• Fantasy

Transformers (2007)

Náhodou sranda riadna... a keby som mal o desať rokov menej tak asi pritom omdlievam. A k tomu žhavá Megan Fox.... normálne som Shiovi závidel.

Vrána (1994)

nedokázal som sa ani preniesť v čase, tak aby som dokázal prižmúriť oko nad smiešnosťou niektorých "efektov". NIektoré boli ale podarené. Tá temná atmosféra mi však nesadla, aj keď mám rád temné atmosféry. Pripadalo mi to niečo na spôsob Highlandera zmiešaného, no vážne neviem s čím. Hmmm... ale už viem odkiaľ prevzal Matrix beh po strechách v kožených nohaviciach hehehe. Hmmm... a keď som čítal tie zaujímavosti o smrti Brandona Leeho, tak myslím, že si zaslúži tú pamätnú hviezdičku naviac.

Amistad (1997)

AMISTAD je film pre diváka ktorý chce od filmu viac ako si odýchnuť. Amistad totiž vôbec nepôsobi ukľudňujúco. Je plný násilia, zákernosti. Právnik a otroci sa všemožne po súdoch snažia nejako spor vyriešiť a vôbec nevedia, že pritom to za nich rieši niekto iný. Hnusná, špinavá politika, ktorá sleduje "vyššie ciele" než životy nejakých "hovoriacich nástrojov." AMISTAD je čokoľvek ale nie Spielbergov prepadák. Je to famózna ukážka toho, čo dokáže geniálny režisér vytvoriť z režisérsky vďačnej udalosti.

Dotek anděla (1994) (seriál)

spomínam si, že keď som bol malý tak sa mi to vážne páčilo.

Já, robot (2004)

tá jedna hviezdička navyše bola za tu coolovu caru

Madagaskar (2005)

videl som to už dávnejšie... ale mali dať viac priestoru tučniakom ktorí to zdvíhali z priemeru... .

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

od priemernej americkej rozprávky za 3* pridávam jednu za tučniakov a druhú za starenku s lemurmi... .

Sbohem, baby (2007)

Apropo ... nebolo by jej tam vážne lepšie? Plný predsudkov som ostal v nemom úžase civieť... Ben nech len pekne ostane na režisérskej stoličke a jeho braček nech pekne hrá a spolu to dotiahnu ďaleko.

Zelená míle (1999)

trochu mi nehralo v tomto prostredí mysteriózne pozadie Coffeyho sdchopností. Na Darabonta sa mi to po Shawshanku nehodilo. V každom prípade ale Zelená míľa hold filmárčine nadlho zapísaná v mysli. A tak dlho som sa bál tej minutáže... . a nakoniec som to ani nevnímal.