Akumulátor

Akumulátor

Jiří Socha

okres Nymburk

21 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

  Podle mě nejlepší akční film století! Arnold je zde v té nejlepší kondici, film má švih, humor, akci, cit, na dobu svého vzniku nevídané vizuální efekty i zajímavý příběh. Nelze nic vytknout.

 • poster

  Akumulátor 1 (1994)

  Tohle asi není pro každého. Pro někoho skvělý film, pro druhého přiblblá slátanina. Ať každý posoudí sám. Rozhodně se jedná o film ojedinělý či výjimečný. Pro mě je to výborná komedie, která paroduje snad všechno, co do té doby v televizi bylo. Petr Forman hraje tak přirozeně, že působí jako kdyby vůbec nehrál. Výborná hudba Ondřeje Soukupa, perfektní kamera F. A. Brabce, kvalitní scénář Zdeňka Svěráka a skvělá režie Jana Svěráka.

 • poster

  Spalovač mrtvol (1968)

  Mistrovské herectví Rudolfa Hrušínského v kobinaci se scénářem, ze kterého občas silně mrazí v zádech a geniálním střihačem vytvářejícím podivnou atmosféru. Neznám film, který by se tomuto dílu podobal. Unikátní filmový zážitek, mistrovské dílo!

 • poster

  Kolja (1996)

  Dojemný příběh jak starý bručoun ke štěstí přišel a lásce se naučil.

 • poster

  Obecná škola (1991)

  Společně s Koljou a Akumulátorem 1 můj nejoblíbenější Svěrákův film. S nadsázkou se nám představuje lidský příběh z drsných poválečných let. Skvělá kamera v kombinaci s laskavou hudbou Jiřího Svobody dodává filmu nový rozměr.

 • poster

  Misery nechce zemřít (1990)

  Kathy Bates a James Caan zde předvádí mistrovské herectví. Velmi kvalitní thriller, u jehož věrohodné atmosféry silně mrazí v zádech. Výborná závěrečná scéna kde to Paul Sheldon dá Annie Wilkesové pěkně "sežrat". A musím souhlasit i s ostatními uživateli, že je to výjimečný případ toho, kdy je dabing o trochu lepší než originál.

 • poster

  Bláznivá střela (1988)

  Jen u málo filmů se směju od začátku až do konce. Leslie Nielsen je zárukou skvělé zábavy. Nejlepší parodie jakou jsem viděl.

 • poster

  Láska nebeská (2003)

  Mozaika krásných lidských příběhů s nádechem humoru. Nejsem přímo fanda romantických filmů, ale tohle mě vážně dostalo. Když mám špatnou náladu, tento film mi ji vždy vylepší. Nenapadá mě jediná věc, kterou bych vytknul.

 • poster

  Vetřelci (1986)

  Další příklad toho, že druhé pokračování nemusí být vždy horší. Tohle se opravdu povedlo po všech směrech (hlavně na svou dobu pozoruhodné speciální efekty).

 • poster

  Total Recall (1990)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace