Anihilace (2018)

Slabučké nepodmanivé ošúchané. Táto téma s časom stále zaujímavejšia a populárnejšia, mimozemšťania a záhady sú in. Tvorcovia však zabudli na jednu vec. Videli sme Life a videli sme Arrival. Bodka, šmytec. Toto nas malo prekvapit ? Zmutovany krokodil a medvedik plus krasne rastlinky ? Mame sa zamysliet ? Ano budeme sa, ked predostriete temu sposobom zaujimavejsim a zrozumitelnejsim. Uplakana Portmanova tiez nedodava slahacku ku kave. Keby naozaj drzala taka vychrtlina samopal, tak ju odhodi na 10 metrov. 2 *

Tvář vody (2017)

Pekne umelecký retro zážitok, no oscara by som tomu nedal. Na príjemný večer ok. Herečka zlata, často nahá a nemá sa zaľúbi do okateho mloka a je to opačný príbeh kraska a zviera

Susedia (2006) (seriál)

vzdy sa mi pacili ich foriky a naivny humor. kto hlada nieco inteligentne, nech sa pozera inam, no ja sa vzdy zasmejem a mam rad tychto typkov a humorne zivotne situacie. preco nie ? 4*

RoboCop (1987)

Film som videl prvy krat na ceste do Grecka v autobuse ako 12 rocny a zanechal na mne silny dojem. tuzba po pomste, nespravodlivost, scifi perfektny policajt a moje chlapcenske pocity. Vymodeloval som aj robocopa papierovy model z casopisu ABC... ale teraz k veci. Ffilm ma dobre grady a herecke obsadenie. Spoliehanie sa na dobru zapletku a typicke 80roky/90roky dobro vs zlo bola dobra stavka. Nikdy by som neprial nikomu, umriet ako ten policajt. Dobry film 4*

Wind River (2017)

Dobrý film, dobre scény, kamera. Mohlo to byť viac zamotane a napínavé. Kľúčové scény sú vysperkovane, zvyšok je melancholicke opajanie

Po strništi bos (2017)

Kulisa, atmosféra takýchto filmov chce viac šťavy a gradov. Stávka na hercov a tému nestačí. Mohlo to byť lepšie, ale napriek snahe nestačilo. Nevadí, snad nabudúce

Blok 99 (2017)

Tak bolo toto brutálne a nekompromisne. Nič pre slabé povahy. Ono nie je to lepšie béčko, ale dômyselne sofistikované áčko. Vinco sa bije ako pravý street fighter a používa aj rozum

Bratříček Karel (2016)

Tak Karla som mal vždy rad a aj do hodiny zahrám na gitare, i keď dnešná mládež nemá šajnu wocogo a ani nerozumie českým ťažším výrazom. Well, film je veľmi pekný, prierez životom a nastolenie otázok, prečo sa stalo to a to. Nahliadnuť môžeme aj do rodinného a osobného života Karla. Všetko sa odvíja od detstva...

Lesní rituál (2017)

Chlapci sa vydajú na turistiku do Švédska a chcú si urobiť skratku, začne sa to však kaziť. Film má dobré grády počas celej svojej dĺžky. Kamera a réžia je napriek menším skúsenostiam podarená. Väčšinu filmu som bol v napätí a trošku v strese. Pripomínalo mi to, ako Pomo píše, Blairwitch a Descent. Dobrých hororov je ako šafránu a tento sa podaril. Preto dávam 4 *. Les má vždy svoju atmosféru a temnú stránku.

Reise der Hoffnung (1990)

Film som videl ešte pred utečeneckou krízou. Zrejme by si ho mal pozrieť každý utečenec/migrant pred tým, ako prichádza do EU, do raja vysnívaného. Doma je doma a aj Čech či Slovák by si to mal uvedomiť, keď uteká do zahraničia. Film je veľmi dobre zrežírovaný a kamera je fantastická. Výkony hercov výborné, mladá turecká rodina a jej tragický príbeh dojme každého a núti zamyslieť sa nad ich počínaním.