Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Miluji tuhle sérii, mám pro ni slabost. Oproti předešlému dílu, je to ale ZNATELNĚ slabší a to hlavně díky velkoleposti. Jenomže. Jack Sparrow je jedna z mála mých oblíbených postav .. vrátil se a to v tom samém stylu jak jsem to očekával. Změna tématu a vůbec stylu filmu se docela vyplatila a nemůžu říct že jsem se nudil, ba naopak. Ps:"Kdo říká že nemůžu žít věčně?" :) Viděno v kině.

Rychle a zběsile 2 (2003)

Hlaškující frajer Gibson, stále dobrý Walker a dobré pokračování. Velmi oddychová podívaná u které chybí jen postava Torreto. :)

Houbičky (2007)

Ten konec to neskutečně zkazil. .)

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Zklamání jaké jsem už dlouho nezažil ... zvlášť u takového filmu o kterým jsem doufal že to dopadne dobře (byť předešlé díly jsou fantastické), bohužel jsem se mýlil. Rob Cohen totálně nezvládá natočit něco dobrodružného, napínavého a film pak dopadl tak jak dopadl. Nepomohl ani Jet Li jako záporák, digitální drak, yeti (proboha to už bylo na hraně totální hovadiny !) a nová herečka Maria Bello místo Rachel Weisz je přímo otřesná (totální castingový omyl jaký jsem kdy viděl). Aspoň že Fraser se ještě pokusil to oživit i když marně až mi ho bylo dost líto že se upsal k něčemu takovému. Škoda, trailer ukazoval bombastickou podívanou, škoda, škoda ! Viděno v kině.

Rychle a zběsile (2001)

Jak píše Cival "vynikající odpočinkový letní film", myslím že se k tomu snad nic jiného nehodí. Ps: To ještě Diesel a Walker nevěděli že se tahle série to dotáhne do skvělého pátého pokračování. :)

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Už je to tak, některé díly jsou skvělé jiné slabší, proto nedávám plný počet ... přesto jeden ze nejlepších válečných seriálů ... tak a teď se vrhnu na "Pacific". :)

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Nejslabší díl z celé série legendárních Star Wars. Atmosféra nikde, napětí nikde aspoň že souboje se světelnými meči a další akční scény jsou vydařené. Vrcholem tohoto dílu je digitální Yoda + souboj s Dooku a samotná krátká bitva klony proti droidům. První polovina je tupá a dělají to trapné dialogy mezi Anakinem (ten kluk tady hraje strašně) a Padmé a o tom je celá 1 polovina filmu, druhá ta už je o poznání lepší a aspoň to rychle odsejpá. Prostě jen další "popcornový" film, žádný kult neočekávejte ani náhodou. :)

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Ani nevím jak začít, snad tím že se mi to líbilo a to je hlavní. Neeson byla správná volba pro roli Qui-Gonn Jinn, hudba perfektní hlavně u závěrečného souboje s Darthem Maulem (asi snad nejslabší záporák z celé série) triky především stále skvělé ale Lucas prostě nedokáže přenést atmosféru a napětí starších dílů ... no ale aspoň se o to pokusil. - Dne 18.2 2012 jsem byl poprvé na tomhle filmu v kině ve 3D, musím konstatovat že konverze je průměrná, většinou žádné 3D triky ale závod kluzáků, bitva ve vesmíru a závěrečný souboj stojí za to. :)

Rychlí a zběsilí (2009)

Toretto je zpátky, po hrozné trojce přichází zbrusu lepší 4 díl který je skoro tak dobrý jako 1. Ovšem to nejlepší z celé série, přijde až v díle pátém ...