Vlk z Wall Street (2013)

Už vím, proč se říká "Ses posral v kině." Že se Scorsese po Hugovi vytasí s něčím takovým, něčím tak scorseseovsky scorseseovským, o tom jsem mohl jen snít. Vlk z Wall Street je od prvního záběru čirá esense pravého mafiánského Scorseseho, pouze s tím rozdílem, že namísto věty "Vždycky jsem chtěl být gangster", pronese hlavní hrdina "Vždycky jsem chtěl být boháč." A jakoby se Scorsese potřeboval trochu otřepat z rodinného Huga, od prvních minut servíruje jízdu, kde se sice brutálně nezabíjí, ale o to víc jebá, ojebává a vyjebává a to v takovém tempu, že tři hodiny najednou prostě utečou. Neuvěřitelně nadupaný, pestrý, velkolepý, geniálně napsaný a nahláškovaný (tolik jsem se od srdce nazasmál už hodně dlouho) feťácký epos, který se nezastaví a neuhne před ničím a rozhodně nejzábavnější film roku....po druhém zhlédnutí sice hodnocení nechávám, to je neotřesitelné, ale je fakt, že cca 3-4 scény jsou zbytečně dlouhé.

Croodsovi (2013)

Tohle je EPIC, ne jako ta sračka plná brouků. Vtipné, vizuálně naprosto úžasné, originální, velkolepé a s luxusní hudbou. Animované překvapení roku. Rád si to dám znova.

Good Vibrations (2012)

Vlastně obyčený životopis o nelehkém plnění si vlastního snu, ale díky atmosféře, prostředí a především hudbě je to rázem srdcovka. "Když se řekne punk, tak New York má účesy, Londýn nohavice, ale Belfast...má DŮVOD!!!"

Světová válka Z (2013)

Naprostý luxus. Vysokorozpočtová epic zobíkárna snad nemohla dopadnout lépe. Od prvních minut jsme vrženi do akčně-hororového uragánu, jenž nás společně s Pittem, kterej jako správnej hrdina skoro všechno posere (pořád dělá randál), protáhne téměř celým světem a furt a furt se něco děje, ale pokaždé je to jiné, nápadité, velkolepé i komorní a nikdy to nenudí. Já se teda už dlouho u filmu takhle napjatě nebavil.

Raubíř Ralf (2012)

Jasná klasika už po prvním shlédnutí. Raubíř je jednoznačně jeden z nejlepších animáků co jsem poslední dobou viděl.

Most (2011) (seriál)

Ono to vlastně není vůbec originální, dvojice nesourodých parťáků ve stylu pohodář co na zákon sere vs naprostá asociální uctívačka pravidel je dost klišé, záporák, co je vždycky napřed, všechno má promyšlené do posledního detailu a přitom vlastně vraždí v zájmu společnosti je taky nutně okoukaný, vyšetřování, které vede k řadě jednoznačných podezřelých a přitom je jasné, že výsledný vrahoun bude někdo šokující, to je taky provařené. Už od začátku mi to připomínalo Sedm a konec mi pak dal úplně za pravdu....Ale Saga Noren je dokonalá postava a ta severská atmosféra to posunuje úplně na novou úroveň.

Domek z karet (2013) (seriál)

Politika je fakt strhující svinstvo. To jsou panečku životné postavy, samá svině a zároveň dobrák, nikdo nejde popsat jednou větou, možná ani odstavcem. Spacey se vyloženě baví a já taky... A další důkaz do mých rukou, že Newsroom je prostě blbě napsaná sračka plná nesnesitelných kokotů.

Lucky Louie (2006) (seriál)

První díl jsem jen tak vlažně "přetrpěl" s tím, že tohle asi nebude nic světoborného. Ale ve chvíli, kdy si hlavní postavy trochu ošaháte a poznáte, to jsme se pak s manželkou chlámali na celé kolo až do konce série, ačkoli jsme na sebe neustále pomrkávali, že tohle je přesně jako u nás. Konečně žádné zidealizované sitkomové manželství, tady se píčuje a nasersiuje o sto šest a celé je to pak daleko více uvěřitelné a především vtipné. Vedlejší postavy jsou bombastické (až na toho sociálního debila - bratra Kim) a znělková píseň až nechutně chytlavá.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Zábava nevymřela, z tohohle bezduchého béčka přímo čiší přímočaré nadšení a tvůrčí hravost, která se na mě jako na diváka dokonale přenesla. Není nad to si občas dát čistý nefalšovaný a s láskou udělaný výplach. A Gemma je Mařenka jako lusk.