• Thriller

Rozhněvaný muž (2021)

Úvod vyzeral slubne, no na koniec z toho bola zase iba len klišoidná, naivná usa trapošina. Pomstiteľ "usa" hero.

Anatomie zla (2015)

Na poľský film veľmi slabé, film sa tiahne v jednej nudnej línii bez kúsku akcie, zvratu, alebo zaujímavého dialógu. Až príliš jednoduchý film, až tak veľmi, že absolútne nič neponúka v rámci svojho žánru.

Krvavé léto v New Yorku (1999)

Krimi? O vrahovi tak viacmenej nebola ani zmienka, 90% filmu je o makarónových "mafiaňikoch" v tielkach, ich nafúknutých hlúpych rečiach, trápnych scénach a o jednom homosexuálnom fajčibrkovi, ktorého stvárnil Brody (kupodivu jediný lepší herecký výkon). Dej o ničom, ten kto čaká dákeho "Samového syna" tak bude veľmi sklamaný. 15% max..

Vše o Nině (2018) odpad!

Milujem stand up, ale ona je asi taká stendapička, ako ja raketový inžinier. Jej osobný život je maximálne nezaujímavý. Takže máme tu príbeh ženy, ktorá nevie zaujať vo filme humorom a jej príbeh je nudný, bez emócií, bez čohokoľvek čo by udržalo moju pozornosť do konca.. Nie je možnosť hodnotiť inak.

Rocco Schiavone - Castor a Pollux (2016) (epizoda)

To je tak keď niekto sleduje kriminalku Miami, alebo Dextera.. Komerčné exkrementy.. Tento seriál je v každom prípade a zatiaľ aj v každom diely originálny, správne sarkastický, vtipný s výbornou atmosférou. V podstate typovo nemá konkurenciu. 80%

Rocco Schiavone (2016) (seriál)

Svojský, pomerne originálny, vhodne obsadený, miestami vkusne vtipný. Zatiaľ 75%

Rudý kapitán (2016)

Premárnený potenciál a to úplne všetok.. Film má totiž skvelú atmosféru, skvelé obsadenie, hlavne postavy Krauz a Burger, ale tak nelogicky, hlúpo odbočiť od knižnej predlohy.. To sa jednoducho nedá nijak prekúsnuť. Tvorcovia filmu sa ani len nepriblížili základu podstaty knihy a ešte si aj upravili príbeh. V podstate nesedelo od druhej polovice filmu vôbec nič, ani dôležité veci, ale ani tie banálne. Vo finále teda chýba pointa celej knihy a príbehy postáv. Michal Kollar čítal vôbec knihu??

Outsider (2018)

Akože o čom?? Herecké výkony, fajn, dobová atmosféra fajn.. Ale príbeh..? Nula, nula celá nula nula nula. Nič. Zmysel tohto filmu? Orech sa bude musieť učiť od znovu aportovať??

Pán profesor (2020) (seriál)

Výborne zvládnuté výkony Marcinkovej aj Maštalíra, vtipné dialógy a aj scénky. Z môjho pohľadu veľmi podarený seriál. Ako som zvyknutý na slovenskú produkciu čakal som podstatne horší výsledok, takže "pán profesor" veľmi príjemne prekvapil. Veľmi pozitívny názor k prvej sérii, žiaľ druhá séria je úplne odlišná, neviem či sa niekto vymenil v rámci produkcie.. Ale scenár je evidentne odlišný a seriál išiel kvalitou o dve triedy dolu. Ale prvá séria určite stojí za pozornosť.