• Krátkometrážní

Jumanji: Další level (2019)

,,No, no, no! I'm the old fat dude! This can't be happening!" Nejsem fanouškem Johnsona, Harta ani Blacka, ale tady mě skoro až překvapivě docela bavili. Příjemná nenucená oddechovka, u které člověk nemusí přemýšlet a párkrát se i zasměje.

Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

,,Do you know what my husband said about the news? He called it the first rough draft of history." Dle popisu mě The Post zaujalo už docela dávno, ale nějak jsem se k projekci nemohl odhodlat. I přes všechna ta hvězdná jména jsem se obával, že to bude příliš nudné, příliš americké. Opak je pravdou. Příběh je vyprávěn velice poutavě, místy i napínavě a hltal jsem takřka každou scénu. Pořád si myslím, že je to film zejména pro americké publikum (či fanoušky jejich dějin a politiky), kdy místy zaznívají jména, která českým divákům nemusí být známa, ale celkový dojem to příliš nenarušuje. Skvělé po technické stránce, výborné obsazení, silné 4*.

Matky na tahu o Vánocích (2017)

Tohle se nepovedlo. Zatímco první díl s přehledem zvládá balancovat na hranici vtipu a trapnosti, vánoční dvojka bohužel po většinu času pomyslnou linii výrazně překračuje. Nebylo to zábavné, místy jsem vyloženě přemýšlel, že to nemá smysl dokoukávat. Velké komediální zklamání.

Sváteční rande (2020)

Možná to také znáte - jsou Vánoce, už začínáte mít trochu plné zuby pohádek a tak přichází čas pustit si doma romantickou komedii, jejíž děj se točí kolem svátků. Pak procházíte Netlix, najdete něco se slibným obsazením a doufáte, že to nebude úplná blbost. Tady se to povedlo tak napůl. Ústřední dvojice funguje dobře, jejich chemii jsem jim vcelku věřil a hlavně Emma Roberts je příjemná jako vždy. To je však bohužel vše. Film jinak jede podle zaběhnuté šablony, nemá moc čím překvapit, bohužel mu zcela chybí důvtip a jakékoliv pokusy o humornou situaci či dialog se zcela míjí účinkem. Nic víc než mírně podprůměrná oddechovka.

Klaus (2019)

,,A true selfless act always sparks another." Krásná vánoční pohádka se skvělým nápadem. Jesper zprvu není ničím jiným než rozmazleným frackem, a i když hned od začátku tušíte, jakým směrem se jeho příběh bude ubírat, vývoj této postavy je radost sledovat. Úvod je malinko pomalejší - to pravé ořechové začíná až po setkání se samotářským výrobcem hraček (jak druhou hlavní postavu označuje popisek Netflixu), který spolu se znovuzrozeným pošťákem tvoří skvělé duo. Až na dvě mírné výtky - na můj dojem to bylo místy až zbytečně temné a prospělo by tomu malinko více vtipu - výborný sváteční zážitek. Pokud nebudete vědět, co si pustit k prosincové konzumaci cukroví, s Klausem rozhodně nešlápnete vedle.

Vánoční kronika: druhá část (2020)

Slabší odvar povedeného prvního dílu. Kurt Russell to zase docela táhne, ale příběh příliš nezaujme a vůbec to u mě nenavodilo vánoční atmosféru. Co se vyloženě nepovedlo, je obsazení Dennisona do role vánočního padoucha. Podprůměrný film.

Pobřežní hlídka (2017)

Podle očekávání naprostá blbost, u které nechápu, proč byla vůbec natočena. K povedené parodii tomu chybí více humoru, k dobrému filmu zajímavější příběh. Světlé a vtipné momenty ale nová Baywatch má, byť jich není příliš mnoho.

Starci na chmelu (1964)

Připadá mi, že dnes jsou již Starci na chmelu zajímaví především z historického hlediska, což byl ostatně hlavní důvod, proč jsem si je pouštěl. Na to, že se jedná o jeden z prvních československých muzikálů, to není špatné. Hudební čísla mají sice vesměs nesnesitelné texty, ale jsou chytlavé a celý film díky tomu docela odsejpá. Příběh je naprosto tuctový, ale ve výsledku docela milý.

Zaklínač: Vlčí sen (2021)

,,Fear and ignorance are good business." Jsem upřímně rád za každý příběh ze světa Zaklínače a doufám, že Netflix bude Sapkowskiho krávu dojit ještě hodně dlouho (pokud si to udrží kvalitu jako dosavadní počiny). Dost mě zpočátku překvapilo, že tato anime adaptace ani trochu nesází na samotného Geralta. Není to však nikterak na škodu, protože Vesemir je sám o sobě dostatečně zajímavou postavou a jeho origin bez problému vystačí i na více takových kratších anime. Nightmare of the Wolf není ani zdaleka dokonalý, ale myslím, že bez problému zvládne zabavit každého diváka, ať už je fanouškem série, či o ní nikdy neslyšel.

Není čas zemřít (2021)

,,We all have our secrets. We just didn't get to yours yet." Po asi rok a půl dlouhém období bez návštěvy kinosálů jsem se opravdu těšil, až nového 007 uvidím na velkém plátně. A začalo to velmi slibně - vzpomínky na předchozí díly, krásné prostředí, Daniel Craig jak ho známe a k tomu jedna z nejlepších titulních písní celé série. Kéž by ty pozitivní pocity z úvodu vydržely po celou dobu. Bohužel děj po chvíli začal slábnout a největší zklamání se dostavilo s příchodem hlavního záporáka. Nic proti Malekovi, ale Safin v jeho podání mě vůbec nepřesvědčil a jeho motivaci jsem jednoduše nevěřil. Před koncem naštěstí přichází skvěle zvládnuté emočně vypjaté scény, které jsou tím hlavním, co si z této bondovky budu pamatovat. Loučení s Craigem se tak nakonec za mě docela povedlo. Nezbývá než natěšeně čekat, kdo tuto roli ztvární příště.