Srážka s mimozemšťanem (2011)

No ty vado! Já se tedy opravdu příjemně bavil, vtipné hlášky jak z Paula tak i z dua Pegga a Frosta (tyhle začínám mít čím dál víc radši) efekty na úrovni (toho Paula chci domů :)), příběh má spád a ani na chvíly nenudí. Potěšilo mě na konci minirole Weaverové. Ps : V životě jsem neviděl tak vulgárního a vtipného mimozemšťana. :)

Schindlerův seznam (1993)

Jsem .... já nevím jak to popsat ... až se vzpamatuju napíšu komentář.

Machete (2010)

Yes! Krvavější, zábavnější a hlavně stylovější! Danny Trejo se nikým vyloženě ne*sere a tím je jeho postava ještě více cool. Trochu si říkám že po "Expendables" je tohle jakoby pokračování zábavné, akční jizdy která nebyla dokončena, akorát s jinými herci a taky s trochu "jiným" dějem. Jsem velmi rád že Rodriguez se nebojí nacpat tolik známých herců, nebojí se narvat tam hodně brutality, plnej digitální krve prostě jak ze stylu 80. let! A povedlo se na výbornou, fanoušci budou jistě spokojeni. Jenže, film má jednu nevýhodu po prvním(i po druhém) zhlédnutí si na něj druhý den ani nevzpomenete takže asi těžko si na něj vzpomeneme za pár let. Nicméně, potěšily scény Seagala (první film který jsem viděl se Seagalem!) jako záporák, pěkné herečky( Alba, Lohan, Rodriduez) a stylové akční scény. Nicméně je to sice zábava na jednou použití ale taky zatraceně dobrá. :)

Světová invaze (2011)

Docela zklamanost. Trailer ukazoval že to bude kulervoucí nářez, místo toho jsem víceméně dostal další akční, americký film který má plno patetických řečí( vyloženě mě to opravdu štvalo), pár nelogických scén a hlavně scén typu "armáda nejdřív dostává na prdel od emzáků a pak se to náhodou obrátí a vyhrává armáda". Naštěstí jsou tu však nápady, momenty a scény které film aspoň trochu pozvedly, scény na rozpadající a vybuchující Los Angeles, padání mimozemských lodí do moře, promyšlené nápady u emzáků( jejich vyspělá technika) některé vojenské akce a to je tak maximálně všehno. Trikově i technicky velmi výborné což aspoň "něco". Ale nejspíš se obrátím ještě do kina protože zvuk, kamera, střih a efekty se asi nejlíp dívají v kině než v DVDRipu. :)

Metro (2004)

Hrozné, nestrašidelné a hlavně nezáživné. 2* za toho "komického" vraha a za to že jsem se v některých scénách i zasmál.

Tma (2005)

Depresivní atmosféra, dobrá Maria Bello a hlavně docela dobře promešlený scénář. Nekoná se žádné potoky krve, jedná se o víceméně psychologický fillm, je fakt že občas mi to připomínalo "Kruh". Docela jsem se i trochu bál a byl napjatý až do konce který mě mile překvapil. 4* jsem tomuhle žánru dlouho nedal naposledy u filmu "Kruh" a to je co říct. :)

Homolka a tobolka (1972)

Barevnější a dokonce i do třetice všeho vtipnější než 2 díl ale 1 zůstává nejlepší. :)

Hogo fogo Homolka (1970)

Slabší, nicméně 3 díl je o poznání lepší. :)