• Krátkometrážní

Dvě nevěsty a jedna svatba (2018)

Farmář hledá ženu ve filmovém podání. Když herci zachrání slabě promylšený film. I když teda není jako úplně hloupý. Polívková supr, Holubová a Klepl paráda. Dolanský klasicky sympaťák. Masožravá slunečnice je brutus nápad. 2.5*

Itó Džundži: Collection (2018) (seriál)

Musím říct, že rozpohybované (a barevné) obrázky Junji Ita trochu ztrácí svou atmosféru. Snad třetinu příběhů jsem znal s nedávno u nás vydané sbérky Balónky oběšenců (ale vidět pohybující se Modelku bylo fajn). Kladem je, že seriál ukazuje jak nepříjemně bizarní stránku Itóovy tvorby, tak i atmosférickou a poetickou (příběh o Mostu nebo Strašácích na hřbitovech). Co mě dost chytlo, tak tři příběhy o zparchantělém Souichim. Ten spratek mě fakt bavil. 3.5*

Krvavá nevěsta (2019)

Nezačalo to vůbec špatně. Tvůrci docela hezky a opatrně vystavěli svůj domeček karet, jenže někde v půlce si řekli, že už je to nebaví a tak do něj prostě kopli. Weaving je dobrá, Grace pojala velmi zajímavě, jen na ni příběh občas zapomínal a nedal jí moc prostoru se zapojit a něco předvést. Hodně mě potěšila přítomnost MacDowell. Hodně nevyužitý potenciál. Spíše promarněný.

Nestanu se tvojí ženou (2007)

Úvodní titulky docela hustý. Lidi jsou fakt šílení. Hodně příjemná komedie, hlavně díky pořád energické a elektrizující Michelle Pfeiffer, prudce sympatické Saoirse Ronan a zábavnému Paulu Ruddovi (zapomenout bych neměl i na mho oblíbeného Jona Lowitze, kvůli němu jsem vlastně do filmu šel). Takový romantizující, lehce (ale řekl bych opravdu jen lehce) parodický pohled na filmový průmysl a krizi středního věku.

Killing Hasselhoff (2017)

"Na každé fotce je bez košile. Jako by na ně byl alergický." Taková ta prdel, která je debilní, ale ve své debilitě zábavná. přesně ten typ filmu, který je tak blbý, až vám může sednout, nebudete-li od něj nic očekávat. Za mě bych ještě přitvrdil, ale některé scény byly fakt zábavné.

Solo: Star Wars Story (2018)

Já si říkal, že bych rád viděl příběh ze světa Hvězdných válek, kde by nebyl tak důležitý střet Impéria a Odboje, ale když jsem to teda konečně viděl, došlo mi, že právě tohle tomu chybí. Že to bez toho není ono. Vlastně to je úplně naprosto tuctový příběh ve známých kulisách. možná zajímavě obsazený, ale prostě bych čekal. víc.

Nevyřízený účet (2013)

Od Stathama se asi dá i čekat více, ale zase jako nějaké přehnané herecké charaktery ne, takže v tomhle ohledu spokojenost. Pravda, motorkáře nemusem zrubat tak rychle, mohli tomu, co jde Stathamovi nejlépe vymezit trochu více času. Z Franca jsem ještě pořád rozpačitý, pořád nevím, co si o něm myslet. Winona mi už zase zahejbala... no, prostě ji pořád rád vídám ve filmech. Slušný průměr.

Pojedeme k moři (2014)

Abych pravdu řekl, docela jsem se toho filmu bál. Dvakrát jsem si ho pustil a dvakrát prakticky hned vypnul, páč jsem si říkal, že na něj nejsem dobře rozpoložen. Nebál jsem se ho kvůli M8dlovi, ale kvůli jeho formě. A pak jsem si ho pustil dnes po půlnoci a docela mi sedl. Hlavní dětský hrdina byl sice poměrně nepřesvědčivý, kompenzoval to ale jeho kamarád Haris, ten naopak byl přesvědčivý až dost. Trochu nechápu to označení komedie (asi takový český zvyk, jak to není komedie, lidi to nezajímá). Tohle není komedie ani náhodou. V tomhle ohledu může divák zažít nemile překvapivé zklamání. A vlastně to může uškodit i filmu samotnému. Tohle je ryzí syrové rodinné drama.

Karel, já a ty (2019)

Ukecaná vztahovka. Kdyby mi někdo řekl, že to zvládnou natočit Češi, zaklepal bych mu na čelo. A ejhle, oni to zvládli. Jenovéfa je prostě parádní, naštěsít ten film není jen o ní. Hodně se mi líbil hudební doprovod. Neotřelý, zvláštní, pro mě chytlavý. Poctivý, procítěný film, který ví co chce (říci) a zda se divák chytne nebo ne, je mu jaksi jedno. Tenhle film si nehledá diváky, oni si hledají ten film. A já jsem rád, že jsem ho našel.

Specialista (1994)

Jak já se na to těšil do kina. Kvůli Sharon, samozřejmě. Sharon, bomby a tokání po telefonu. Tohle je film záporáků, v Ericu Robertsovi a Jamesi Woodsovi ten film našel oprávnění existovat. Jenže to na více než průměrnou podívanou nestačí. Sly naprosto nijaký, Sharon hezká a nestydlivá, ale jaksi ve špatném filmu. 2.5*