Kůže, kterou nosím (2011)

Odvážné, neotřelé, diskutabilní, úchylné...ať zhodnotíte jakýmkoliv počtem hvězdiček, film Vás nenechá chladnými. Připomínalo mi to Mluv s ní a něčím kupodivu Kubrickův Mechanický pomeranč.

Patrola (2012)

Velmi zajímavá sonda do práce NĚKTERÝCH amerických policajtů. Nechápu, kdo by tuto práci v dané části města vůbec mohl chtít dělat! Zpočátku jsem si říkal, že zvolená kamera nebyla nutná, ale jakmile došlo na akci, vyplatilo se to - výsledek byl mnohem emotivnější, sugestivnější...

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Velmi zajímavý nápad a dobře filmově zpracovaný. Jen s jednáním hlavního hrdiny jsem se úplně neztotožnil - ale ono je to docela těžké se do těchto nereálných situací a dilemat vžít, nicméně já bych byl sám na sebe (dokonce na své rozumnější já) asi hodnější :-)

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Hodnotím stejně jako první díl, nicméně tento mě bavil víc...a více než akce se do mne trefily vtipné dialogy, odkazy a hlášky. Nehodnotím výše, jelikož abstrahuju od moře akčních hvězd (přestože je mám vskutku rád!), které tomuto kousku přidávají dobrých dvacet procent.

Drive (2011)

Po podmanivém začátku si na jedné straně film udržuje úžasnou atmosféru (kamera, hudba, Gosling), na straně druhé chybí tempo, napětí, gradace a silnější zápletka...v sumě: skvělá forma, slabší obsah

Chata v horách (2012)

Jediné pozitivum je velké překvapení, když po klišoidním začátku (parta mladých lidí valí na strašidelnou chatu uprostřed ničeho...) se film vyvine do všeho možného, jen ne předvídatelného. Suma sumárum - první dvě třetiny nuda a potom rozuzlení, u něhož mám silné podezření, že ne pouze jeden z hrdinů hulil...ale když vidím zdejší hodnocení, měl jsem si - podobně jako scénárista - taky dát, za střízliva mne to totálně minulo. Sorry.

Koření života (2007)

Vidím, že patřím k menšině, které se to líbilo :-) Pominu-li sympatické obsazení a sympatické prostředí (kuchyně, jídlo), které mě mohlo ovlivnit, objektivně bych na csfd našel horší "romkomy", které mají nad 60!

Atlas mraků (2012)

Tento snímek je úplně jiný než všechny ostatní (zní to triviálně, ale o kterém filmu se to dá bezvýhradně říct?). Tak trochu jsem čekal a těšil se po delší době na film, kdy po dokoukání budu nucen dát si pár minut (nebo třeba celý večer) pro sebe a budu se snažit poskládat všechny díly skládačky (a takové filmy zbožňuju, které zaměstnají mozkovnu i po skončení)...no a dopadlo to trochu jinak - dokoukal jsem a ano, ještě teď si zpětně uvědomuji spojitosti a hledám detaily, které mi mohly uniknout...ale především jsem po titulcích upadl do slovaneschopného stavu pln emocí a myšlenek, které mi film předal. Možná je to proto, že jsem nepoučitelný romantik a optimista, možná proto, že jsem přísný na míru, kterou na nás film tlačí...a tady mi ta míra sedla - žádná přehnaná gesta a výlevy, žádné nadměrné filozofické kecy (což mi trochu vadilo v pokračováních Matrixu) a stejně jsem všem postavám hloubku jejich citů, motivací, odhodlání zcela věřil. A jen tak mimochodem, i technická stránka věci je skvělá, zjm. kamera, triky, masky a až puntičkářský smysl pro design a detaily jsou pro tvůrce typické. Parádním bonusem jsou "vícerole" hlavních herců (sláva maskérům), které ale na druhou stranu - alespoň mne - trochu zaváděly v hledání spojitostí navíc (myslím, že takto ty role ale voleny nebyly).

Barbar Conan (1982)

Na prstech jedné ruky bych spočítal filmy, u kterých bych uvažoval o více než jedné extra hvězdičce jen za hudbu (ale přidal jsem jen jednu). A není mnoho filmů, které by bez svého hudebního doprovodu byly menší než poloviční. Toto je jeden z nich. Zbožňuju tento soundtrack!

TRON: Legacy 3D (2010)

...dokonalý obal průměrného produktu...