• Krátkometrážní

Zahulíme, uvidíme 3 (2011)

Začínám nesnášet třetí díly sérií. Páč se za číslovkou většinou dme to debilní písmeno D, které značí, že celý film zkurví malicherný a debilní postup, který zpravidla málokdy přinese něco zajímavého. A buď je zcela irelevantní, a nebo otravuje a je jí podřízený celý film (což je obojí případ tohohle filmu). Obzvláště u ne na vizualitě postavěných filmů to fakt nechápu. Do prdele s 3D. Do prdele s touto marnou snahou donutit diváka alespoň v náznaku smíchu zaškubat koutky. tohle je takřka zoufalost.

Zahulíme, uvidíme 2 (2008)

Dvojka lepší jedničky, sice o asijský pinďour v klidu, ale lepší. Party dole bez je geniální. 3.5*

Zahulíme, uvidíme (2004)

Trochu slabší matroš, než jsem čekal. Ale sračková bitva vede, na tyhle vtípky já slyším. A Malin fest překvapila.

Khun krabii hiiroh (2004)

Ztřeštěná thajská zombie komedie. Ale fakt zábavná. To, čeho nedosáhl Zombieland ve své pompéznosti, dosáhl hravě tenhle film ve své lehkosti a nadsázce.

Cesta utrpení (2018)

"Jak bojovat se zlem, když celý svět ztratil cestu?" Tohle už asi nikdo nečekal, ale přesto jsme se dočkali. Výborný film se Seagalem. Po více než dvaceti letech si dovolil zase proslov na závěr filmu. A i teď má co říct.

Dogma (1999)

Asi nejfilosofičtější Smithovo dílo. Vlastně ani ne tak komedie jako filosofické drama s mytologickými konotacemi a silným sociálně-kulturním kontextem. Skvěle napsané, skvěle obsazené.

Nenasytná Tiffany (2015)

Tak tenhle film jsem si opravdu nechal na správné místo ve správnou dobu. Na letošním HorrorConu mi Tiffany sedla jako flaška vodky Pepovi. Již jsem tu čest s některými horrorovými kraťasy Andyho Fehu a můj názor na ně byl vcelku rozpačitý. A tak trochu jsem se Tiffany obával. Ale veškré pochybnosti brzy rozvál a zahnala. ten film má hrozně dobrý a nebál bych se říci (na české poměry určitě) originální nápad, který zpracovává bez větších úskosů a pochybení. Větve jsou parádní, atmosféra zvláštní a humor zde horrorovou linii nijak nepotlačuje a atmosféru nijak nerozmělňuje. Navíc, noha je zde geniální a hrozně mě bavil majitel zástavárny. Určitě subjektivně nadhodnocuji, ale mě ten film v daný okamžik fakt hrozně sedl a udělal mi radost.

Psychopompos (2018) (studentský film)

Hodně překvapivá chuťovka, na níž jde skoro z každého záběru vidět snaha, píle a každá koruna, kterou ten film spolykal. Má tu správnou atmosféru. Zvířata, děti, Riwaa, Dolinová, monstrum, všechno prostě sedí.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Když jsem viděl první Clerks, zrovna moc mě nevzali, strhli mě až na nedávné druhé podívání (což mi připomíná, že bych jim asi měl upravit hodnocení). A přesně takový pocit mám z dvojky. Některé věci jsou fajn (debata o politické ne/korektnosti používání slova opičák, i ta mezidruhová erotika měla něco do sebe), ale občas mi přišlo, jako by Smith i ostatní byli již bez energie a vyhořelí. Asi to možná bude chtít po nějaké době druhou šanci. V každém případě, nejroztomilejší role Rosario Dawson, co jsem zatím viděl.

Ten pravý, ta pravá? (2018)

No ty vole, ony se ještě točí funkční konverzační komedie? Oba jsou skvělí, ale Winona válí jak prase.