského :)). 90%.

More (1998)

Až mě srdce zabolelo, jak mi ho bylo líto! 95%.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Díky bohu, že existuje na ovladači od DVD přehrávače tlačítko rychle kupředu, takovou nehoráznou nudu jsem v životě u filmu nezažil. Jedna hvězdička za ty sci-fi interiéry a za ty jejich pestré barvičky, které zůstaly po hnutí Hippies. 10%.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Hodně přehrávající Lynn Collins, málo akce, nemluvě o té rozhodující závěrečné bitvě, kdy mezi sebou stojí dva velké národy Marsu, trvající ani ne 5 minut?! Hodně to zachraňuje sympatický Taylor Kitsch, jeho věrný ''pes'' a dalších mnoho vtipných scének a samozřejmě triky. Nijak zvlášť nenudí, ty dvě hodiny mi vůbec nepřišly, ale za pár týdnů nebudete vědět o čem to bylo. 60 %.

Ožralý Štědrý večer (2011) odpad!

Sorry, možná kdybych měl v sobě pár panáků, za něco by to stálo. 5%.

Vévodkyně (2008)

Navoněná anglická šaráda s pořádnou dávkou pudrem, drahých šatů, velkýma parukama, která nám říka, že v 18.století jste to mohli dělat s každým a bylo to úplně jedno, že pokud manželka neporodí syna dědice, má smůlu, je dovoleno ji znásilnit ( to mi připomíná nynější stav v Číně). Keira a Ralph uspokojivě táhnout melodramatickou složku. Co mě překvapilo bylo, kdy Keira a její milenec Dominic Cooper až po 6 letech, kdy se tak dlouho neviděli, zjistili, že se milují. No jo no, tehdy byla láska asi jako ''láska'' v dnešní době. Chápu, tehdy to tak chodilo (možná chodí dodnes), ale představoval jsem si trošku víc emocí a více rozebrat do hloubky jednotlivé postavy. Hodně to zachraňuje hudba Rachela Portmana. 70%.

Hotel Paradise (2012) (pořad) odpad!

Typická ukázka, kam jsme to s tou naší společností dopracovaly a do budoucna to bohužel o něco lepší nebude, spíš naopak. 0%.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Co už no, dalo se to udělat líp, třeba více emocí, ale po několikátém zhlédnutí vám to ani nepřijde. Ale hudba byla úchvatná, některé nelogické scény, no dej me tomu, na druhou stranu to zachraňují triky, výsledný dojem ? Jako by jste se těšili na svůj oblíbený cheeseburger, ale naservírují vám ho bez masa a sýra, jenom suchou bulku, ale jelikož máte svoji značku rádi, odpustíte jim to, ano Davide, odpouštím ti. 85%.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Nádherně temné, někdy přímo až hororové, herci už konečně úžasní a oproti pětce a šestce i hudba stojí za to. Vůbec mi nevadí rozdělení na dva díly, nikdy mi to u filmu nevadilo. 90%.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Temná atmosféra střídajíc chystání Draca Malfoye na jeho úkol a britským humorem? Geniální! Pochopte, že jinak to udělat nešlo a važte si toho, protože kdyby to režírovali amíci, dopadlo by to katastrofálně, ale angláni stále víc ukazují, jak si umí poradit a převést na filmové plátno nadprůměrný film, ikdyž nemáte dobrý scénář. Jinak asi zároveň nejvtipnější Potter, což mě opravdu mile překvapilo. 95%.