• Krátkometrážní

Jasmíniny slzy (2013)

Poslední Allenovy výtvory mě nikterak nezaujaly, Jasmína je tak značným překvapením. Sice už to není typická odlehčená komedie o vztazích (i když ty tam pořád hrají hlavní roli), plná sarkasmu a (rádoby) inteligentních rozhovorů, ale jsem velmi rád, že se Woody vydal novou cestou. Tohle drama totiž funguje, jak má. Střídání dvou časových rovin je výborné, přičemž Cate Blanchett exceluje v obou z nich, samotný příběh mě skutečně bavil a vyjma trochu nepovedeného konce a slabších vedlejších postav nemám co bych vytkl. A rázem se znovu těším, co pan režisér vymyslí příště. Kdo by to byl řek?

Jason Bourne (2016)

Nový Bourne sice působí o poznání lépe ve vztahu k původní trilogii, ale co do zbytečnosti se předchozímu pokusu v pohodě vyrovná. Přesto opět nemůžu říct, že by mě to vyloženě nebavilo. Prvním třem dílům se to kvalitou sotva přibližuje, náznaky starého dobrého Bourna tam ale vidět jsou (vnitřní pochyby, solidní akce). Příjemným zpestřením je i Alicia Vikander a Casselův záporák, Tommy Lee Jones naopak působí unaveně až znuděně. Na další plánovaný přírůstek do série se tak bůhvíjak netěším, ale patrně si jej opět nenechám ujít.

Já, truchlivý Bůh (1969)

Já, truchlivý Bůh je filmem, který se velmi podobá snímku Nikdo se nebude smát Hynka Bočana. Nejenže oba zachycují Kunderovy povídky ze Směšných lásek, ale i zpracování oba pojali takřka stejně, a oba kvalitně. Kachlíkovo provedení se mi líbilo zřejmě o něco málo víc. Atmosféra byla zachycena tak jak jsem si představoval, duo Kopecký-Landovský fungovalo skvěle a neobvyklý způsob vyprávění se nesmírně hodil. Bohužel mě to ale tolik nebavilo a chyběla mi ta lehkost se kterou jsem Kunderu sbírku povídek četl. To mi film nenabídl.

Jeden svět nestačí (1999)

Brosnana mám jako Bonda rád. Tento příběh agenta 007 je možná poněkud přestřelený, ale bavil jsem se výborně. Určitě jedna z lepších bondovek, které jsem doposud viděl.

J. Edgar (2011)

J. Edgar Hoover je velmi zajímavou osobností, o to víc mě mrzí, jak nezáživně jeho příběh vypadá na filmovém plátně. První polovina byla přitom dobrá, byť bylo poměrně jasné, že po tak dlouhou stopáž to vydržet nemůže. Překvapivě mi vadilo střídání časových rovin, kterého šlo rozhodně využít lépe. Největším problémem je ale to, že zde vůbec nemůže jít řeč o hereckých výkonech, protože podivné masky skrývají jakékoliv emoce. A to je vzhledem k dobrému obsazení obrovská škoda. Podprůměrný film, 2*.

Jedna ruka netleská (2003)

Tohle mi nesedlo. Netvrdím, že je Jedna ruka netleská špatným filmem, to asi není, akorát je to na mě až moc absurdní a místy dost nudné. Nebýt dobrého obsazení a sem tam nějaké hlášky, měl bych vážně co dělat, abych to dokoukal.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

V pocitech, které ve mě film zanechal, hodně podobné s Shaun of the Dead. Začátek mě opět bavil a opravdu sliboval slušnou podívanou, ale s postupem času tomu prostě dochází dech. Hot Fuzz je o něco zábavnější a žánrově mi sedí víc, ale na lepší hodnocení to není. Škoda, že to nebylo o 20-30 minut kratší. Věřím, že by to této komedii prospělo.

Jeho fotr, to je lotr! (2004)

Srovnatelné s prvním dílem, těžko říci který je lepší. Humor je podobný, ale místy zachází do extrémů, což si tvůrci mohli odpustit. Příběh je o něco otravnější, ale jinak jsem se opět nebavil špatně.

Jen Bůh odpouští (2013)

V dnešní době oceňuju každý snímek, co se snaží plavat proti vlnám mainstreamu, ale Refn se při tomto pokusu div neutopil. Čekal jsem něco naprosto jiného, ale hned první krvavou vraždou byly mé představy značně narušeny. Nicméně mě potěšila vizuální stránka a velmi zvláštní atmosféra, ale karaoke neholduju, Gosling má na víc, než je koukat před sebe a chyběl mi zajímavější konec. První půlka byla pro mě spíše nicneříkající nudou, ta druhá to trochu vylepšila, ale na víc než rozporuplné 2* to není.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Trochu se divím, že se ve výčtu žánrů filmu neobjevuje komedie - kladl jsem si tak otázku, zda je dobře, že jsem se takřka půlku filmu řezal smíchy (došel jsem k názoru, že rozhodně je). Jeníček s Mařenkou jsou duo, se kterým se nudit rozhodně nebudete a dokonale funguje už od první scény. Nešetří se krví, hláškami ani nápaditostí, 3D výjimečně není vůbec na škodu a pokud do filmu nejdete s přehnanými očekáváními, nebudete zklamáni. P.S. Nikdy před tím jsem si nevšiml, jaká je Gemma Arterton kočka, ale tady...!