Beowulf (2007)

líbil se mi jen twist s drakem jako beowulfovým synem jinak škaredá animace bezduchost a nuda a ani můj milovaný brendan gleeson to nezachránil

Imaginaerum (2012)

tři hvězdičky jen za hudbu nightwish které mám moc rád, jinak by to víc jak na dvě nebylo. téma má možná co říct tuomovi jako autorovi pro běžného diváka ale nejde o nic víc než o vyrovnání se s minulostí, navíc podané stroze, útržkovitě a extrémně zjednodušeně. ničemu neprospívají ani ploché postavy a křečovitá snaha nacpat do filmu veškeré písně ze stejnojmenného alba (především I Want My Tears Back jako kulisa k emotivnímu dialogu působí velmi rušivě). Celý požitek z filmu tak stojí jen a pouze na hezké výpravě a efektech a na již zmiňované hudbě, která ovšem nemusí být pro každého. PS: speciální kapitolou sou herecké výkonu jednotlivých členů kapely, nevýrazný kytarista nic nepokazil, Tuomas a především basák se docela vytáhli, ale veškeré grimasy které předvádí Anette s bubeníkem působí víc než komicky.

Tell It to the Fishes (2006)

i desetiminutový snímek potřebuje scénář, jakýkoli scénář, klidně i špatný, tady na něj bohužel zapomněli, asi ho nechali někde v hospodě

Necronomicon (1993)

objektivně maximálně na tři, jako lovecraftovský fanoušek musím ale hodnotit pozitivně, když se totiž člověk přenese přes pitomou první povídku (ona ani předloha rats in the walls moc invence nepobrala) začne film pěkně gradovat přes solidní adaptaci cool air až po třetí notně pozměněnou the whisperer in darkness která však vše vynahrazuje správnou lovecraftovskou nechutností a i závěrečné finále v knihovně má ten nezaměnitelný gumový říz

Kletba (1987)

přes laciné efekty a pitomý osmdesátkový hudební doprovod se jedná o velmi zdařilou lovecraftovskou adaptaci která umí být věrná předloze tak akorát a navíc přidává velkou dávku hnusu a nevyhnutelné beznaděje bombonkem naví je pak mladičký wil wheaton

Zmrtvýchvstání (1991)

po dlouhé době opravdu zdařilá adaptace lovecrafta s pomalým rozjezdem ale zato skvělou gradací atmosférou a upřímnou jednoduchostí s jakou k žánru přistupuje kéž by takových bylo víc

Sedm psychopatů (2012)

možná by se nějaké mouchy našly ale za poselství a toma waitse musím jít do plných

Cool Air (1999)

přes velmi nízký rozpočet velice slušně provedené celý film stojí především na podmanivém michaelovi sonye ale i třeba paní domácí mu zdatně sekunduje co mě mrzelo byl nevyužitý horrorový potenciál dr. muñez vyzněl přeci jenom až příliš pozitivně a jeho závěrečná proměna v chladné monstrum (pun intended) mohla být lépe vygradovaná