Světlo mezi oceány (2016)

Krásny film, lepší ako kniha. Ma to svoju drsnost, ktorá prejde do srdca až zamrazi. Originálna príbeh /scenár a dobrí herci, čo viac chcieť?

Beomjoidosi (2017)

Slušná akčná renegade bitkarina s charizmatickým pribratym vhodným polisom, čo hľadá celý film paducha vypalnika terorizujuceho kaviarne a krcmicky Soulu. Takíto policajti by mali byť aj u nás

Město (2010)

Masky mníšok ma nadchli natoľko, že som si ju kúpil. Dobrý akčný film s Bostonskym pozadickom a dramatickou zápletkou. Rád si ho pozriem aj viac krát

Psí poslání (2017)

Myšlienka pekna. ale psy to vidia trochu inak si myslim. Snaha o interpretaciu pohladu psa na svoj zivot. Kto ma rad psov, bude slintat. Ja som tak 50 na 50. Davam len 3*

Coco (2017)

Veľmi pekná snímka. Sme už akosi zvyknutí na kvalitu a krásu animákov. Pre mňa je dodnes aj tak stále top Nemo. Keďže hrám na gitare a téma flamenco espaňa mi je blízka, mám ju rád, tak dávam 4*. Príbeh je pekný, miestami príliš rozkokošene rozprávkový (farebné mačky a psy), ale pointu to má. Svet živých a mŕtvych. S deťmi na to do kina nechoďte. Nepochopili by to. Je to skôr rozprávka pre dospelých. Aj tak klobúk dole, takéto niečo natočiť. To chce poriadny manažment. Ale tak robí na tom stovka ľudí a peňazí do toho ide milióny.

Saljut-7 (2017)

Ruska gravitacia. Ale nechcem porovnavat. Nebolo to vobec zle. Technicky prepracovane. Emotivne miestami silene. No zanechalo to vo mne pekny dojem. Celkovo sa to dalo pozerat. tak 3,5*

Uteč (2017)

Bola tam akcia, uchylarina, psycho. Co viac mozem chciet od filmu na chladny vecer ? Ludia su divni a film je divny tiez, no paci sa mi.

Veronika (2017)

Spanieli vedia tocit horrory. REC bol toho prikladom. Akosi sa hodi spanielcina a horror. Asi ten jazyk podobny latine ? Mladu Veroniku nudi zivot a sprosta mater, tak zacne vyvolavat duchov. No a co cert chcel, zasadol si jeden aj na nu a nie a nie odist. Klasicka tema ponata celkom dobre. Ale stavka na duchov a populatne vyvolavanie duchov nemusi vzdy obstat. Cakal som od pribehu viac zapletky. Inak celkom strasidelne a fajn. 3*

Zabití posvátného jelena (2017)

Mlady herec Berry Keoghan je svina. Hnusny hajzel. Toto, co urobil tejto poctivej slusnej rodine by nechcel zazit nikto. Hotove prekliatie, absurdne a nezvratitelne. Rezia sa hra s citmi divaka. Miesa sa sadomaso, nenavist a tuzba po pomste i spravodlivosti zaroven. Originalne, genialne. Bolo by to na 5*, keby to skoncilo trosku inak.