Cliffhanger (1993)

Klasika která nikdy nezestárne. Sly si vesele šplhá po horách jen tak v triku a v patách má bandu pěkně naštvanejch grázlů. V podstatě celý film je jedna vysokohorská honička, která má styl. A úvodní pád do propasti musel být v kině naprosto coolervoucí. Chtěl bych zažít...škoda...už asi ne.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Tohle se snad ani nedá popsat. Pro mě bude Sly navždy Rambem. Tenhle status si potvrdil právě tímto snímkem. Rambo je zatraceně nabroušenej, posílá do p*dele překupníky s krajtami a je totálně znechucený barmským způsobem života. Nemá pro co žít. Pak se ovšem objeví skupinka misionářů, kteří jedou na pomoc válkou postiženým lidem, ale... Zbytek už si každý domyslí sám. Jatka, jatka, jatka. Když jsem spatřil Slyův akční nástup na scénu s lukem, kdy *SPOILER* vyřídí asi 5 barmských vojáků, zmocnila se mě taková satisfakce, že to snad slovy nelze vyjádřit. Stallone ukázal, jak to v Barmě "pravděpodobně" vypadá a je to hrůůůza. Peklo je proti tomuhle rajská zahrada. Jedna skvělá série je tedy zakončena a jsem nesmírně rád, že se to Slyovi povedlo. Tomuhle se totiž říká odchod do důchodu se ctí.

Boeing 747 v ohrožení (1996)

Speciální jednotka zachraňující americké letadlo ze spárů teroristů? Klišé na klišé, ale já tento film prostě miluju. Napětí se dá krájet, hrdinové jsou zpocení, nervozní a šeptají, Hercule Poirot (David Suchet) je fanatik a věříte mu to. Jenže co tenhle film stvořilo z dobré půlky je hudba. Jerry Goldsmith hrdinské motivy prostě umí a při závěrečné konfrontaci s teroristy mě z hudby přecházel mráz po zádech. Stuart Baird, dříve pomocný střihač, se osvědčil i jako režisér. A že mu to tehdy šlo...

Těžko ho zabít (1990)

Jedna z nejlepších segalovek. Steven je tady zatraceně cool a i když některé scény vysloveně nutí k pousmání, stejně je to fajn. Hudba je perfekní, přesně tak, jak bych od devadesátkového filmu očekával.

Poslední skaut (1991)

Shane Black ruleeeez. The Last Boyscout by klidně mohl být celovečerním sitcomem, protože jsou zde alespoň 2 hlášky na filmové políčko. Brucova nejlepší role a Wayans je sidekick k pohledání. Parádní dvojka, parádní akce, parádní soundtrack. Co víc si přát? Naprostá esence akčních filmů 90tých let. Važte si toho!

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Čekání opravdu skončilo, jen jde o to, jestli jsme si takovýhle konec přáli. Indy měl zůstat trilogie, protože špinavá béčkovost 80´s už se nikdy nevrátí. Digital-look Jonesovi zkrátka nesluší. Takže, jako jednohubka fajn, celkem se i pobavíte, ale jako důstojné pokračování tohle neberu!

Hospoda (1996) (seriál)

Seriál, který díky prvotřidnímu hereckému obsazení ani chvilku nenudí. Ve scénáři je občas nutné číst mezi řádky, avšak perfektně reflektuje dění v tehdejší době a hlášky také stojí za to. Prostě to nejlepší, co kdy tv Nova vypustila do éteru co se týče seriálové tvorby. Klasika.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

"Yvonne McGruderová zrovna vyspává prvních třiadvacet stránek Kámasútry". Nejdokonalejší seriál v širém vesmíru. Červený trpaslík změnil můj pohled na současnou seriálovou tvorbu a nasadil svému žánru laťku tak vysokou, až pochybuji, že se ještě někdy zrodí vtipnější sitcom, než je tento skvost. Rozumím tomu, že někdo nemusí skousnout suchý britský smysl pro humor, ale je nemístné Red Dwarfa odsuzovat pokud o něm nevíte ani fň. A garantuji vám, že až pustíte první epizodu s příhodným názvem "Konec", pochopíte, proč je na CSFD 13. nejlepším seriálem. Naprosto špičkový dabing (pravděpodobně nejpovedenější, protože z každé hlášky je cítit ta procítěnost se kterou dabéři dali seriálu naprosto dokonalý feeling) umocňuje pocit toho nefalšovaného "blbství", herecké výkony jsou geniální a na konci posledního dílu jsem se málem rozbrečel. Dokonale vykreslené charaktery postav a hláška v každé větě. Chtěl bych si umět vymazat paměť tak jako Holly a prožít TO zase od prvního dílu. Je jedno, kdy si Červeného trpaslíka pustíte, je to spolehlivá náplast na špatnou náladu a bránici si bude rvát s každým shlédnutím. Na podruhé, na popáté, na podesáté. Kdybych mohl, dám 10*/10. Dílo scenáristických bohů Granta a Naylora má nálepku "kultovní" a kdo neviděl, nemůže to se seriály ani myslet vážně. Tohle je modla všech sitcomů. "Viděl jsi kapitánovu zprávu? Tu, co ležela u něj na stole? Víš, co tam bylo o tobě? Slovo „imbecil“ tam bylo v jedný větě čtyřikrát.Vážně? A bylo v ní i něco jiného? Tvý jméno a dvojtečka."

Dannyho parťáci (2001)

Vynikající retro, které pobaví a zahřeje u srdce. A stylová hudba Davida Holmese nemá chybu.

Dannyho parťáci 2 (2004)

Slabší díl jinak vynikající trilogie. Přesto stojí za pozornost.