Faunův labyrint (2006)

Vizuální ňamka! Možná díky toho, že jsem o filmu nic nevěděl, mne dostal. Nestandardní námět (pohádka ve válce), neskutečně zlý záporák, sympatická malá hrdinka, ale hlavně působivý vizuální zážitek, kde mi všechno přišlo naprosto domyšlené a dotažené - nejen Faun (zvláštní potvůrka) a jiné postavy, ale prakticky každý detail - počínaje labyrintem a konče přesýpacími hodinami.

Pevnost (1983)

M.Mann je v mých top 10 režisérech, ale kvůli tomuto filmu NE. Jednu hvězdičku za začátek - perkusní hudbu a střídavé záběry na vojenský konvoj a kukadla Jurgena Prochnowa. Zkousnout se dal i příjezd do vesnice a docela slibná byla tajemná exkurze "strážce" pevnosti. Vše potom je děs na přeskáčku s hrůzou, přičemž všemu vévodí strašlivá hudba. Raději 3x Cameronovu Piraňu než ještě jednou Pevnost!

Batman začíná (2005)

Moc dobrý batman. Úplně jiný než od Burtona, ale pro mne stejně dobrý. Oba Burtonovy batmani jsou - jak už je u něj zvykem - hodně komiksoví, což je fajn hlavně co se výpravy týče, ale na druhou stranu jsem o Bruce Wayna v podání Michaela Keatona nikdy neměl strach, v pohádkách se zkrátka hrdinovi nic nestane. Ch. Nolan se možná tak "nevymazlil" s Gothamem, ale film je zase napínavější, akčnější, realističtější (:D omluvte toto slovo ve spojení s batmanem). Každý předchozí film o netopýřím muži byl taky hodně o socích - z tohoto hlediska je tento batman ochuzen o skutečně šíleného protivníka, ale snad si to vynahradil jako temný rytíř. Dalšími krédy filmu je nabité obsazení a dobrá hudba (mám dojem, že H.Zimmer se s J.N.Howardem na jednom filmu ještě nesešli...)

Vyvolávač deště (1997)

Výborné soudní drama, které mi dlouho unikalo. Střet mladého nezkušeného idealistického nezkaženého právníka s velkým zkušeným a zkaženým právnickým zvířetem aneb další variace justice podle Grishama, tentokrát zábavnější než jindy!

Kickboxer (1989)

Nostalgie, ostatně jako mnoho prvních "vandamovek"...Klidně bych to zkousnul i teď, i když jsou podobné filmy dávno za zenitem...

Probuzení v Renu (2002)

Tak toto se mi nelíbilo ani jako "oddychovka", nechápu, jak mohli na role v tomto filmu kývnout "etablovaní" herci, příběh pitomý, natočený nudně.

Tahle země není pro starý (2007)

Hodně dlouho na mne film tak silně nepůsobil! Hodně dlouho jsem neměl takový strach o "hrdinu"! ...díky syrovému vyprávění příběhu a díky geniálně děsivého zabijáka Javiera Bardema...vzhledem k názvu filmu jsem čekal nějakou hlubší myšlenku, namísto toho jsem dostal meganapínavý thriller.

Crash (2004)

Moc pěkný film o stavu rasismu v současných Spojených státech. Ten je tu konfrontován z pohledu všech ras, nikoli pouze jako problém afroameričanů v "bílém" světě, což už bylo zfilmováno mnohokrát. Cca poslední třetina filmu je poměrně chudá na dialogy a omezuje se na činy hlavních hrdinů podkreslených krásnou hudbou...(SPOILER) no a právě tato pasáž mě dost dostala, přistihl jsem se dojatý nad těmito "klipy", kde kouzelný plášť zachránil holčičku, kde Sandra zjistila, že i její ne úplně bílá chůva je dobrý člověk, kde zemřel jeden černý kluk, který jako jeden z mála rasistou paradoxně nebyl...

Běžící muž (1987)

Jako dítěti se mi to dost líbilo - v dospělosti se tomu divím...špatný příběh, špatní herci, šílená hudba, některé Arnieho filmy hodnotím za pět, ale tento pouze za 2 a ani příplatek za nostalgii se nekoná.

Krokodýl Dundee (1986)

Příjemná oddychová romantická komedie s neokoukanými herci (Linda Kozlowski je tu vskutku nádherná) a nevtíravými gagy. Závěrečná scéna v metru je ve srovnání s finále podobných filmů velmi povedená.