Immortal (2004)

Tahle vizuální nádhera s osobitou atmosférou mě přenesla do světa, ve kterém nejsme sami a bohové existují. Všem doporučuji vykašlat se na průměrné hodnocení odrážející průměrného diváka, nikoli však průměrný film. Budete odměněni zcela unikátním zážitkem.

Spáči (1996)

Vysoké očekávání vystřídalo sklamání. Plést právo a boha do pomsty se nemusí vždy povést a tohle je podle mě ten případ. Ne, že by si zápornáci nezasloužili svůj úděl, jen to mohlo být podáno trochu jinak - pocity z toho mám smíšené. Navíc ohromen hereckými výkony jsem nebyl(Bacon je tu výjimka).

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Celkově se jedná spíše o průměrné pokračování. Napětí z jedničky chybí, protože se pan režizér rozhodl házet padouchům klacky pod nohy kde se dalo. Hlavní představitelé jsou ale prostě takoví "simpaťáci", že jednu hvězdu navrch tam s přimhouřenýma očima upustím.

Dopisy pro Julii (2010)

Přes hodinu a půl se člověk topí v cukru, aby pak zjistit, že to ani nebyl cukr, ale jenom umělé sladidlo.

Oči války (2009)

Colin to zahrát dobře, ale některé části byly trochu předramatizovány v neprospěch pointy filmu, takže místo 4* jsou to pouze 3*. Je to trochu škoda, protože začátek filmu držel moji pozoronost a dával příslib zajímavému rozuzlení.

Nic než pravda (2008)

I přes silnou pointu celého příběhu a výbornou Kate se mi nechce jít s hodnocením výš. Film postrádá šťávu a napětí. Je to škoda. S danými prostředky by se dalo vykřesat mnohem více atmosféry.

Ctihodný občan (2009)

Obcas me prekvapi na jakej bullshit se daj senhant penize a dobry herci..

Avatar (2009)

Po druhém shlédnutí, tentokráte s originálním zvukem (první byl IMAX s CZ zvukem), mě trochu opustilo rozčarování nad naivitou příběhu a celkem jsem si to užil. Grafická nádhera se příjemně konzumuje, stejně dobře jako se jí čokoláda. Chápu, že někoho ohromí natolik, že sáhne k maximállnímu hodnocení. Mě by to muselo zasáhnout hlouběji do duše. Cameron patří do mého osobního Top-Tenu, ale v tomto případě dal na můj vkus příliš přednost formě nad obsahem. Takže cool, ale ne zero-cool.

Terminator Salvation (2009)

Pěkný triky a Moon Bloodgood, ale ta demence v poslední půlhodině filmu už na mě byla trochu moc. Terminátoři místo zabíjení s hlavními hrdiny jenom hážou, střílejí s přesností pětiletého dítěte vybaveného vodní pistolí a všichni si pobíhají v prostředí po čerstvě vybuchlých atomovkách jako by se nechumelilo.. Možná jsem moc přísnej, ale spíš ne..vychoval mě Cameron.