Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Oproti čtyřce velké ponaučení a i když se hodně škrtalo, tak to prakticky nemá na plynulosti děje žádný vliv. Jo hold Yates byl nejlepší volba a jsem rád, že u série už zůstal. Mimochodem, větší ''svini'' jako je herečka, která hraje Umbridgovou by nenašli a jsem za to rád. 95%.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

S Ohnivým pohárem mám jediný problém a to vcelku zásadní a to je, že je vynecháno až moc knižní látky a také to, že zbylé momenty jsou vcelku nevkusně srovnané za sebou a člověk má na konci filmu pocit, jakoby se ptal: ''Co tam vlastně bylo?'' Ale skousnu to a nechám to být, protože efekty jsou unikátní a vtipné momenty sedí. 85%.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Nejlepší díl z celé série, kdy si režisér udělal film po svém, ale funguje to tak dokonale, kdy nevadí, že už se začínají vyškrtávat některé momenty, které v knížce jsou, ale ve filmu se neobjeví. Není co dodat, jenom bravo Alfonso! 100%.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Stejné jako u jedničky, kdy je kompletně zkopírovaná knižní předloha a v některých momentech docela nudí, ale cení se snaha vyhrabat s pohádkové škatulky a udělat druhý díl o něco temnější. 85%.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

První díl, který je zároveň nejpohádkovější z celé série a který je kompletně zkopírovaný podle knižní předlohy se člověk s odstupem času setkává s tím, že nachází čím dál víc hluché až nudné místa, ale jelikož jsem velký fanoušek Harryho, tak se přes to přenesu a zaměřuji se na detailní perličky, kterých jsem si dřív nevšiml. Kdybych to měl shrnout, tak pohádka na vysoké úrovni, ale ani více a ani méně. 85%.

Ostře sledované vlaky (1966)

Po dlouhém uvažování mažu předcházející hodnocení a počkám si na další projekci, protože moje dojmy z filmu jsou tak sporné a zmatené, že jedna nebo dvě projekce nestačí. Ovšem co mohu posoudit je perfektní herecký výkon Václava Neckáře a snímání kamery. Víc až po dalším zhlédnutí. ??%.

Kyvadlo, jáma a naděje (1983)

Tak už vím, kde tvůrci série Saw brali inspiraci! Atmosférická lahůdka. 85%.

Crash (2004)

Nádherný snímek na zamyšlení, kde lidi na planetě mají sice různá náboženské vyznání, různou barvu pleti, sociální zázemí, tradice, myšlení, ale srdce bije všem stejně, to by si měli někteří uvědomit, ale někdy kvůli jedincům to nejde!

Čas zabíjet (1996)

Filmy ze soudního prostředí to mají vždycky těžké co se týče udržet diváka v klidu sedět a nepodívat se na hodinky. Tady ovšem je navoděna tak dobrá atmosféra hned od začátku, že ho mlčky budete hltat až do konečného projevu Matthewa, který si mimochodem zasloužil oscara. Opravdu spokojenost. 80%.

Mazec (2010) (pořad) odpad!

Bože, zastřelte tu Hrachovcovou!! 0%.