Nelítostný souboj (1995)

uzasna krimi s vynikajucou prestrelkou (lupez banky) a hereckym koncertom De Nira a Pacina. De Niro bol podla mna stvoreny stat sa gangstrom, len ho mamka prehovorila na herectvo :) Inak zbytocne dlha stopaz 170 minut. Mohlo to byt kludne zosekane na 120 - 130 a nic by sa nestalo.

Dredd (2012)

temnejsi Dredd zasadeni povedzme, ze do sucasnosti. Krvak slusny, miestami az prilis. Urcite kvalitnejsie ako Dredd so Slyom, ale je to iba bezducha vyvrazdovacka od prizemia az po 200. poshodie. P.S.: nemozem si pomoct, ale cely film som si naozaj predstavoval nasilny pohlavny styk s jej osobou :)

Rukojmí (2005)

Bruceovi okrem plesiny sekne aj brada a dlhe vlasy. Ale iba zo zaciatku. Potom si 3 chuligani vyberu zle mesto, zly dom a zleho serifa. Vcelku napinavy thriller s maniackym Benom Fosterom a jeho mastnymi vlasmi. Ale k tomu Willisovi emocie nejak nejdu :)

Looney Tunes: To nejlepší z kohoutka Uličníka - 1.čast (2005) (video kompilace)

moj oblubenec Kojot Wilda a spolu s Bugs Bunnym najviac nenavideny Road Runner. Po 15 minut uz som zvieral vankuse v rukach a predstavoval si ako trham perie a pri kazdom Beep Beep so mnou sklblo. Urcite najvydarenejsia dvojica z Looney Tunes. Avsak hodnotenie znacne upadlo so zaverom kde sa z cista jasna na mna vyrutili turbo trapne pseudo-animaky. Road Runner za 4* zvysok odpad!

Pan Včelka (2007)

neviem preco, ale cely cas mi tom prislo strasne detinske. Zopar vtipkov, pekny pohlad na pracu vciel a super hlaska na samy zaver: On je tiez advokat? Nie, ja som krvilacna prisera cely zivot, len teraz som dostal aj kufrik.

Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy (2004)

napinave a temne. Priznam sa, ze nevnimam nejak zvlast velke rozdiely medzi prvym a druhym dielom. Obe ponukaju spletite serie vrazd, ktore sa snazi vyriesit sympatak Reno. Iba vymenil partaka a uz nema strach z psov.

Pí a jeho život (2012)

nadherne vyrozpravany pribeh stroskotania a zachrany. Mne osobne sa pacila prva polovica, kde sa vyrozpraval pribeh chlapcovho dospievania. Druha polovica kde bojoval o zivot v rozburenom oceane a spolucestujucim mu bol tiger (ktory podla mna mozno mal symbolizovat skor strach, ktory musel porazit aby prezil) uz ma tak nebavila. Mozno mi len vadilo ako sa do toho zatiahlo nabozenstvo, mozno som len niecomu nepochopil. I tak je Pi a jeho zivot nadhernym pribehom, ktory vsak mne nepriniesol ziadny "wau" efekt.

Purpurové řeky (2000)

napinavy krimi thriller s uzasnym Renom a sympatickym Casselom. Velmi rychlo ubehnutych 102 minut. Film nenudi a dostatocne zaujme.

Rebelka (2012)

rozpravocka pre holky. Nicim neurazi, nicim neprekvapi. Vdaka bohu za uzasny CZ dab. Znovu uz potom asi nesiahnem.

Kung Fu Panda 2 (2011)

Kung fu duch drieme v kazdom. Bez ohladu na obvod pasu. Vtipne, svieze, farebne.