Sedm psychopatů (2012)

Jak udělat film o ničem? Žádný problém! Stačí sehnat pár herců a psů. Herce necháte něco mlít a psi necháte pro sychr na pokoji. Když vám příjde, že se nic neděje, tak necháte herce, aby se postupně kvůli psům likvidovali. No a když už není herců dost a vás to přestane bavit, tak to prostě zabalíte. (2/10)

Extracted (2012)

Pokud to omylem stáhnete kvůli plakátu inspirovanému posledním Bournem nebo Soucre Code (jako třeba já), tak nedávejte "extract", ale rovnou "delete". Ušetříte svůj čas i místo na disku. Opajcnutá myšlenka, nudní herci a mizerné triky. Celkově nezajímavé, ani nevím proč jsem to vůbec dokoukal. Jako alternativu ke stejnému žánru doporučuji řádově kvalitnější The Cell. (3/10)

Bichunmoo (2000)

Slátanina o tom, jak se všichni chlapi co meč v ruce udržej, zblázněj do jedný neskutečný kočky a všichni to skutečně podělaj. Citově ploché, myšlenkově postavené na hlavu, hudba těžce nepadnoucí (evropský pop-rock do asijské romantické bojvky??), boje s mizerným timingem a nulovou gradací a do toho všecho silně neatraktivní chcípák-hrdina s frňákem jak baba Jaga. Dvě hvězdy jsou za ty dvě kočky bez kterých bych tenhle film nezvládnul. Vzhledem k tomu, že jsem předevčírem viděl Shinobiho, tak pro mne byl kvalitativní kontrast do očí bijící. (3/10)

Šinobi (2005)

Japonská romantika v čisté formě. Po shlédunutí jsem se cítil naměko a zamyšlený nad tím co jsem to vlastně viděl. Všechno do sebě pěkně zapadá a chování hrdinů dává smysl (je třeba si uvědomit sociální pohnutky místa a doby ve které se děj odehrává a díky tomu odlišné psychologické postoje postav, než by zaujal evropan). Kdo se nechá unášet dějem bez předsudků a bude vnímat srdcem, bude dojat.

Jana Eyrová (2011)

Příjemné překvapení, Michael i Mia vynikající herecké výkony. Něketeré části by se daly zkrátit, aby to mělo větší spád. Jinak citlivě podané a dostatečně napínavé, aby to udrželo pozornost až do konce. Určitě stojí za zhlédnutí, zvláště pro romanticky laděné duše. (7/10)

Lidé jako my (2012)

Další rodinné drama nijak nevybočující z řady. "Pnutí" je zde vytvořené na základě umělého zadržování informací hlavním hrdnou a jejich postupným uvolňováním v průběhu děje. Nebylo by jinak o očem vyprávět a stopáž by nevydala na víc než dvacet minut. Díky atraktivním hercům se na film dobře dívá, ale hluboký dojem nezanechá. Do týdne nebudu vědět jak se jmenoval. (5/10)

Hranaři (2011)

Průměrně podaný pohled na politicko-podnikatelskou "spolupráci" v našich luzích a hájích. Poměrně koukatelné a ve svém žánru ojedinělé. Pokud nemáte příliš vysoké očekávání, stojí to za jeden odpolední hřích. (5/10)

Talisman (2012)

Sladké hloupé minidrama. Neurazí, nepřekvapí. Netřeba hlouběji analyzovat. (3/10)

Poslední dny disca (1998)

Partička mladých intelektuálů spojená nadšením pro disko hledá naplnění života. Pletenec vztahů provázejí dialogy ve kterých se občas dá něco "intelektuálního" najít, ale o nijak výjmečný klenot se nejedná. Hlavními lákadly jsou zde dvě kočky v podání Kate a Chloë na než se dobře dívá a díky nimž lze nad lehce nudným příběhem přimhouřit oči. (6/10)

Anděl smrti (1998)

Zaťal jsem zuby a tuhle nábožensko detektivní slátaninu přetrpěl až do konce. Nefalšovaná nuda, kterou udržel nad "odpadem" pouze Denzel. Šetřete časem a věnujte dvě hodiny nečemu jinému. Hodnocení přes 60% je neospravedlnitelné. (1/10)