Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Seth MacFarlane tyhle humory umí. Má jen dvě slabiny. Zaprvé si neodpustí nevkusnou míru vtipů o hovnech a zadruhé obsazuje sám sebe. Škoda, být v hlavní roli opravdový herec, mohlo to být za 4*. PS: Parádní camea (Back to the Future rulez!), Marvel se tu může přiučit...

Hněv Titánů (2012)

Skoro stejně dobré jako jednička. Tam, kde Souboj titánů mytologii beze změn převáděl do moderního hávu, dvojka si dovolila trošku ji rozšířit a přidat originální příběh. Naštěstí to ale nepřešlo v bezduché znásilňování starých legend, jako to předvedli třeba Immortals nebo Percy Jackson. Jádro je ale stejně jako minule v akci - ta pořád odsýpá, dobře vypadá, a pořádně se ukáže i božská sestava Neeson-Fiennes-Nighy. Výsledkem je obstojná výplachovka, u které se mozek nenadře, a která nemůže snad nikoho urazit. 65%

Ledová archa (2013)

Naprosto absurdní zasazení. Ale když se smíříte s tím, že 17 let po apokalypse svět brázdí jediný vlak s posledními přeživšími (kde bere palivu? vodu? jídlo? na koleje celou dobu nic nespadlo?...) a že v něm vznikl skoro komický třídní systém (vpředu mají komplet "Capitol District" servis, včetně akvária s obřími rejnoky, vzadu... co vlastně, těží v dolech? ve vlaku?), a pár dalších nesmyslů, tak dostanete celkem působivě zpracované sci-fi, které po asijském způsobu přeblikává mezi žánry i polohami. A stejně tak osciluje mezi geniálními scénami a totálními WTF momenty. Ale jo, za zhlédnutí to stojí. Btw, všimli jste si jedné české věty? :-)

Zábavný park (2009)

Oba hlavní představitele moc nemusím, ale tady byli kupodivu snesitelní, místy dokonce příjemní. A já si odnesl ponaučení, že občas neuškodí v přívalu všech těch oscarovek, blockbusterů a komiksáren zhlédnout obyčejný, příjemný, civilní snímek. 70%

Total Drama (2007) (seriál)

Celkem zábavná parodie, aspoň pro nás, co jsme sledovali i ony reality show, na kterých se TDI přiživuje. První série, tedy Total Drama Island, si za vzor vzala Survivora a podařilo se jí ukázat všechna jeho klišé - od stereotypních postav, přes producenty ovlivňované soutěže, až po zákulisní přetahování. Škoda jen velkého počtu dílů - 28 je fakt moc, být dílů půlka, nemuselo TDI vykrádat samo sebe... Další série (T.D.Action, T.D.World Tour...) pak parodují jiné reality show, ale ty si nechám na později, po tolika dílech nemám bezprostředně chuť na další kolo... 65%

Agent Carter (2015) (seriál)

Na první pokus jsem to vzdal po 3 dílech. Jen dvě pořádné postavy, 50. léta, neustálé narážky na Kapitána Ameriku, o kterém víme, že se fakt neukáže... Ve srovnání s hi-tech týmem Agents of Shield a jejich častým prolínáním s filmovým univerzem mi to nestačilo ani na průměr. Na druhý pokus jsem bariéru prolomil a zbytek první série naštěstí mířil trochu výš, konečně se objevil děj, akce... Snad druhá série bude pokračovat tímhle směrem. 60%. Druhá série se pokusila konečně osamostatnit a moc dobře to nedopadlo. Kupa nemastných neslaných postav, jednoduchý příběh natahovaný na celou sérii... Na třetí sérii se asi rovnou vykašlu. 50%

Očista: Anarchie (2014)

Jednička nabídla komorní prostředí, originální premisu, ale od půlky se zvrhla do pěkné blbiny. Dvojka plynule navazuje tam, co jednička skončila, jestli si rozumíme. Zběsilé pobíhání sem a tam, postavy jako (vlastně proč "jako"?) z béčkové vyvražďovačky, ale na rozdíl od jedničky se koná i nějaký příběh, takže ve výsledku stejných 55% jako minule. A stačilo, trojku netřeba, děkuju pěkně.

Smallville (2001) (seriál)

Prvních pár sérií nestojí za moc - Superman je ještě natvrdlejší než v dospělosti, a celé to vyznívá jako Beverly Hills se superrychlostí. (2*) Později se ale seriál celkem slušně rozjede - začnou se objevovat camea méně významných hrdinů a padouchů z DC univerza, a ke konci už tu máme plnohodnotnou Justice League, kolegy z Justice Society a všechny supermanovské padouchy na které si vzpomenete, a to se musí každému komiksovému fandovi zamlouvat (4*). V průměru za celý seriál 60% a 3*.

Sword Art Online - Season 2 (2014) (série)

O stupeň horší než první sezóna, ale jinak dost podobná struktura: Až na dost pomalý rozjezd celkem ucházející a osobitá první polovina, kde je zase zpátky atmosféra boje o život, jako v perfektní první polovině první sezóny. Stejně jako tam ale příběh končí už v půlce řady, a druhá půlka je opět jiná story, opět v nezajímavém světě, opět zbytečná citová vydíračka. Ne že by to bylo z podstaty špatné, ale s původní atmosférou SAO to má pramálo společného. Za první půlku 70% (být rychlejší rozjezd, bylo by to 80), za druhou půlku 50%.

Wing Commander (1999)

Hodně slabé tři, ale nad průměr musím jít už kvůli odvaze zpracovat klasickou sci-fi hru se vším všudy. Propracované univerzum, historie, kupa techniky a vesmírných bitek. Sice to trochu sráží slabší scénář, ale co byste chtěli od filmu podle hry z roku 1990 :-)