Super 8 (2011)

Špicový detský film, kt ma vrátil spomienkami na šťastné a bezstarostné 80. roky!

Pampeliška (2004)

Matka Danny by si zaslúžila pár faciek po papuli!

Vrabčáci (2015)

Islaňdania sa s lekciami na tému dospievania vôbec neserú! Drsný prístup, ako aj ich počasie.

Baptiste (2019) (seriál)

Julien Baptiste nenosí kvér, lebo sa spolieha na to, že ukecá a obkecá všetko a každého. Našlo sa pár do očí bijúcich nelogičností plus záver plný idiotských klišé momentov, ale vyšli mi štyri hviezdičky. Avšak mám taký pocit, že jednotlivé epizody boli lepšie, ako celok dokopy. **** s odretými ušami.

Nadějná mladá žena (2020)

Nebyť toho jeblého záveru, ktorý bol akoby z iného filmu, dám štyri!

Night Owls (2015)

Konverzačka ako víno! Chlapík nabalí buchtu (extrémne rozkošná Rosa Salazar známa z Alita:Battle Angel ), ktorá si ho totálne nadržaná privedie k sebe domov. Nakoniec, ked' baba odpadne, chlapík zisťuje, že sú vo vile svojho šéfa a nie u nej doma. Výborná indie romantická dramédia.

Curon - Černé jezero (2020) (epizoda)

Mno... Toto zrejme bude pre inú cielenú skupinu, ale definitívne tomu dám šancu. Mladá Margherita Morchio v úlohe Darii má výbornú charizmu. Prostredie na severe Talianska sa mi tiež nenormálne páči a všeobecne, Talianov mám rád.

Zvuk metalu (2019)

Ja som do tohto nastupoval s tým, že bubeník nejakej slávnej kapely príde o sluch a bude sa to snažiť zatajovavať. Fakt netuším, ako som k tomuto došiel. Samotný film ma tým pádom prichytal nepripraveného, ako učiteľ ôsmaka huliaceho cigu na wecku počas vyučovania. Výborná dráma týpka- rockera, ktorý sa bude prispôsobiť novej situácii a vyrovnať s ňou. Riz Ahmed hrá už štandardne výborne. 80% P.S. Slipy by som si teda nedal vykérovať na rameno ani z brutálnej recesie!

Země nomádů (2020)

Citlivá dráma o novodobých kočovníkoch a tulákoch. Podľa hereckého obsadenia na IMDb sa mi zdá (a podľa toho, čo som videl pred chvíľou), že v snímke hrali naozajstní 'tuláci'. Frances McDormand žije vo svojej dodávke a kempuje tam, kde sa takýto týpci schádzajú. Maká kde sa dá a s každým, s kým sa stretne, zanechá vo vás hlbokú emočnú stopu. S filmu cítiť neuveriteľnú úprimnosť medzi postavami ako i družnosť a priateľstvo, vlastnosti, ktoré sme prirodzene zdedili, ale akosi sme na ne v tejto podivnej dobe zabudli. Veľmi smutný, miestami až depresívny film, ktorý so mnou párkrát silno emočne zatriasol.

Ve jménu smrti (2018)

Podľa skutočných udalostí. Chlapík menom Julio Santana, ktorý má obe ruky ľavé a nedokáže napumpovať ani prázdnu pneumatiku,popraví za prachy 492 (celkovo!!!) ľudí a za celý ten čas sedel v base iba raz. Hádajte, ako dlho? Jedeň deň! Dosť brutálny film.

Časové pásmo bylo změněno