Americký Shaolin (1991)

Rozhodně nostalgie...v dobách, kdy podobné kusy "letěly", byl tento pro mne nadprůměrný :-)

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Kristepane :-( neeééééééé Asi 2x jsem nedobrovolně dostal tuto masáž (ve slovenštině) v rámci návštěvy švagřice...od té doby již tyto návštěvy neriskuju, švagrovi jsem doporučil rozvod, jednou měsíčně docházím ke cvokaři, občas narážím do dveří, protože je zapomenu otevřít, přemýšlím, že bych si poprvé v životě zapálil... :-) ...sledování této seriálové perly je opravdu riskantní, možná životu nebezpečné!

Ulice (2005) (seriál)

Zabijte mě :-) Dávám tři, protože ze všech soap oper je toto jediná, na kterou se můžu dívat...na rozdíl od těch ostatních si nehraje na nic víc než je

Mary a Max (2009)

Animák pro dospělé! Kombinace formy a tématu byl docela risk, ale neuvěřitelně se vyplatil - půl druhé hodiny jsem hltal zábavné i dojemné osudy těchto roztomilých lidiček a prožil s nimi tolik emocí jako v mnohých hraných filmech ne.

Soudní síň (2008) (pořad)

Mně se to líbí, menšinový názor :-), koukám...pobavím se, jak u kdejaké komedie ne

Předčítač (2008)

Kupodivu jediné, co mi narušovalo příběh, byly "slabé" nebo naopak ostré přechody vzhledu hlavního hrdiny v průběhu let jeho života...tady si s tím mohli raději trochu pohrát maskéři... Příběh samotný je tak filmový a krásný, až je k neuvěření, že jde o příběh skutečný. To platí i o zásadním okamžiku filmu, tj. rozhodováním na téma pravda, lež, ostuda, relativně spokojený život, nekonečný kriminál. Až se chce člověku zapomenout, čím Hanna byla a smeknout před jejím hrdinstvím (nebo bláznovstvím?). Skutečně velmi silný film s výbornou Kate Winslet.

Sloní muž (1980)

Asi jediný "normální" (tzn. na jedno podívání srozumitelný) Lynch. Je těžké být jiný, v jakémkoli kontextu, protože lidská hloupost, strach nebo zvědavost si Vás vždycky najdou :-(

Kawasakiho růže (2009)

90 %. Po dlouhé době příjemné překvapení v českém filmu, po ještě delší konečně Hřebejk opět na výbornou. Tentokrát dal nulový prostor humoru a podal film jako kombinaci filmového příběhu a dokumentárních výpovědí. Velmi dobře zvolil obsazení - vyzdvihnul bych pana Chudíka, kterému jsem všemi psychologickými mastmi mazaného služebníka exrežimu hltal i s navijákem. Závěrečné dvě scény pro mne pak symbolizují celý film a zřejmě také i jeho myšlenku. Více dobrých českých filmů!

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Pro mne za 3,5 hvězdy, což ale dát nemohu. Jednoznačně nejlepším atributem filmu je Jack Sparrow - záměrně nepíšu Johnny Depp, protože se mi líbí nejen, jak to Johnny hrál, ale i postava samotná, její ostrovtip a bohémství :-) Plusem je pro mne i Keira Knightley, na kterou se rád dívám. A tím vlastně končím. Ocenil bych více zábavy nebo kratší stopáž.

Mlčení jehňátek (1991)

Výborně zpracovaná výborná předloha a jeden z nej thrillerů vůbec. Strhující jsou herecké výkony, což ostatně potvrzuje i zisk sošek v této kategorii - především u krátkého partu Anthonyho Hopkinse je to obdivuhodné. Rozhovory Clarice a Dr. Lectera jsou tak skutečným hereckým bonbónkem. A dalším je pak bezesporu atmosféra - hustá, temná, tísnivá - tak jak to tento žánr vyžaduje.