Týden a den (2016)

Totálna uletenosť. Celý film som pozeral so spadnutou sánkou!

Život je sladký (1990)

Zlaté Anglicko! Life Is Sweet je fenomenálne predstavenie podivných postavičiek a ich charakterov. Takýchto pohodových Anglánov si ešte pamätám. Tých, čo mali všetko pekne na saláme. Bohužial, táto doba je už nenávratne v prdeli a mňa bolí srdce!

Phoenix, Oregon (2019)

Nie je to komédia v pravom slova zmysle, taká ta, že vám cvrkne do slipov či nohavičiek, ako sa váľate v slzách od smiechu. Toto je skôr pohodový, povznášajúci film o partičke priateľov, ktorým želáte len to najlepšie. Pretože ten biznis, ktorý sa rozhodli naštartovať, bol poctivý ako charakter každého z nich. Nádherný film o priateľstve. Hoci dávam plný počet, do čistých sto percent mi osobne chýbal sarkastický humor. 90%

Zmizíš (2017)

Osobne si myslím, že Nikolaj Lie Kaas v čase, kedy učoroval tých dvanásť mega, tak bol mimo. Výborná psychologická dráma s kvalitnými hereckými výkonmi a debilným účesom mladého Niclasa. 85%

Náš přítel (2019)

Nemôžem povedať, že by to bola cielená 'citová ždímačka', ale rozsekalo ma to jak riť!

Milion malých střípků (2018)

Filmov o alkáčoch a feťákoch, ktorí proti svojej vôli boli donútení ísť na odvykačku, bolo nakrútených neúrekom, ale tento z tých všetkých, ktoré som ja videl, je zrejme najväčšia šupa! Hlavný hrdina (Aaron Taylor-Johnson) mi neuveritelne zapasoval i napriek svojmu egu a arogancii. Okrem iného je vo filme použitých i pár dobrých myšlienok od slávneho Lao Tzu z knihy Tao Te Ching! No a záverom ešte dodám, že toto bol asi prvý film, v ktorom som zniesol Juliette Lewis a snád prvá rola, v ktorej som si naozaj obľúbil Billy Bob Thorntona. P.S. Giovanni Ribisi ako buzik nemal tiež chybu!

Donekonečna (2017)

Kokos... Prvá polovica filmu je podľa mňa brutálny nízkorozpočtový nadštandard a v duchu som si vravel, že títo chlapíci sú naozajstní bombardéri. Ale v druhej polovici zrejme našli svoju narcistickú slabú stránku a tým, že to zbytočne natiahli, tú plánovanú hviezdičku 'extra' nakoniec odoberám a zostávam na troch.

Vyloučený (2021)

Brutálny turecký úlet, aký tu ešte nebol! Drsný čierny humor jak sviňa! Síce, ked sa tak nad tým zamyslím, neviem, či bol taký čierny. Bol divný, akoby z iného sveta, a ja taký mám veľmi rád! Samotný film je taká nenútená pohodovka/ oddychovka. Po filmárskej stránke veľmi zručne zmáknutý. Nedoporučujem ho však pozerať 'pod vplyvom' alebo unavený. Môže sa vám totiž stať, že sa v ňom stratíte. Ja by som veľmi rád dal plný počet, ale občas mi starý (jeden z hrdinov) liezol na nervy. 85%

Ederly (2015)

Tak tuna mi zostal rozum stáť. Ako sa film blížil ku koncu, netrpezlivo som očakával, ako sa hned vrhnem na čsfd a prečítam si, o čo tu išlo. Väčšiu podivnosť som snád od Poliakov ešte nevidel! Dosť závázda čiernobiela kamera teda. Chlapík sa dovezie autobusom niekde, kde sa muchy otáčajú a líšky dávajú dobrú noc. Oblečený je v handroch, podľa ktorých som usudzoval, že dej sa bude odohrávať zrejme niekedy v prvej polovici 19. storočia. A zrazu vytiahne z vrecka smartfoun! A takto to začne. Celý čas som mal otvorenú hubu v nemom úžase.