Království nebeské (2005)

Kdyby obsadili místo Legolase nějakýho opravdovýho drsňáka, vypadalo by to stokrát líp, ale já Scottovi odpouštím, neboť je to nebeská podívaná

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál) odpad!

TV Nova vždy vystihne mé myšlenky a uspokojí nároky. Nevynechám jediný díl.

Ostrov (2005)

Skvělý nápad, dobří herci ale...ale opravdu mě nebavý pan Michael Bay. Je sice hezké, že začínal u tv reklam, ale proč mi to musí připomínat každým záběrem, střihem a detailem? Kdyby tak natočil jen jeden film, ale on tak točí všechno a já opravdu nemám nervy sedět 130 minut u reklam, ač vypadají luxusně.

Syriana (2005)

Bojíte se pravdy?

Ulice (2005) (seriál) odpad!

Nedoceněný kult.

Utržený ze řetězu (2005)

Film je točen v době, kdy klasická mlátičková vybijená je naprosto OUT! A proto jsem to tenkrát tak žral i z absence, ale predevším protože je BOMBA! i dnes

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Naprosto brilantní práce s kamerou, vynikající herecké obsazení a charaktery postav jsou reálné a věruhodné, některé i šukézní. Star Trek je vedle tohodle přihřátej intelektuál a Star Gate byl a bude retardovanej borec ze zvláštní školy. Tady sem nad pár díly opravdu žasl, zkloubení Blade Runner a pc game ságy Wing Commander, to je prostě zázrak! Ale je to pořád jen seriál, takže je tu hodně vaty (natahování a vaření z vody) a klišé made in USA (při výcviku pilotů zaútočí nepřítel, commander je náhodou postřelen a doktor je náhodou na jiné lodi atd...) Na druhou stranu, z toho co se dneska natáčí za hovna a říkaj tomu seriál, můžem za todle děkovat bohum!

Blade: Trinity (2004)

Chudák Wesley Snipes, kdo by tušil, že z tak kultovního bijáku dokázali udělat brečku pro malý děti a i těm je z toho špatně. Pan Drákula si denně dává dvojitou lobotomii, jinak si jeho pojetí své role nedokážu představit

Cesta kolem světa za 80 dní (2004)

Jednoduché a zábavné. I s Arnoldem jsem se nasmál. Nejsilnější kouzlo filmu pro nenáročné spočívá v tom, že jej můžete sledovat a dívat se pořád do kola a stejně se neokouká.

Fahrenheit 9/11 (2004)

Být Americkým militantním vlastencem, už bych seděl za vraždu Michaela Moore a jeho příznivců. Naštěstí jsem pouhý Evropan a jako takový se divím, proč tento dokument, jež pouze občas dramaticky, jindy směšně, velmi reálně kriticky, rekapituluje první roky 21století, nezměnil Ameriku? Mě z toho bylo nedobře a natočit na tento způsob Nás od roku 89 do teď, to bysme se (ne)zasmáli