• Thriller

John Doe: Vigilante (2014)

Každý z nás by mal byť ako John Doe. Najlepšia, najúčinnejšia myšlienka ako zbaviť svet tých najhorších zločincov. Pointa, myšlienka, riešenie. Inak to nejde. Reálne, jednoduché, jediné riešenie.

96 hodin (2008)

Ach... Prečo musí dospelé 25 ročné dievča hrať vo filme 17 ročnú, ktorá má mentálne 12 rokov. Úplne príšerné. Inak by neboli žiadne výhrady. Jediný diel ktorý je pozeratelný.

Odpad (2014)

Rozpoluplný dojem z filmu... Fajn ako nápad skorumpovanej polície, nekalostí vo vláde a kompromitujucich dôkazov ku ktorým sa pomocou nájdenej peňaženky má dostať partia 14ročných detí vyzerajúcich na 11. Začiatok pútavý, no druhá poľka filmu bola skôr iba detské dobrodružstvo. Film pôsobil príliš detsky.

Smrtelné lži (2012)

Plytké, bez emócií, chabé herecké výkony, priebeh nevýrazný, filmu chýba aspoň nápad, zápletka, či prekvapenie v tomto priamočiarom, predvidatelnom príbehu.

Zabijáci (2014)

Kvalitná severská kriminálka. Niekomu sadne viac, inému možno menej. Úžasná atmosféra, tú vedia vždy naservírovať dokonale. Príbeh ako hlavné jedlo má hneď niekoľko chodov, postupne ponúka ďalšie sústa sýte, no pritom dokole chladné, ktoré o fungovaní bezcitných šialencov prezrádzajú stále viac. 80%

Smrt čmuchala (2014)

Príbeh lepší ako spracovanie. Škoda. Zaujímavé, ale žiaľ menej zaujímavo natočené. 65%

Whiplash (2014)

Úžasná atmosféra, úžasne zahraté. Chceš niečo dokázať musíš makať, žiadne výhovorky, presne taký svet skutočnej hudby je a dokole to vystihuje tento film.

Šéfové na zabití 2 (2014) odpad!

Nič trápnejšie som dlho nevidel. Banda troch dementov bez gúľ ako správne diagnostikoval "dr." Kevin Spacey. To by bol ten správny moment vypnúť tento brak a ďalej nepokračovať. Otrepaný, prvoplánový "humor", šaškovanie, neschopnosť a úbohosť. Typické pre USA komédie, jednoducho v každej ich komédii musia herci hrať mentálne retardovaných. Stále nechápem prečo.

The Frame (2014)

Mindfuck? Ale kdeže. Ten by musel mať aspoň dáky zmysel, vyvrcholenie, teóriu ktorá by mala dáky nápad a ten by šokoval úžasom. Toto je iba jeden veľký nezmysel, nezvladnuté kombinácie príbehu a o to demetnejší záver. Ako keby si tvorca jednoducho nevedel dať rady čo s filmom ďalej.. 40% za originalitu, zvyšné % jednoducho nezvládol.