Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

s kazdym dalsim pozretim opadaju nadsenia. Nemyslim to zle, uzasny pribeh a sfilmovenie tak isto, ale trilogia Pana prstenov sa Jacksonovi vydarila viac. Trpaslicia banda uzasna, mozno len trochu viac priestoru jednotlivym clenom na to aby sa predstavili. Z 13 trpaslikov som vedel priradit mena k iba asi 6 (pritom mam knihu scitanu z predu zozadu). Tiez to neustale padanie niekam casom zacalo ist riadne na nervy. Ale treba pochvalit aj maskerov, ktory sa riadne vyblaznili a obcasne vtipny vsuvky. "Kto to je? Nemam sajna. Zbastime ho?"

Úžasňákovi (2004)

uzasna rozpravka o uzasnych ludoch. Je zaujimave ze ani po tolkych rokoch nenudi a dokaze vycarit usmev na tvari. Pre mna velmi prijemne stravenych 115 minut.

Collateral (2004)

napinava krimi s psychoticky Cruisom. Ten predviedol dokonaleho psychopata. Nevinny zaciatok sa behom chvile zmeni na riadnu jazdu, ktora vsak koncom prechadza z polnej cesty na prilis hladky asfalt.

Polární expres (2004)

animak ako stvoreny pre vianocne odychovanie po zjedeni celej stedrovecernej hostiny. Usadeni v papuciach, blizko radiatora, na pupku pohojdavajuce sa kolace a v ruke pivko, a k tomu este v telke Polarny expres. Oslavovanie vianocnej nalady a poukazovanie na prave hodnoty a chovanie sa pocas tychto nadhernych sviatkov. Viac tento film rozoberat ani nie je treba.

Spláchnutej (2006)

velmi vtipne a svieze. Co je najdolezitejsi nenudi. Pohlad na kanalizaciu a co sa v nej odohrava je sokujuci. Uz viem ze ma na WC-ku mam sklapat "prkinko".

Hotel Transylvánie (2012)

prijemna rozpravocka so sympatickimi priserkami a plna vtipkov, vtipov a aj cierneho humoru.

Valkýra (2008)

o sebe som si myslel, ze mam odvahy az privela, ale na toto by som nemal. Clovek, ktory v tych casoch dokazal tolko riskovat a odhodlal sa k takym cinom bol urcite hrdina. Mne osobne sa pacia vojnove filmy (o II. svetovej obzvlast) u tohto to nebolo vynimkou. Nemam co vytknut mozem iba odporucat.

Madagaskar 3 (2012)

Cirque de Animaux. Doslova..... vizualne velkolepe, velmi zabavne a este raz strasne dobre pozeratelne. Multikulturalne spojenie v style zvierat.

Šifra mistra Leonarda (2006)

mne ako fanatikovy do vsetkeho konspiracneho sa to nesmierne pacilo. Pribeh ma zaujal a nepustil. Nijako zvlast film nenudi stale sa snazi udrzat akciu co sa mu aj dari. Audrey Tautou je roztomila. Reno a McKellen ostrielani ako vzdy a Hanks ... Hanks hraje dokonale stale.

Blade (1998)

Blade je sympatak jak svina. Snipes sa snad upirom narodil. Akcne, vtipne a svieze.