Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Teenagerská romantika s dobrými herci a pěkným soundrackem. Vysoké očekávání podpořené vysokým hodnocením bohužel vystřídalo zjištění, že se o nic zláštního nejedná. Příběh na hranici uvěřitelnosti dobře plyne, ale nemá zajímavou pointu ani nijak zvlášť nezahýbe emocemi. Emma si přesto připisuje bod. (6/10)

Hon (2012)

Napínavé severské drama o síle pomluvy. Hlavní myšlenka příběhu je založená na neotřesitelné víře ve "fakt", že děti nikdy nelžou. Velmi uvěřitelné a úderné. Skvělí herci, pěkná kamera a slušný soundrack. Přesto se nemonu ubránit pocitu, že v naší zemi by to celé vypadlo jinak nežli na dánském maloměstě. Při kritickém pohledu na věc lze říci, že se autor scénáře nevyhnul značnému zjednodušení v podobě dobře promyšleného využití "přehnaných reakcí" hlavních hrdinů, aby docílil posunu příběhu požadovaným směrem. Při troše racionálnějšího uvažovaní by nebylo možné, aby při tak nicotném množství důkazů došlo k tak drastickému vyústění. Na pět hvězd to díky tomu není. (7/10)

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Po zhlédnutí prvních dvou sérií mohu říci, že se se jedná o jeden z nejlepších seriálů, které jsem zatím viděl. Pro paranoidně smýšlející jedince - ráj, pro pohodu hledající - chytlavý stres. Strhující herecký výkon Claire Daines(musí mít chuděra nervy na dranc), napínavý příběh, kvalitní produkce a elektrizující atmosféra. Dlouho se mi nestalo, že bych nějaký seriál hltal po třech dílech denně (zvláště když má každý okolo 50 minut). Přesto, že se občas objeví nějaké chybky, tak nejsou natolik vážné, aby nešly tolerovat. Netrpělivě očekávám další pokračování. (10/10)

Čtyřicítka na krku (2012)

Rodinná rádoby-pohodovka se známými tvářemi roztahaná přes dlouhé dvě hodiny a vhodná výhradně na "zabití" času. (4/10)

Zpátky ve hře (2012)

"Trable s Křivkou" jsou tu ty, že při vyprávění příběhu byla zvolena přímka a ta, jak je u přímek zvykem, nikam nezahýbá. Naštěstí výběr hereckého teamu dopadl dobře a Amy s Clintem to bez potíži dotáhli do zdárného konce. Nic nového pod sluncem se nedozvíme, ale jako pokus o protiváhu k Moneyballu, kde byla hlavní myšlenkou "baseballová statistika", je zde propagovaný, starý dobrý "cit pro hru", způsobem jak dosáhnout vítězství. Uteče to pěkně, ale hlubší stopu to po sobě nezanechá. (6/10)

Sezení (2012)

Sexuální terapie pro tělesně postižené v podání Helen možná slaví úspech u postižených (jsou rádi za cokoli), ale u těch štastnějších je tomu opačně. Při všech erotických/milostných scénách jsem se cítil dost nekomfortně a přál si, abych už to měl za sebou. Za celou dobu se mi nedařilo pořádně se do hlavních hrdinů vcítit, složka určitého odporu byla neustále aktivní. Nedostavila se ani radost za toho ubožáka, když to "zvládnul". Na jeho postavě nebylo mimo pár vtípků nic přitažlivého čím by si ho člověk oblíbil a fandil mu (litování neberu jako dostatečný důvod). Naturální podání ukázalo, jak to může opravdu vypadat v praxi, ale divácky se jedná o dost nevděčnou záležitost. (4/10)

Paralelní světy (2012)

Naivní pohádka popírající zákony fyziky, logiky a kdoví čeho ještě. I pohádky totiž mají svá pravidla - když se něco na začátku nastaví (ať už to dává smysl nebo ne), tak se to dodržuje až do konce. Bohužel "maestro" se zde rozhodl střílet od boku podle okamžité nálady a toho, co se mu zrovna v danou chvíli "hodilo do kupy". Výsledkem je rozporuplná podívaná s minimem napětí, ubohým příběhem a nechutně přeslazeným koncem (autor asi dostal záchvat hypoglykemie když to dotáčeli). Zajímavý vizuál a nápad dvou sousedících povrchů s obrácenou gravitací, jsou tím jediným, za co lze nějaké hvězdy udělit. Dostat to do ruky nějaký zkušenější sci-fi borec (Cameron, Scott, Nolan), mohlo to být někde jinde. (4/10)

Nic nás nerozdělí (2012)

Kvalitně natočené a napínavé drama, které prožila jedna americká rodina při záplavách v Thajsku. Naomi i Ewan předvedli přesvědčivé výkony. Naturalisticky podaný příběh bez přidaných sladidel pomohl člověku snadno se vcítit do role lidí, které katastrofa zastihla nepřipravené na dovolené. Jsou zde trochu přeceněné schopnosti dětí a nadprůměrně vysoká "souhra náhod", ale jinak OK. (7/10)

Sinister (2012)

Standardní lekací horor s několika kvalitními scénami, předvítatelným koncem a slušnou psycho-hudbou. Při sledování hraje na nervy očekávání dalšího rychlého střihu doprovázeného skřekem nebo lupnutím podlahy. Nic hlubšího se zde bohužel najít nedá. (5/10)

Skyfall (2012)

Bondovská série pokračuje v nezadržitelném pádu, tentokrát přímo z nebes. Velmi ploché, uměle natahované, bez osobního kouzla a v doprovodu samoúčelných hlášek. Herci v roli promotérů Sony a nově i Jaguaru (poslední XF se opravdu povedl). Destilace průměru sází na osvědčenou prodejní značku, která filmovým studiím vydělá tradiční balík peněz a provozovatelům kin pomůže prodat tuny popcornu. (5/10)