Arch Enemy - Tyrants Of The Rising Sun (Live In Japan) (2008) (koncert)

ale v podstatě jen z povinnosti a taky za atmosféru které vytvořilo publikum je to sice jedna z mých nejoblíbenějších kapel v poslední době se ovšem až příliš oddává všem nepěkným kliše a komerčním stereotypům jaké jsou v metalu k vidění na každém kroku doufám že to tak nebude pokračovat

Občan Kane (1941)

velmi velmi zajímavé především takřka fotografický cit wellese musím pochválít i celkovou myšlenku filmu s kterou se dokážu ztotožnit jen mi v tom prostě něco na pětihvězdičkový zážitek chybělo ale neumím si vysvětlit co i když jsem si jistý že za to nemůžou simpsonovi a jejich geniální díl rosebud

Nomina Sunt Odiosa (1975)

samozřejmě že jsem neměl nejmenší tušení o co v tom šlo

Manderlay (2005)

velice dobrá a zajímavá záležitost jen tomu pár drobností k dokonalosti trierova formátu chybí především začátek s kostrbatým napojením na dogville a značné kazatelství z úst grace mi vadily atmosféru jako svému předchůdci se manderlay podařilo vyvolat až v druhé polovině jinak je vše vynikající jako v dogville a to je právě ta chyba protože samostatně nemůže manderlay obstát

Panika v městečku (2002) (seriál)

musím připustit že jsem si víc užil následný celovečerní filmy než tyto krátké skeče ale i tak je to studnice originálního humoru

Niceland (2004)

visuálně bezchybný film který si klade ty správné otázky a jemně naznačuje způsoby jak hledat odpovědi

Mučedníci (2008)

mám v plánu se někdy dodívat ale přiznávám po dvaceti minutách jsme z kina utekli bojim bojim addendum našel jsem odvahu a dodíval se a jaké mě čekalo zklamání film je strašidelný jen o něch výše zmíněných dvacet minut po zbytek stopáže se jedná pouze o směsici krve a nudy sice se mi líbila snaha o nějaké hlubší poselství a to v tomto případě jedno z nejhlubších jak se ale dalo očekávat vše vyznělo do ztracena dve hvězdičky tak dávám jen za začátek a celkovou řemeslnou zručnost tvůrců a výpravu filmu prostě jsem byl zklamán ale tak je to často když vám někdo udělá na něco tak positivní reklamu

Pryč od minulosti (1947)

film sice s dobrým hereckým obsazením a i tomu odpovídajícími výkony a slušně napsanými dialogy kterým nechyběl vtip a občas ani nápaditost jenže po celou dobu jsem se v podstatě dost nudil film nedokázal nijak obohatit noir klišé a samotný příběh mě v podstatě vůbec nezajímal

Kvílení (2010)

ginsberg se nedá číst musíte napjatě poslouchat jak ho někdo emotivně recituje a francovi to šlo náramně jen škoda že autoři filmu vynechali incident s blakeovým zjevením v jejich náopaditém animovaném provedení to mohlo být nadmítu zajímavé