Kravaťáci (2011) (seriál)

Já bych to dělat nemohl! :-) Ale sledovat hektický vysokonohý život prestižních právníků v tomto verbálně vysokokadenčním cynickém podání je radost. Jen kdybych stíhal číst titulky...

Dívka s mušlí (1980)

Hodně smutné, hodně dobré. Mělo by být známější.

Temple Grandinová (2010) (TV film)

Ze začátku jsem měl velký problém si zvyknout na výkon Claire Danes. Už mi poslední dobou leze krkem, jak si každý herec musí alespoň jednou za život zahrát autistu či jiného mentála. Ale po půlhodině už jsem na Danes ani nepomyslel, prostě tam pobíhala hodně svérázná Temple. Film je podobně prvoplánově líbivý jako Forrest Gump, ale jak naznačuje moje topka, kde se na úplném vrcholu hřeje právě alabamský běžec následovaný Amélií z Montmártru a z nevelké vzdálenosti pozorovaný nejrychlejším Indiánem, já na takové podbízení slyším. A Temple jako taková je v tomto ohledu po pomalejším rozjezdu kus vskutku ideální.

Na vlásku (2010)

Pustil jsem to ráno dětem, aby daly na chvilku pokoj, s tím, že mě to bavit nebude, jen se u toho nasnídám a konečně budu moci udělat něco nutného, jako třeba poklidit, vymalovat a udělat si pořádek na hard disku. Nakonec, když se děti po dvaceti minutách rozhodly blbnout, jsem je nechal po obejváku rozpatlávat banány, čmárat po zdech a dokonce jsem jim dovolil sedět u počítače, mačkat klávesy a hrát si s myší, ačkoliv to vždy skončí kompletním rozjebáním celého OS. Ale aspoň daly pokoj a já se mohl dívat. A Maximus je geniální postava.

Mildred Pierceová (2011) (seriál)

Uhrančivý výkon Kate Winslett v roli neskutečně hluboké postavy. Mildred je silná žena, workoholická podnikatelka, přízemní domácí puťka, náruživá milenka, milující matka i naivní slepice. Postava živá. To samé platí i pro většinu dalších hlavní postav. KOmplikovaný vztah matky a nevděčné dcery ovlivněný rodinnou tragédií je rozebrán do nejmenšího detailu. Obě lze chápat i nenávidět. Hodně silná podívaná.

Odnikud někam (2010)

Film je pomalejší než můj internet v mobilu, ale na rozdíl od něj je zde čekání na to až se něco stane neskutečně zajímavé. Paní režisérka opět dokazuje, že ví naprosto přesně co dělat roztěkaným obecenestvem. Já obecně nemusím podobně zdlouhavé snímky, ale tohle jsem hltal takovým způsobem, že bych mi bylo líto když se objevily titulky. Atmosféra kolem znuděného hlavního hrdiny snad nemohla být podána lépe. A Stephen Dorff konečně zase v poctivé a důstojné roli.

Fighter (2010)

Výborně zahrané, skvěle napsané (scény Mickyho psychorodiny kontra jeho nová holka jsou perfektní) a vůbec hodně povedené sociální boxerské drama. Bale hraje suprově, ale pokaždé, když ho vidím zase vyhublého, tak mě s tím víc a víc sere, nevím proč. :-)

Zpátky do školy (2009) (seriál)

Několik dílů druhé série to trošku kurví, ale jinak bomba. Převším všechny epizody a paintballem. Vrcholem je pak D&D.

Sucker Punch (2011)

Můj milovaný Snyder nezklamal. Jen on dokáže s pomocí zpomalených záběrů v kombinaci s dokonale zvolenou hudbou vykouzlit scény, které jsem si schopen pouštět pořád dokola. Sucker Punch má svá slabá místa, ale je to tak nehorázná pastva pro smysly, že nemůžu jinak než na maximum. Já to prostě Snyderovi žeru i s navijákem všechno. Škoda, že nás není víc.