Deadpool (2016)

Po dalším zhlédnutí půjdu možná "jen" na 4*, ale zatím zůstanu u plného hodnocení: Komiksy žeru, a asi žádný mě tolikrát hlasitě nerozesmál. Parádní nářez už od úvodních titulků, jen škoda, že tu nejlepší akční scénu jsme viděli už v traileru (a na její celou druhou půlku v kině vypadl projektor). První dojem za 90% a dál jen houšť a větší kapky!

Kdo přežije - Cambodia – Second Chance (2015) (série)

Ve všech dosavadních řadách (včetně All Stars) vždy "hrálo" pár jednotlivců, zatímco ostatní se více či méně vezli v jejich aliancích a postupně odpadali. Vítěz pak byl buď šéf aliance, machr na soutěže o imunitu, nebo náhodný šťastlivec, pokud se šéfové vymlátili mezi sebou. V Second Chance ale poprvé hrají bez výjimky všichni, a hře to dává úplně novou dimenzi. Aliance se nekonají, spojenectví se přelévají ze strany na stranu... Pro diváky je to bomba - pořád je co sledovat, málokdy na začátku epizody odhadnete, kdo vypadne... Ve dvou třetinách sezóny dávám 100% a troufnu si říct, že ať vyhraje kdokoli, bude to zasloužené.

The Late Show with Stephen Colbert (2015) (pořad)

Nejlepší late-night současnosti. Colbert je modernější než jeho předchůdce Letterman, inteligentnější než konkurenční Fallon nebo Kimmel, nesnaží se vnucovat žádné konkrétní skupině diváků, je svůj. A ten výběr hostů! První dáma, viceprezident a prez. kandidáti, nejslavnější herci, CEO Applu, Tesly, Uberu... Po 50 epizodách naprostá spokojenost.

Warrior (2011)

Lepší než Rocky a možná i než Million Dollar Baby... A vlastně nejspíš vedle Rush nejlepší sportovní film vůbec. Skvěle zrežírovaný i zahraný film o motivaci, síle vůle, a jednom neskutečně brutálním sportu. Plus skvělý soundtrack jako bonus. Prostě wow.

Marťan (2015)

Pro mě jasné Best of Ridley Scott, což asi mluví za vše. Hodně se nabízelo srovnání s Gravitací: Obojí jsou moderní, vizuálně perfektní žánrovky s trochou survival-napětí, i když v obou případech předem víme, jak to musí dopadnout. A v obou případech dostala fyzika pěkně na p**el, že ano. Gravitace měla lehce navrch ve vizuálech, koneckonců 3D pohyby ve vesmíru budou vždycky tak nějak "víc cool" než sebelépe vyrenderovaná planeta, ale ve všech ostatních aspektech vítězí Martian. Míň WTF momentů, zábavnější postavy, a povedená scéna s lany ve vesmíru je vyloženým políčkem Gravitaci do tváře :-) Jen to 3D tu bylo vyloženě zbytečné. 90%

Odbor městské zeleně (2009) (seriál)

The Office meets Modern Family. Jak jsem mohl tenhle kousek tak dlouho míjet? Parádní zábava. Mockumentary styl parádně sedí, snad i líp než v Kanclu, a to obsazení... Chris Pratt s Aubrey Plaza naprosto dokonalí, u Amy Poehler a Nicka Offermana už se ani nedá počítat s ničím jiným. Přičtěte příjemný humor, krátké epizody... Můžu jen doporučit. 90%

Dracula (1992)

Kdyby sám Bram Stoker zfilmoval svoji knihu, dopadlo by to nějak takhle. Goticky epické, vizuálně perfektní, i casting se povedl. A ta atmosféra! Opravdu povedené.

Batman: Návrat Temného rytíře, část 2. (2013)

Nejtemnější a dost možná i nejlepší komiksový animák co znám, i když za to nejspíš může už Millerova předloha. Potěší hlavně ochota zabíjet hlavní postavy a ukazovat nesčetné bývalé hrdiny v poněkud starší a schátralejší podobě...

Zmizelá (2014)

Už dlouho se mi nestalo, abych v kině vydržel dvě a půl hodiny v napětí, a až do konce se klepal, jak tohle dopadne. Parádně budovaná atmosféra, skvěle hrající Rosamund Pike... Po hodině jsem si říkal, že je škoda, že tak brzy prozradili pointu, ale nakonec se ukázalo, že se chystá ještě další vrchol. Každopádně film, který bez váhání doporučím, ale znovu se na něj asi jen tak nepodívám, jelikož jeho hlavní kouzlo tkví v pozvolném odhalování toho, jak to vlastně všechno bylo...

Záskok (1997) (divadelní záznam)

Téééé lííííípy se nevzdáááááám! Nepatřím mezi nadšené cimrmanology, rozhodně nedávám všemu kde se objeví Svěrák se Smoljakem automaticky pět, ale tady to jinak nejde. Záskok je (možná ještě s Dobytím sev.pólu) jasné Best of Cimrman!