Mučedníci (2008)

Tak to je skutočný hard core! Po Funny Games hned' druhé najdrsnejšie, čo som mal možnosť zhliadnuť. Neuveriteľne prekvapivé a neočakávané momenty, miestami netušíte, kde a ako sa bude dej uberať. No a ešte jedno; muziku robil chlapík s menom Seppuku :)

Bezcenný syn (2007)

Film s veľmi premakanou muzikou, ale s idiotským zakončením, čo je škoda, pretože ma to nesmierne bavilo až do chvíle rozuzlenia. Videl som to s lorrsonovým fantastickým prekladom, ktorý iba umocňoval ten zážitok, ale, ako som už písal, záver mi ubral na bodoch.

Summer (2008)

Keby nebolo larelay, tak by som prišiel o hodne! Skutočná dráma, pri ktorej začnete pochybovať i sami o sebe, o dôsledkoch svojho konania a následných reakcií podnietených niekedy i na okamžitých ' vzplanutiach' bezprostredných akcií. Robert Carlyle predviedol svoj herecký potenciál. Toto sa musí vidieť!

Good Dick (2008)

Celý film som sa bavil. Hlavne ' hlášky ' týkajúce sa Poliakov boli neskutočne vtipné! ( Musím doporučiť kolegom v práci. Všetci sú Poliaci ) . A ako píše Toto, záver poondial celý film. Ak to mali byť vnútorné výpovede, tak to treba dotiahnuť až do konca. Do dobrého konca!

Scourge (2008)

Corrigia! ... Neuveriteľné, kto má odvahu s niečim takýmto ' sa vytasiť ' ... U tohto filmu doporučujem piť veľa bublinkových nápojov, aby sa vyrovnal ' fenomén grgania' . Príšera, s príznačným menom ( ' pohroma' ) i pre tento film, sa prenáša pupkom svojich obetí a aby to autori mali jednoduhšie, tak " Smrt obsazeného těla nic neznamená, tvor se stáhne dovnitř a tělo používa jako štít. To vylučuje utopení a dokonce i oheň. " Tiež som nepochopil prítomnosť postavy tlstého ' vyžratého' fotografa " z tisku " , ktorý iba umocňuje dojem " päsť na oko" . Vydržal som len kôli očiam hlavnej hrdinky Jess, ktorú stvárnila Robyn Ledoux. Tie 2* sú za pár dobrých efektov a jej oči, v ktorých som sa utápal.

Zazděná (2009)

Zaujímavý nápad- postaviť budovu v duchu egyptských faraonov. Budovu, ako labyrint tajných priechodov, miestností... ako pyramídu, ktorá pretrvá večne a ktorá vo svojich stenách bude ukrývať ' zamurované' duše, sťaby žily a tepny nesmrteľnosti. Ale nápad nie je všetko, že... Ešte ' ho' musí niekto vedieť aj zahrať a ' natočiť ' . ( Je mi ťa ľúto Deborah. Nemáš na platenie renty??! ) . Ubohé dialogy, ktoré snád čítali herci priamo z papiera ( ešteže ich je tam tak poskromne, hercov aj dialogov) a muzika, ktorú som pre jej nevýraznosť snád i prehliadol. Celý film, aj s architektom Malastrazzom, som zabetonoval do hrobky a už ho nemienim vysekávať. Tie 2* sú len naozaj za ten nápad a tú budovu.

Pobřežní hlídka (2002)

Zatiaľ najslabší počin, ktorý som mal možnosť zhliadnuť od Kim Ki duka. Nemôžem dokonca hovoriť ani o sklamaní, týmto snímkom som sa preniesol ako nezaujatý pozorovateľ, ale bolo to nezáživné vojenské klíšé podané nezáživnou formou.

Maraton lásky (2007)

Veľmi hlupučká komédia. Teda ak, samozrejme, nie je určená deckám do 12 rokov. Hank Azaria sa nemusí vôbec prekonávať. Ten predvádza svoj štandart. Lúto mi však je Simona Pegga a Dylana Morana. Tie 2* sú práve len vdaka im dvom.

Zalknutí (2008)

Fantasticá komédia, ktorá nie je určená špeciálne len násťročným vyrastajúcich na hovadinách typu American Pie.

Kostka 2 - Hyperkrychle (2002)

No, nechytá sa to na jednotku, ale bavil som sa i napriek tomu odpornému xichtu G. W. Daviesa.