Cashback (2006)

Velmi zvláštní, osobitý kousek. Chvílemi jsem se skoro nudil, chvílemi jsem naopak nemrkal. Některé scény mi přišly jak vystřižené z jiného filmu nebo vyloženě navíc (fotbal). Nicméně Benovi blázniví kolegové a boss mne pobavili a také romantická stránka filmu (s krásnou Emilií Fox) mi sedla. Většina romantických filmů se poměrně rychle vytratí z hlavy, tento (alespoň z té mé) nikoliv.

Drž hubu! (2003)

Téměř tak skvělé jako Blbec k večeři, Francis Veber je komediální génius...a Depardieu je herecký ďábel - jeho roztomilý blázínek mě totálně rozsekal. Dlouho jsem se tak nenasmál :-)

Blbec k večeři (1998)

Pokud je smyslem komedie mne rozesmát, musím dát plné hodnocení! Tvůrci komedií z jiných zemí, učte se od Francouzů a od Francise Vebera! Jeden byt, dvě hlavní postavy, pár vedlejších...to stačí...a člověk brečí smíchy :-)

Hunger Games (2012)

Velká očekávání (ani ne od filmu jako takového, ale od zpracování výborné knihy) a nemalá spokojenost. Nesouhlasím, že film je pro teenagery, ale souhlasím, že se mu podařilo z knihy přenést spíše to jednodušší (akci, lásku), to hlubší už méně a proto někdo může mluvit o ploché "vyvražďovačce dětí v aréně". Se znalostí širších souvislostí, motivací lidí a myšlenkových pochodů hrdinky budou čtenáři průměrně hodnotit výše než ti s knihou neseznámení, pro které může být příběh méně zajímavý a uvěřitelný. Tak jako tak se mi těžko hodnotí - kniha mne udržela v napětí téměř po celou dobu, filmu se to nepodařilo, ale zda je to jím samým nebo tím, že příběh znám (a film se ho velmi věrně držel), to posoudit nedokážu.

Černobílý svět (2011)

Bez hereckých hvězd, ale dle silné předlohy...filmařsky dokonalá studie černobílých vztahů 60. let ve spojených státech. Narozdíl od jiných příběhů s podobnou tématikou tento nezachycuje ty násilné zločiny, které se zde z titulu rasismu děly. Zaměřuje se tedy nikoli na agresívní stránku rasismu, ale spíše na tu "hloupou", pocházející od obyčejných lidí, kteří se bez uvažování připojují k většinovým názorům. Obrovskou satisfakcí je zjištění, že i proti lidské hlouposti a lidskému zlu vysokého kalibru lze účinně bojovat pečlivě připraveným zákuskem :-)

Hačikó - příběh psa (2009)

Je mi jasné, že mnozí hodnotící nařknou Lasseho Hallstroma z prvoplánovosti a cíleného útoku na sentimentální strunu diváka...a myslím si, že většina těchto hodnotících nemá psa. --- No podle mě se panu režisérovi podařilo trefit sentimentální hranu a za to smekám. Vztah Parkera Wilsona a jeho chlupáče Hačiko jsem vskutku zhltal, zabulel si jako želva a ani na okamžik neměl pocit, že už toho na city útočícího psího zmaru bylo dost. Dalším příjemným překvapením byl Richard Gere - roli stárnoucího profesora, jehož život se se psem stává veselejším, sehrál velmi citlivě a přesvědčivě. Bezvadně zafungovaly i tradičně výborné Kaczmarkovy klavírní motivy. No kdyžtak nad tím přemýšlím, jedná se patrně o nejsilnější "zvířecí film", jaký jsem viděl.

Zdrojový kód (2011)

Velmi příjemné překvapení! Filmy s tématikou cestování v čase, časových paradoxů, paralelních realit atd. jsou pro jedny diváky (ty, co rádi přemýšlejí a řeší logiku věci) laskominou, pro jiné noční můrou (a pro filmové diskuze požehnáním :-D) Patřím k těm prvním, takže jsem si snímek užil. Trochu komornější pojetí než u některých konkurenčních sci-fi blockbusterů bylo - myslím - ku prospěchu. Naopak zvoleným koncem filmu (jakože možností asi bylo více) si už tak jistý nejsem, možná to scénárista nebo Duncan Jones nebo producent příp. jiný lobbista mohli nechát víc otevřené a míň happyendové... ale jinak prima sci-fi zážitek (85-90 %).

Planeta opic (1968)

Skvělé sci-fi s geniálním závěrem. Proč za 4? No...prostě trauma z dětství :-) ...nepamatuji se, že by kdy na mne v dětství působil některý film tak depresivně! Dnes to spíše oceňuji, ale ty vzpomínky ve mne zůstaly...

Pravidla lži (2006)

Po delší době český film, který jsem si užil! Jsem moc zvědavý na další kousky Roberta Sedláčka, protože jeho "jiný" český film se mi líbil. Režisér vsadil na známé tváře a to se jednoznačně osvědčilo, obsazení je skutečně fajnové. Kromě toho se mi moc líbila hustá atmosféra, kterou se mu po celý film dařilo držet. Ani trochu naivní pointa scénáře (všechny cesty z podsvětí vedou do jedné terapeutické komunity :D) mi nevadila.

Psí odpoledne (1975)

Možná to bylo dabingem a možná ne, ale film mě docela minul. Jediným plusem tak zůstal fakt, že se jedná o skutečný příběh. Zásadním negativem je fakt, že u filmu o ozbrojeném přepadení jsem se ani chviličku o nikoho nebál, s nikým nesympatizoval a mnohé z postav mi byly protivné.