Human Capital (2019)

Videl som originál, ktorému som dal plný počet a tunajšie súčastné a príliš nepotešiteľné, nízke hodnotenie mi bolo veru záhadou, kedže Human Capital na IMDb si vedie vcelku slušne. Chcel som teda záhade prísť na koreň a tak som si dnes pustil remake. Stále podľa mňa skvelá dráma, v ktorej dominuje viacero postáv s jednou (viacmenej) spoločnou udalosťou, ktorá ich spája. Hoci osobne sa mi táto verzia zdala trochu skrátenejšia v porovnaní s originálom, nemení to aj tak nič na skutočnosti, že je výborná a teda osobne by som sa nenechával súčastným hodnotením ovplyvniť a smelo dal tomuto filmu šancu.

The Last Right (2019)

Pohodová road movie oddychovka s pár vtipnými hláškami a momentami, v ktorej mi vadila akurát Niamh Algar. Ona mi totižto furt pripomínala Jennifer Aniston s írskym akcentom a s debilným outfitom. Tie jej svetre a roláky boli totálna antikoncepcia!

Nikdy výjimečně někdy vždycky (2020)

No boha, dobu na piatok popoludnie pre tento film som teda nezvolil vhodne. Vlastne, táto depka nie je vhodná prakticky na žiadnu dobu.

Zlatá střední cesta (2017)

V 36. minúte som to hrdo vzdal. Film pre baby s typickými babskými kecami. Update [29.4.2022] Pochopil som, čo nám tvorcovia chcú zdeliť skrz pocity a trápenia jednotlivých postáv,  ale povedzte mi, kto sa v reálnom živote baví takto bez akejkoľvek štipky energie. Možno akurát tak zombies.

Karel, já a ty (2019)

Pravá, nefalšovaná a poctivá, pražská indie záležitosť! Tlieskam!

Verdwijnen (2017)

Príbeh zo zasneženej odľahlej krajiny niekde v Norsku, kam prichádza Roos- známa fotografka, za svojou jedinou rodinou, ktorou je jej odcudzená matka a mladší nevlastný brat. Príbeh o potlačovaných emociach, odpustení a znovu objavovania lásky. Slušná kamera a ešte slušnejšia depka. P.S. Ak je koniec filmu to, čo si myslím, tak je to pekný brutál a zaslúži si piatu hviezdu. Ale nie som si stopro istý, preto zostávam na štyroch.

Viper Club (2018)

Susan Sarandon hrá zdravotnú sestru na ARO , kde je neustále konfrontovaná s ťažko zranenými pacientami a popritom sa snaží získať všetkými možnými a dostupnými prostriedkami svojho syna- žurnalistu, zo zajatia islámskej teroristickej skupiny v Sýrii. 75% za mňa.

Ozark - Byl tu Kevin Cronin (2020) (epizoda)

Wendy by si zaslúžila do držky (som Martyho fan) a kučeravá Ruth sa vyjadruje ako vidla (aj ked teda uznávam, že je namakaná v tom, čo robí)! Ale; nová postava- Wendy brácho Ben, je skvelé oživenie. Dúfam, že tvorcovia majú s nim väčšie zámery...